Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

    Съзнавам, че тук подобна тема звучи твърде еретично. Долното пиша за хората, които все още не са сложили.Първо убедете се, че наистина ви трябва (за да не изпадате в дилема дали да не го махнете после). Шнорхел ви трябва, ако преминавате Това, или ходите по състезания. Оригинално въздух Паджерото взима от място малко над предната кривка на шнорхела Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0340.jpg
Прегледи:2
Размер:148.4 КБ
ID:5962854. Това означава около 1,20м. от земята. А стигне ли автомобила до това положение ВСИЧКО става интересно. Да не говориме, че в гората понякога се мушкаме през интересни тунелчета от клони, и не знам как се отразяват на "джаджата". Второ. Има "конструктивна недомислица", а именно. Оригинално се разчита на плътност между оригиналния въздуховод в панела към двигателя, а там определено не е плътно. Е верно може да се измисли все нещо, ама аз все още го мисля.
    Та си помислете много добре дали наистина ви трябва, а не само джипката да изглежда по-джипеста. Лично аз съм си заръчал друг калник и ще продължа да мисля дали да махам шнорхела. Бая народ ме разубеждава, ама ще видиме.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

    Шнорхела се слага да върши и друга работа! Нали се сещаш че тировете не са конструирани да газят в локвите? Повечето имат подобни устройства. Другата идея на шнорхела е да дава маалко по запрашен въздух

    Коментар


    • #3
      От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
      Шнорхела се слага да върши и друга работа! Нали се сещаш че тировете не са конструирани да газят в локвите? Повечето имат подобни устройства. Другата идея на шнорхела е да дава маалко по запрашен въздух
      На ТИРовете тези "устройства" се налага да ги монтират по простата причина че няма къде пред двигателя(където е чистият въздух) да монтират въздушният филтър който е с размер на 50 литров бидон,пък на по високото въздуха си е по чист спор няма.

      А за джипките,незнам аз ако имам джип сигурно не бих сложил защото като се сетя ако някой доброжелател го налее с вода какво ще стане,направо не ми се мисли .
      Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 01-03-12, 09:07. Причина: Допълнение
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #4
        От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
        Другата идея на шнорхела е да дава маалко по НЕзапрашен въздух
        Най-вероятно това имаш предвид Аз съм в голямо колебание по въпроса, ще следя темата с интерес, дано ми дойде правилния акъл
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

          Паджерото смуче въздух от камера вътре в подкалника и е добре защитен от вълна. Проблема е ако потъне над това ниво внезапно - тогава бързо ще смукне достатъчно вода да убие мотора. Малките нехерметичности по въздуховодите не могат да вкарат такова количество вода, освен при продължителен престой.

          Коментар


          • #6
            От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

            Според мен:
            Със шнорхел е по красиво и ако е уплътнен хубаво, няма да те притеснява бързо преминаване през някоя рекичка.
            Без шнорхел, няма да го пазиш в гората и е по добре при каране след друг джип по черно/мисля че ще дърпа по малко прах в оригиналния вид/
            Въпрос на личен избор!

            Коментар


            • #7
              От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

              За по-НЕзапрашен въздух въпроса е спорен, по-коро не е вярно. При разходка, ако не си първа кола е все едно от къде смуче въздух. Който е ходил знае за какво говоря. Съответно, ако си първа кола е пак все тая (прахта се вдига след колелото и пак не се засмуква).
              Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
              Според мен:
              Със шнорхел е по красиво и ако е уплътнен хубаво, няма да те притеснява бързо преминаване през някоя рекичка.
              .....
              Цъ. И да няма няма как да се вдигне толкова много водата, че да влезе към филтъра. Ако влезе през входа ще изтече обратно надолу през подкалника (въздуха се взима от пространството под калника).
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                Имах предвид , че тръгваш да минеш бързо, но започваш да си мислиш, ами ако затъна и спра, колко ли е дълбоко, дали ще засмуче вода и т. н.
                Тези притеснения изчезват с шнорхел!

                Коментар


                • #9
                  От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  ... Проблема е ако потъне над това ниво внезапно - тогава бързо ще смукне достатъчно вода да убие мотора. ...
                  Точно! Не е като да не се е случвало да караш в няма и 20 санта рекичка и отведнъж да хлътнеш в дупка с вода над капака ...

                  Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                  ... А за джипките,незнам аз ако имам джип сигурно не бих сложил защото като се сетя ако някой доброжелател го налее с вода какво ще стане,направо не ми се мисли .
                  Хич не си купувай джип, щото някой "доброжелател" може да ти сложи бомба под седалката ...

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  За по-НЕзапрашен въздух въпроса е спорен, по-коро не е вярно. ...
                  Изобщо не е спорен. Австралийците, които в същност правят марковите шнорхели, дори поставят подаването по-малко запрашен и по-хладен въздух на по-предно място от преодоляването на водни прегради.


                  А за каране през гората ... Да, в някои ситуации шнорхелът може да ти пречи, че и да пострада. Но си мисля, че опасността е силно преувеличена. Качествените шнорхели са от много здрав материал и за 5 години на 2 джипа съм успял само един път да направя вдлъбнатина и 1 път да счупя гъбката. Ама това - по време на състезания, когато много-много не подбираш откъде и как караш.
                  И двата пъти въпросният детайл беше възстановен за без пари - първия път с малко чук и майка, а втория - с мрежичка от сито за брашно и един поялник.

                  А да, ако си разсеян и забравиш да обърнеш гъбката назад, в даден момент можеш да понапълниш кутията на въздушния филтър с листа.

