Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Питането е все едно да питате дали да слагаме или не кални гуми на джипката. Няма еднозначен отговор. По-важната функция на шнорхела е да доставя по чист и хладен въздух на мотора, това е важно ако живееш в пустинята. При нас няма как да се усети разликата, просто нямаме толкова много, толкова фин прах. Втората му функция е спасяване на механичната част на мотора от воден удар при попадане във много дълбока вода. Само че едно такова влизане във вода убива електрониките, а понякога стартера и алтернатора, да не говорим как се пълнят с вода дифовете, кутията и раздатката. Аз лично не съм си сложил шноршел и нямам намерение да слагам, защото не обичам зорлен да си давя колата, а точката ми на теглене на въздух в момента е над 120см над земята. Шнорхела нарушава и аеродинамиката на автомобила. Ако обаче колата е за червения кръст, гражданска защите, пустинята, райони с урагани и чести наводнения, състезания и други подобни цели където обикновено няма назад или първо се влиза и после се мисли, то шнорхела е задължителен.
    Те това казвам и аз де. Пак твърдя, че ако се движиш сам или пръв в колона няма как да се вдигне толкова прах и да попадне в двигателя. А ако попаднеш в толкова вода надали само вода във филтъра ще ти е проблем. На една разходка Густав влезе в една локва по-бързо и водата влезе при филтъра. Филтъра се намокри и двигателя угасна. Свали филтъра и продължихме така. Може и чудо да е, ама не стигна до воден удар.
    п.с. Само да вметна. Който познава Густав, значи знае как и къде кара.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Те това казвам и аз де. Пак твърдя, че ако се движиш сам или пръв в колона няма как да се вдигне толкова прах и да попадне в двигателя. А ако попаднеш в толкова вода надали само вода във филтъра ще ти е проблем. На една разходка Густав влезе в една локва по-бързо и водата влезе при филтъра. Филтъра се намокри и двигателя угасна. Свали филтъра и продължихме така. Може и чудо да е, ама не стигна до воден удар.
      Е, ама защо да разчитаме на чудеса?!?
      Стояне, шнорхелът ти, си е супер. Ще свикнеш с това как изглежда джипката ти с него и ще престанеш да му обръщаш внимание.
      И аз като сложих моя, в началото си мислех, че всеки ме гледа странно. Ама сега не ми пука, а продължават да ме питат "за какво ти е този комин".

      Коментар


      • #18
        От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

        Според мен..Всичко трябва да се слага според предназначението му...И според това, дали ще ти върши работа или ще е КИЧ на дадената Джипка/кола.. Пък всеки си решава
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #19
          От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

          Бих се съгласил само ако темата се казваше - Защо АЗ не бих си сложил шнорхел.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #20
            От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            ... При нас няма как да се усети разликата, просто нямаме толкова много, толкова фин прах. Втората му функция е спасяване на механичната част на мотора от воден удар при попадане във много дълбока вода. Само че едно такова влизане във вода убива електрониките, а понякога стартера и алтернатора, да не говорим как се пълнят с вода дифовете, кутията и раздатката. Аз лично не съм си сложил шноршел и нямам намерение да слагам, защото не обичам зорлен да си давя колата, а точката ми на теглене на въздух в момента е над 120см над земята. Шнорхела нарушава и аеродинамиката на автомобила. Ако обаче колата е за червения кръст, гражданска защите, пустинята, райони с урагани и чести наводнения, състезания и други подобни цели където обикновено няма назад или първо се влиза и после се мисли, то шнорхела е задължителен.
            На един преход през Сакар и Странджа набрахме толкова прах че и австралийците могат да ни завиждат. През повечето време карах с мокра кърпа на устата и пак скърцах отвсякъде. Вътре имаше над един пръст прах и даже нищо не се виждаше на таблото. А загиват раздатка и дифове ако не си помислил да влизаш във вода. С няколко метра подходящ маркуч изведен до правилното място нямаш проблеми. Други пък, основно японски имат чудесни клапанчета на застрашените агрегати. Стартер и алтернатор никога до сега не са ми загивали от потапяне и дори продължителна работа под вода. Имам случай с така напълно потопени и работили над 2ч. По-скоро ядове са ми давали в такава ситуация кабели и бобини, но пък сега с 6 бобини но без кабели а директно на свещите го давих доста сериозно и никакъв проблем, е изгоря музиката но това са бели ядове. Твърдо за шнорхел ако ще караш офф, ако е за друсни полянка не ти е нужен определено, не че не съм се давил яко и отивайки за гъби например.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-03-12, 11:41. Причина: Корекция на цитат
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              ... Пак твърдя, че ако се движиш сам или пръв в колона няма как да се вдигне толкова прах и да попадне в двигателя. А ако попаднеш в толкова вода надали само вода във филтъра ще ти е проблем. ...
              Ако, ако ... Ако винаги караш сам, или ако винаги гледаш да си пръв в колоната за да ти гълтат другите праха, или ако винаги проверяваш щателно дълбочината на рекичката, или ако никога не влизаш във вода, пък било то и дълбоката локва под Цариградско между Външно министерство и парка, или ако ...

