Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво поправих (а) по Паджерото днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

    Днес се чудех какво да правя и взех та му сложих едни халогени. Тя бронята ще се сменч с по дебела и тунингована, ама като му дойде времето.
    Прикачени файлове
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #77
      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

      Аз пък днес смених двато долни шарнира, понеже съществуващите бяха със скъсани маншони откакто съм купил Pajero-то /преди това незнам колко е карано така/. Видимо, свалените бяха оригиналните и освен, че бяха малко ръждясали си работеха отлично. Като съм ходил на стенд не са давали отклонение, но на мен не ми се рискуваше, пък и ми се струваше, че припукват /особено сега в дъжда/. Нека ми разправят, че Pajero било паркетник. Смених ги с Ashika които ми ги прпоръчаха при официален дилър - марка неизвестна за мен, но според кометар на дилъра шарнирите в оригиналната опаковка били абсолютно същите, но два пъти по-скъпи. Незнам до колко всичко това е вярно.
      В сервиза, където ги сменях пък ми взеха за смяната по 60.00 кинта на шарнир = 120.00 лв - незнам това колко е достоверно /пред вид, че съм постоянен клиент/ и дали да не сменям сервиза?

      P.S. Щях да забравя - смениха ми и вътрешния маншон на лявото каре - все пак може би това реална цена на услугата. По принцип никога не коментирам труда на другите и не се пазаря, но ми се стори доста тоя път.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #78
        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

        Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
        Аз пък днес смених двато долни шарнира, понеже съществуващите бяха със скъсани маншони откакто съм купил Pajero-то /преди това незнам колко е карано така/. Видимо, свалените бяха оригиналните и освен, че бяха малко ръждясали си работеха отлично. Като съм ходил на стенд не са давали отклонение, но на мен не ми се рискуваше, пък и ми се струваше, че припукват /особено сега в дъжда/. Нека ми разправят, че Pajero било паркетник. Смених ги с Ashika които ми ги прпоръчаха при официален дилър - марка неизвестна за мен, но според кометар на дилъра шарнирите в оригиналната опаковка били абсолютно същите, но два пъти по-скъпи. Незнам до колко всичко това е вярно.
        В сервиза, където ги сменях пък ми взеха за смяната по 60.00 кинта на шарнир = 120.00 лв - незнам това колко е достоверно /пред вид, че съм постоянен клиент/ и дали да не сменям сервиза?

        P.S. Щях да забравя - смениха ми и вътрешния маншон на лявото каре - все пак може би това реална цена на услугата. По принцип никога не коментирам труда на другите и не се пазаря, но ми се стори доста тоя път.
        Еми колега за да се смени долният шарнир се сваля почти всичко ,каре-полуоска ,горен шарнир ,накрайник спирачен апарат ако е нужно и чак тогава долният ,защото неможе да се извади долният без да се махне външното каре ... но по 60 лв . и на мен ми е малко множко ... но всеки си знае цената ...
        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

        Коментар


        • #79
          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

          Аз пък благодарение на дядо Владо и Димата съм с профилактика на лебедката, сменени тампони на задна стабилизираща щанга и работещ "Пернишки тунинг" (разбирайте шнорхел).
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #80
            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

            Днес сложих едни малко по рошави гуми, а моите ги дадох на един колега да ги потъркаля. И нали калта била лечебна, се вижда с колко е пораснало моето камионче.

            Прикачени файлове
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #81
              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

              Здравейте.
              Ето, какво направих и по моето Паджеро. Както знаете по-ниско Паджеро от 2.5 няма,затова реших да го повдигна, и избрах
              начина с втулки на шасито /50mm/. Оказа се не толкова трудно, с изключение на лостовете на скоростите, и 4X4.
              Ето малко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 019.jpg
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5387202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 006.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5387203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 007.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5387204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 008.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5387205Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 009.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5387206Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 010.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5387207Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 011.jpg
Прегледи:1
Размер:180.6 КБ
ID:5387208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 012.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5387209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 013.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5387210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 014.jpg
Прегледи:1
Размер:189.2 КБ
ID:5387211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 015.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5387212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 016.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5387213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 017.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5387214Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero 018.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5387215

              Коментар


              • #82
                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                Първоначално публикуван от Жоро Люпов Преглед на мнение
                ...... Оказа се не толкова трудно,с изключение на лостовете на скоростите, и 4X4......
                Как ги направи?

                А за джантите нямам думи!!!
                Искам и аз такиваааа.
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #83
                  От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                  Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                  Как ги направи?

                  А за джантите нямам думи!!!
                  Искам и аз такиваааа.

                  Здравейте.
                  Наложи се да изрежа тенекията под лостовете, а маншона, който обезшумява
                  заедно с планката, която го държи преместих назад с нови дупки.
                  Затова бях чел тук, и в други форуми, НО никъде не пишеше/поне не срещнах/,
                  че ще се реже и таблото. Други проблеми съм нямал.
                  Благодаря, за вниманието.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                    И аз моят го вдигах преди 1 седмица ,реже се и от пластмасата около 2 см. иначе опира ,а никъде не го пише ,дори и при изрязването ,гуменият маншон също пречи точно при събирането му назад ,аз моят го махнах напълно и сега ще ми ушият един от кожа за да няма дупка ...
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                      Първоначално публикуван от Жоро Люпов Преглед на мнение
                      Здравейте.
                      Наложи се да изрежа тенекията под лостовете, а маншона, който обезшумява
                      заедно с планката, която го държи преместих назад с нови дупки.
                      Затова бях чел тук, и в други форуми, НО никъде не пишеше/поне не срещнах/,
                      че ще се реже и таблото. Други проблеми съм нямал.
                      Благодаря, за вниманието.
                      Кое се реже на таблото и за какво?
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                        Не таблото ,а точно зад лоста за раздатката около 2 см . колкото да мине лоста утре ще ти снимам аз как съм го изрязал и ще кача снимки
                        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                          Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                          Не таблото ,а точно зад лоста за раздатката около 2 см . колкото да мине лоста утре ще ти снимам аз как съм го изрязал и ще кача снимки

                          Извинете, грешка при изказването.Не е таблото
                          Само че при мен е повече от 2см., защото моят беше доста нисък и при вдигането
                          лоста на 4x4 буквално си опря в тенекията и то на позиция 4x4 бързи.
                          Благодаря на Красимир, за пояснението.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                            Ето и снимки ,как съм изрязал от долу ламарината и от горе пластмасата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0462.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5388713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0464.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5388714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0450.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5388715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0451.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5388716
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                              Интелигентните хора корегират лоста, вместо да съсипват салона.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                                И аз така бих постъпил. Режа лоста и го заварявам. Не, че съм чак толкова интелигентен.
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X