Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво поправих (а) по Паджерото днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

    Старите гуми един мераклия ги отнесе веднага. Между другото като гледам от къде си, новият им собственик ти е градски- кара едно терано 2, къса база...Толкова се беше мераклисал човека, че отивайки случайно до града ме нави да му ги продам, донесе ми едни галоши и след 30 минути бе вече собственик на 31- ците, а аз се юрнах да поръчвам нов комплект.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #62
      От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

      ааа от теве ли гие купил жулат му във калнисите и ми ги продава ама много пара им търси 850лв

      Коментар


      • #63
        От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
        Старите гуми един мераклия ги отнесе веднага. Между другото като гледам от къде си, новият им собственик ти е градски- кара едно терано 2, къса база...Толкова се беше мераклисал човека, че отивайки случайно до града ме нави да му ги продам, донесе ми едни галоши и след 30 минути бе вече собственик на 31- ците, а аз се юрнах да поръчвам нов комплект.
        Ха и Аз дочух за трампата. Дочух и друго купил ги е от теб, за 150 лв парчето т.е. 600 лв всичко, но сигурно избива галошите. Жив и здрав да е човека.
        П.П. Следващия път когато минавош през Разлог свиркай за кафе да се запознаем лично.
        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

        Коментар


        • #64
          От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

          Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
          Ха и Аз дочух за трампата. Дочух и друго купил ги е от теб, за 150 лв парчето т.е. 600 лв всичко, но сигурно избива галошите. Жив и здрав да е човека.
          П.П. Следващия път когато минавош през Разлог свиркай за кафе да се запознаем лично.
          Е, то няма какво да избива, понеже галошите съм му ги прибрал в торби и следващият път като мина през Разлог ще му ги върна- такава ни беше уговорката. Как ще му жулят в калниците??? Това е абсурдно- имам един куп приятели, дето карат със същия размер. Кажете му да влезе във форума на нисан и да погледне- то някои вкарват кални 32 без лифт, та 31-ци е абсурд да опрат....
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #65
            От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

            Първоначално публикуван от ico_1990 Преглед на мнение
            ааа от теве ли гие купил жулат му във калнисите и ми ги продава ама много пара им търси 850лв
            Абе, да ти кажа може и да не е много: новите са по 240-260 (в момента) тези, които ти ги продава преди две година ги плащах на 309 лева парчето, а като му ги давах мустаците между грайферите си стояха. Отделно е факта, че офроуд не са виждали- само пътища и магистрали, тук- там макадам...
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #66
              От: Какво поправих (а) по Паджерото днес? - Подгрев на седалките.