              В крайна сметка всеки има пълното право да направи своя избор съобразно вкусовете си и начина на експлоатация на конкретната машина. Което обаче никак не значи, че личните му предпочитания имат силата на общовалидно правило какво трябва или не трябва да се прави.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                Ето от една друга тема за джип:
                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                И на Паджерото е високо. И малките локвички ги минава с 200.
                Изненадааа.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Бих се съгласил само ако темата се казваше - Защо АЗ не бих си сложил шнорхел.
                  Не става, понеже вече съм го сложил. Та затова я пуснах, както я пуснах. Друг е въпроса, че леко оплескахме монтажа, ама само някой дето повече разбира ще го види.
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ако, ако ... Ако винаги караш сам, или ако винаги гледаш да си пръв в колоната .............
                  Цъ. Обикновено съм каде края щото имам много да уча. При отворена дупка на тавана вътре пак си е един пръст прах (горе долу там смуче и шнорхела). Е верно, ако са отворени прозорците може и пръст и половина да е, ама за половин пръст няма да го правиме на въпрос я.
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 01-03-12, 15:24.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                    Да де ама този полвин пръст прах е и във филтъра. Мисълта ми беше че на високо прахоляка е в пъти по-малко.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                      E тогава вече идва циклонния филтър, ето тука един леко разглобен, но се вижда ко има вътре - това е първата центрофуга, отдолу има и втора и всички едри частици остават встрани:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010320121604.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5351570

                      П.П. Този е за булдозер, ама такива ми се намират по-лесно
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                        Аз съм твърдо ЗА!Но да е Австралийска работата!.Не мога да намеря клипа с един Вранглер дето се търкаля по таван няколко пъти и шнорхела му се мачка на две.След последното търкаляне си стъпи на гумите и познайте какво му имаше на "Сафарито"?...НИЩО! ...И този клип не е лош
                        http://www.youtube.com/watch?v=CBODxhsPgPg

                        Мойто Сафари ми е спасявало Тойотата поне два пъти със сигурност от оставане без двигател. Но да е ОРИГИНАЛЕН! А не онези китайски боклуци дето заляха пазара!

                        П.П.И циклон имам.Да не ви разправям какви боклуци се събираха в Сирия,Йордания и Египет....Проверено и видяно лично!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                          Важното е да е с истински циклонен филтър! В мен са останали спомени, че шнорхела е създаден за Австралия, Африка...където за 100км. се задръства въздушния филтър а те чакат още 5000, именно срещу прахоляк.
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                            Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                            Да де ама този полвин пръст прах е и във филтъра. Мисълта ми беше че на високо прахоляка е в пъти по-малко.
                            При всички положения прахта в купето е много повече отколкото във филтъра. Прахта като по-тежка ще падне надолу (обърни внимание къде е смукателя).
                            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                            ..........
                            П.П.И циклон имам.Да не ви разправям какви боклуци се събираха в Сирия,Йордания и Египет....Проверено и видяно лично!
                            Аз за Сирия, Йордания и Египет не знам. В една друга тема гледам камиончето на преден план, а отзад една пирамида за разкош. Там ти си бил (завиждам неблагородно при това ). Техия пясък не го познавам, ама за сметка на това тука го знам.
                            Гледа и други клипчета дето разни хора по неизвестна причина се набиват на "интересни" места. Другите гледат от страни. Що така? Аз затова казвам, че ако не се ходи на състезание за какво ли му е на човек?
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                              То и една най-обикновена разходка може да направи белята ако нямаш шнорхел. Не те убеждавам да продължаваш да имаш в никакъв случай.За мойте коли е задължително.Постоянно доказва нуждата си.Сега съм луднал,че за Витарката междинка не се произвежда и май ще правя ТНТМ,а хич не ми се иска

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защо НЕ трябва да се слага шнорхел

                                Здравейте колеги Това за арабският свят Нали се сещате колко пясъци има там И не знам дали сте чували за бигната Това е пясъчна буря Не знам много за шнорхелите Но карът доста от старите леки автомобили с марка Мерцедес 123 124 И то без шнорхели Едно време камионите им бяха Татра и Магирус със въздушно охлаждане Аз си бях купил от Белгия Волга 24 с двигател Пежо който се слагаше и на Форд сиера Белгйското изпълнение на газ24 беше със въздушен филтър в масленна баня Така че.... Но който смята да гази във вода мисля че е задължителен качественният шнорхел Та всеки сам за себе си да си определи къде ще кара и какво да слага Колегата който се чуди дали да го сваля Да ми го подари като не му трябва

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X