Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво поправих (а) по Паджерото днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Може просто бобината на силовото реле да е окъсила преди да прекъсне и това е изгорило пътечката.
    Със сигурност:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0541.JPG
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5206131
    Но ако пистата е нагоряла от това, не трябваше ли да изгори участъка, който е най-близо до куплунга? По скоро ме притеснява да не би токът идващ през малкото реленце да е по-силен (поради някакъв друг, не толкова забележим, проблем с платката), от което да е изгоряла и намотката на силовото реле?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #47
      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

      Веригата изгаря винаги в най-слабата си част. Просто там пътечката е била с най-малко сечение.
      Няма електрически проблем, който да прати по-високо напрежение на бобината, няма откъде да се вземе в 12-волтова инсталация. Не говорим за пикове от самоиндукция и подобни, които се шунтират без проблем от нищожното съпротивление на бобината. Тя сигурно е пробила от механично търкане някъде в нея.

      Коментар


      • #48
        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010332.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5224998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010343.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5224997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010339.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5224996Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010341.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5224995Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010336.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5224994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010340.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5224993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010342.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5224992Маншона на полуоската ми се скъса и ето какво последва.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010344.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5224991

        Коментар


        • #49
          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

          Цени колега на тези маншони?


          Поздрави

          Коментар


          • #50
            Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

            Единият маншон е 16 лв.Маншон + шишенце с грес + двете скоби.

            Коментар


            • #51
              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Дано само с това да си решил проблема със секторната кутия. На мен ми обявиха цена от 130 лв. за механично рециклиране или 270 за пълно (механика+хидравлика) и един ден за извършване на услугата. По принцип смятам да направя второто, въпреки, че нямам течове, понеже ако се появят след това, ще съм дал едни 130лв. и пак ще трябва да дам 270. Остава само да намеря време.
              Колега, сподели какво направи с твоята секторна кутия, че днес при смяна на хебела забелязах луфт в ляво и дясно положение на хебела. В средно положение луфт няма. Опитах да поправя нещата с регулировъчния винт, но стана по зле- започна да стяга. Тези признаци ми навяват едни кофти мисли.....

              Коментар


              • #52
                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                Първоначално публикуван от firestorm Преглед на мнение
                Колега, сподели какво направи с твоята секторна кутия, че днес при смяна на хебела забелязах луфт в ляво и дясно положение на хебела. В средно положение луфт няма. Опитах да поправя нещата с регулировъчния винт, но стана по зле- започна да стяга. Тези признаци ми навяват едни кофти мисли.....
                Все още нищо. Първо, че нямам време напоследък и второ, че луфта за момента не се увеличава, няма и течове, та не съм се разбързал много с интервенцията.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #53
                  От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  Става на въпрос за супер-селект раздатка:
                  мигат лампите на таблото,на предният мост е с капачки.
                  Изчетохме форума,разглобихме датчиците които са на десният калник,почистихме,сглобихме,пак мигат.
                  На джипката обаче работят всички режими на раздатката.Тествахме чрез окантарване,включва и се дори и задният блокаж,което ме навежда на мисълта че се блокира и междуосевият,всичко си работи,но пустите ламни мигат.След почистването за малко не мигаха предните и след 20 мин,пак си замигаха.
                  Някакви идеи?

                  Поздрави
                  Здравейте ,и мойте лампи светеха ''мигаха '',даже тук преди месец два се опитваше да се вклучва предния мост сам ,чуваше се едно страшно стържене ,докато не спрех колата или бутнех лостта на 4x4.И аз изчетох всичко за този проблем ,и какво се полючи .Вече не мигат и предния мост си работи перфектно ,не се опитва да се включи сам . Изчистих клапаните които се намират на десния калник, изхвърлих старите филтърчета ''обикновен дунапрен''които бяха станали на нещо което неможех да си обясня какаво е ,почистих клемите и буксите,а в клапаните напръсках с WD40,от което изтече много чернилка и мръсотия ,като същевременно им пусках ток от акомулатора и всичко почна да си работи перфектно .Дано да съм бил полезен .
                  Последно редактирано от Красимир Гошев; 14-11-10, 22:36.
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                    Чак днес ми дойдоха новите гуменетки:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0002.JPG
Прегледи:2
Размер:212.2 КБ
ID:5270833
                    старите (абсолютно същия модел и размер) се пенсионираха след двугодишна вярна служба. Изобщо за моя стил на каране и за конкретното возило това май най- добре пасва...
                    Мисля си, че въпреки липсата на изхабяваване на грайфера, каучука се е поизпекъл сериозно по нагорещените магистрали за двете години търкаляне.
                    Вие на какво мнение сте за подмяна на гумите след определен период каране (2-3 години), въпреки запазеният външен вид?
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                      Мисля си, че въпреки липсата на изхабяваване на грайфера, каучука се е поизпекъл сериозно по нагорещените магистрали за двете години търкаляне.
                      Вие на какво мнение сте за подмяна на гумите след определен период каране (2-3 години), въпреки запазеният външен вид?
                      +1

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                        Вие на какво мнение сте за подмяна на гумите след определен период каране (2-3 години), въпреки запазеният външен вид?
                        Мисля че ще има смисъл, ако караш същите гуми и през зимата. Тогава спичането на повърхностния слой се усеща наистина. Ако са само за лятото този срок е прекалено къс.
                        Моите карат пета година, но са на 25000 км. Нямам намерение да ги сменявам.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                          Здравей колега със старите гуми какво ще правиш,продават ли се и същия размер като тези от снимката ли са?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                            Преди малко си боядисах лайстните под стъклата(тези черните) и чистачките

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Мисля че ще има смисъл, ако караш същите гуми и през зимата. Тогава спичането на повърхностния слой се усеща наистина. Ако са само за лятото този срок е прекалено къс.
                              Моите карат пета година, но са на 25000 км. Нямам намерение да ги сменявам.
                              Е, аз нямам нерви да се занимавам с два комплекта гуми, за да сменям със зимни и летни... Карам само с тези докато може.
                              Абсолютно си прав обаче за усещането зимата след три години печене по асфалта.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                                Колега какво ще правиш старите гуми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X