              Монтирах подгрев на седалките. Опитът от Пасата, който си има тази екстра по рождение категорично показа, че е много приятно през зимата, преди печката да е успяла да загрее купето, гърбът краката и мястото, от където те растат, да са топли. И въпреки че зимите в Бургас са меки решението "за" беше категорично. След дълго умуване реших да поставя оригинални подгряващи стелки от Паджеро. След няколко неуспешни опита късметът ми се усмихна и намерих такива втора ръка в Ст.Загора.
              В монтажа няма нищо сложно. Някои препоръчват цялостно сваляне на седалката, но при мен болтовете, които я държат към пода бяха много силно затегнати, а вероятно и ръждясали, така че тръгнах по друг път. Свалих се двете пластмасови дръжки за регулиране на седалката, пластмасовия капак под тях, откачих двете жила на регулировката. Развих двата болта от външната страна на облегалката и единия от вътрешната и тя се отдели от долната част на седалката. Развих двата винта на задния и капак и го отедлих от облегалката с дръпване надолу. Следва най-досадната част от операцията - отваряне на телените скоби, с които е закрепена тапицерията. Впрочем втората по досадност, поставянето им обратно е още по-досадно. Използвах клещи и плоска отвертка. След натрупване на малко опит, нещата не изглеждат чак толкова неприятни. Скобите са от достатъчно твърда стомана с повърхностно покритие с мед. Ако клещите - секачки се бяха справили с тях изобщо нямаше да се занимавам с отварянето им, но - уви.
              Лицевата част на тапицерията също е закрепена с такива телени скоби и тяхното сваляне е още по-трудно от тези в задната. Обратното им поставяне е почти невъзможно, затова ги замених с пластмасови стяжки тип "свинска опашка".
              Стелката с реотана се поставя с жиците надолу, излизащият кабел с куплунг се промушва през предвидената в дунапрена на седалката дупка. Естествено преди да се постави стелката е строго желателно изправността и да се провери с пробна лампа или още по-добре с омметър, за да няма след това неприятни изненади и ново разглобяване на седалката. Сглобката се прави по обратния ред, като в трудните за достъп места вместо металните скоби, използвах "свински опашки", както вече споменах. Задният капак на облегалката не се поставя, преди да се свърже куплунга
              Работата с долната част на седалката е по-лесна. Откопчават се пластмасовите закопчалки в долната периферна част, тапицерията се повдига нагоре. Следва неприятна борба с десетина метално скоби, придържащи лицевата и част и воала.след поставяне на стелката тапицерията се поставя по обратен ред. И тук вместо да се боря с металните скоби в трудните за достъп места ги замених със "свински опашки".
              Облегалката и останалите демонтирано части се поставят по обратния ред.
              Свързването на електрическите вериги се прави в съответствие с електрическата схема, като за целта се свалят двете части на централната конзола. Желателно е да се използват оригиналните превключватели.
              През следващата зима ще се радвам на живителна топлинка.
              VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
              MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

              Коментар


              • #67
                От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                П.П. сега погледнах, че си от Разлог. Аз доста често идвам (в понеделник пак съм там) така, че ако нещо ти трябва, което го нямате в наличност, мога да ти го донеса.[/QUOTE]
                Колеги, бихте ли казали от къде мога да си поръчам семерината и О-пръстена за секторната кутия. Благодаря...

                Коментар


                • #68
                  От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                  Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                  Колеги, бихте ли казали от къде мога да си поръчам семерината и О-пръстена за секторната кутия. Благодаря...
                  Пише се и се казва семеринГ ((ринг = пръстен) от мъжки род, множествено число семеринги). За закупуване търси през интернет (примерно ТАКА ).
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 21-09-11, 13:12.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                    Колеги, от къде да загася лампата "maint req"- т.е. напомнянето за сервизно обслужване. Светна ми на 150000 мили, вероятно ме подсеща за ангренажа, който много отдавна е сменен. Не, че не мога да карам и така, но ме дразни... Не зная, но може и да има разлика при Паджеро/ Монтеро? Моето е от вторият тип.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                      Включи контакт, без да палиш и натисни три пъти бързо педала на газта докрай.
                      Това би трябвало да я угаси. При някои модификации на гъза на таблото има джъмпер, който се обръща за следващия период.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Включи контакт, без да палиш и натисни три пъти бързо педала на газта докрай.
                        Това бъзик ли е??? За въпросният джъмпер и аз чух, ама нещо не ми сваля табло...
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                          Ако километражът е с жило има джъмпер. Ако си с електронен - с газта.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Включи контакт, без да палиш и натисни три пъти бързо педала на газта докрай.
                            Това би трябвало да я угаси.
                            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                            Това бъзик ли е??? За въпросният джъмпер и аз чух, ама нещо не ми сваля табло...
                            Не е бъзик. За мицубиши не знам, щом Ники го казва сигурно е така, но този номер върши работа на всички коли на GM.
                            Y61

                            Коментар


                            • #74
                              От: Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                              Колега, ако не стане номера с газта виж тази тема. Мисля че това имаш в предвид.
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=133777:roll:
                              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                              (А1+)
                              О877ООО98О

                              Коментар


                              • #75
                                От: Re: Какво поправих (а) по Паджерото днес?

                                Брех, номера с педала сработи... май съм в заръчка за бири.
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X