                  П.П. В същност, един от най-сериозните аргументи против поставянето на шнорхел могат да бъдат евентуални проблеми при евентуална продажба на джипката. Масовият купувач, който не се занимава с офроуд, е по-вероятно да не оцени дори добре поставен марков шнорхел и да има "Пешооо, Ела да видиш как са го обезобразили от дясно" (действителна случка) ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение

                    Цъ. И да няма няма как да се вдигне толкова много водата, че да влезе към филтъра. Ако влезе през входа ще изтече обратно надолу през подкалника (въздуха се взима от пространството под калника).
                    Цъ, не изтича, или поне не изтича всичката...

                    Едно червено П2 кабрио, на един известен тук пловдивчанин, на една разходчица, току пред мен така хубаво се напи с вода - хем не беше дълбока локвата..
                    Поразгледах, и хич не ми хареса конструктивно това място, отдето взима въздух, и това беше причината да се оборудвам с шнорхел.

                    Другия плюс, който констатирах, с вече монтирания шнорхел, беше разхода.
                    Наложи ми се да пътувам с джипа от Пловдив до Бургас малко преди и малко след поставянето на дискутираната пластмасария. С главата на шнорхела, обърната напред, и при едно и също каране - разхода от 11 се оказа 10/100 ( това ми е най-ниския постиган разход де - след това не съм пътувал много по пътищата )

                    Та на мен не ми пречи, де

                    А относно това, как е реализиран монтажа - е аз да не съм тъп американец, и да карам точно по инструкцията? То, верно, че мисленето е трудно, ама се назорвам някак си, и се получава това, дето искам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                      Питането е все едно да питате дали да слагаме или не кални гуми на джипката. Няма еднозначен отговор. По-важната функция на шнорхела е да доставя по чист и хладен въздух на мотора, това е важно ако живееш в пустинята. При нас няма как да се усети разликата, просто нямаме толкова много, толкова фин прах. Втората му функция е спасяване на механичната част на мотора от воден удар при попадане във много дълбока вода. Само че едно такова влизане във вода убива електрониките, а понякога стартера и алтернатора, да не говорим как се пълнят с вода дифовете, кутията и раздатката. Аз лично не съм си сложил шноршел и нямам намерение да слагам, защото не обичам зорлен да си давя колата, а точката ми на теглене на въздух в момента е над 120см над земята. Шнорхела нарушава и аеродинамиката на автомобила. Ако обаче колата е за червения кръст, гражданска защите, пустинята, райони с урагани и чести наводнения, състезания и други подобни цели където обикновено няма назад или първо се влиза и после се мисли, то шнорхела е задължителен.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        ... просто нямаме толкова много, толкова фин прах. ...
                        Не, не ама да!

                        Да се самоцитирам от преди 5 години


                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ... Че този прахоляк ми взе здравето. За мен той беше Неприятност № 1 по време на прехода
                        ...
                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ... Горната снимка е и добра илюстрация за това, което ни съпътстваше през една голяма част от прехода - ОБЛАЦИ ПРАХ. Гаден, всепроникващ прахоляк, от който няма спасение ...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ... Обаче, по черното пътче - прахоляк. Як!!! Хем тъмно, хем "димна" завеса ...
                        4 джипа в колона, сменящи се периодично за първа позиция. Вътре в колите постоянно имаше солидна прашна покривка.

                        За добруджанския карасолук пък да не говорим. Като покараш малко след някого и започваш да кашляш кал ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                          Под достатъчно имам предвид такъв, че ако не си намажеш колата с парафин или грес след два дни преход нямаш боя на половината преден капак и калници а челно стъкло се сменя всеки месец ако не ползваш фолио което да сменяш на същият период. И това да се случва пет дни в седмицата от как свят светува. Щом си успявал да дишаш, значи е нямало прах с който да не може да се справи успешно обикновения филтър.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                            Според мен шнорхелът има само плюсове, аз поне не се сещам за нито един минус.
                            Това, че е възможно да се счупи в гората не е недостатък на шнорхела. Защото по тази логика по джипа не трябва да има нито огледала, нито халогени, нито антени, дори предното стъкло е "ненужна" екстра, защото и то се чупи от клоните, но тема от сорта "Защо НЕ трябва да се слага предно стъкло" аз лично не съм срещал нито тук, нито някъде другаде.

                            Чавдар е абсолютно прав за "ежедневната" полза от шнорхела. А именно по-чистия и хладен въздух, който постъпва в двигателя. Ако шнорхелът накрая е и с истински циклонен филтър Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2427.JPG
Прегледи:3
Размер:131.9 КБ
ID:5351545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3830.JPG
Прегледи:2
Размер:190.5 КБ
ID:5351546 то наистина в това отношение, ползата е значителна.
                            Освен това с такъв филтър няма начин лесно "някой доброжелател да ти налее вода". Аз лично, като го сложих, в началото всеки път като си миех колата съм пробвал всевъзможни начини, с маркуча при това, да вкарам вода в тръбата и мога да уверя всеки, че не може да проникне и капка.

                            Според мен шнорхелът си е екстра и си го остави, ще се убедиш, че има само ползи от него!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                              Има, има. Най-лошото място е пясъчна пустиня. Даже в нея, един метър над земята праха е 80% по-малко, отколкото непосредствено до земята, по-високо е още по-добре. И горе го казаха - тировете затова имат шнорхели, въпреки че филтрите им са цял варел. Ами двигателите са скъпи, и никой не ще да ги съсипва, само за да спести един кюнец.
                              А колко умно е измислен и колко хубаво направен конкретния шнорхел, е съвсем трети въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X