Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

    Малко офф-топик, но искам и аз да се включа в темата. Първо защото обмислям покупка точно на такова паджеро и второ имам сафран 2.5 бензин 5 цилиндера. И при мен нещо взе да почуква,но при мен си чука продължително смисал,че ако ходя до София (60км) вече нищо не чука, но градско за 1-2 км си трака. Повдигач и клапан едно и също ли е че малко се обърках. И колега каква точно е добавката в маслото ли я сипа,защото аз гледах една която се сипва в резервоара за прочистване на инжекциона и уж нещо подобрявала работата.
    "Рано или късно всеки си купува Паджеро с десен волан.." :D:D

    Коментар


    • #32
      До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

      Първоначално публикуван от Geru__ Преглед на мнение
      Малко офф-топик, но искам и аз да се включа в темата. Първо защото обмислям покупка точно на такова паджеро и второ имам сафран 2.5 бензин 5 цилиндера. И при мен нещо взе да почуква,но при мен си чука продължително смисал,че ако ходя до София (60км) вече нищо не чука, но градско за 1-2 км си трака. Повдигач и клапан едно и също ли е че малко се обърках. И колега каква точно е добавката в маслото ли я сипа,защото аз гледах една която се сипва в резервоара за прочистване на инжекциона и уж нещо подобрявала работата.
      Клапан и повдигач са 2 различни неща.Добавката за която става дума се сипва в двигателното масло.
      В общия случаи тия добавки деистват по 2 начина-
      - почистват нагари всякакви помии дето запушват пътя на маслото до повдигача (макар че по правилно би било притискач ,двигател дето да е с така наречен долен рзпределитлен вал някъде къде 60 години са сперни да правят )
      -добавката остава втре в повдигача вместо маслото при изгасен мотор и съответно като се запали мотора работи вместо маслото докат маслената помпа го докара

      Не пречи да се пробва -15-20 китан е-сравнено с ценатна разглабянето за да се извадят и почистат с ултразвук ..... нищо не е

      Обаче има случаи дето самия повдигач засяда да речем в натегнато положение- тогава само смяна с нов -друго нищо не помага.

      Та пътя е -пробва с добавка ,ако не стане - тогава чак операция....

      Коментар


      • #33
        До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
        ...двигател дето да е с така наречен долен рзпределитлен вал някъде къде 60 години са сперни да правят
        Да ти дам ли пример с един конкретен, дето се е произвеждал до 2006г.?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

          Мда, явно от Chevrolet имат мноооооого големи складови наличности двигатели от 60те години, че да предлагат все още в новите си модели двигатели с долен разпределителен вал А не са и само те...

          Коментар


          • #35
            До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

            Остана въпроса само как да разбера дали клопа повдигач или клапан и вобще може ли да клопа клапан.
            "Рано или късно всеки си купува Паджеро с десен волан.." :D:D

            Коментар


            • #36
              До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
              Клапан и повдигач са 2 различни неща.Добавката за която става дума се сипва в двигателното масло.
              В общия случаи тия добавки деистват по 2 начина-
              - почистват нагари всякакви помии дето запушват пътя на маслото до повдигача (макар че по правилно би било притискач ,двигател дето да е с така наречен долен рзпределитлен вал някъде къде 60 години са сперни да правят )
              -добавката остава втре в повдигача вместо маслото при изгасен мотор и съответно като се запали мотора работи вместо маслото докат маслената помпа го докара

              Не пречи да се пробва -15-20 китан е-сравнено с ценатна разглабянето за да се извадят и почистат с ултразвук ..... нищо не е

              Обаче има случаи дето самия повдигач засяда да речем в натегнато положение- тогава само смяна с нов -друго нищо не помага.

              Та пътя е -пробва с добавка ,ако не стане - тогава чак операция....
              Това да остава вътре добавката вместо маслото нещо не ми се вижда добра идея...или му променя вискозитета, или прави някакви наслоявания, което и в двата случая не ми харесва...аз си мислех, че е някаква много агресивна субстанция, която успява да разкара мизерията от маслените каналчета.
              Явно, обаче съм в голяма заблуда.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #37
                До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Това да остава вътре добавката вместо маслото нещо не ми се вижда добра идея...или му променя вискозитета, или прави някакви наслоявания, което и в двата случая не ми харесва...аз си мислех, че е някаква много агресивна субстанция, която успява да разкара мизерията от маслените каналчета.
                Явно, обаче съм в голяма заблуда.
                Това просто не може да стане. Няма как тая гнус да не се смеси с маслото. Щом е смесена с него, няма как да се "отдели и остане в повдигачите, докато помпата качи масло".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                  Първоначално публикуван от Geru__ Преглед на мнение
                  Остана въпроса само как да разбера дали клопа повдигач или клапан и вобще може ли да клопа клапан.
                  Щом след няколко минути се закротва, няма как да е клапан. Според мен със сигурност е повдигач. А единствения начин да разбереш е като ги свалиш, огледаш за износване/запушване, и почистиш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                    ЖАЛКО. Язък че се похвалих СЛЕД Изминати около 250 км тази сутрин ПОЧТИ Същата работа. СТАРШИ Колегите май ще се Окажат прави . Явно ДОБАВКАТА е за Пред-Продажба предполагам. Днес пътувах до София минах през Балкан Стар ПРИЕМЧИКА ми каза че Процедурата е следната . Чистенето на ПОВДИГАЧИ ставало по някакъв СПЕЦИАЛЕН начин който минавал на три ЕТАПА . Цената е 300 лв и пак не е сигурно че ще се оправят. А за смяна на ПОВДИГАЧИ ми искат 54 лв за ПАРЧЕ + 300 лв -труд . ОТПРАВЯМ се към РАТОЛА , техния Приемчик ми казва че целия ПРОБЛЕМ е тръгнал след първата смяна на масло с 10x40. Маслото за този мотор е 5x30 и нищо друго. Препоръката му е да мина 4-5000 км със добавката и след това смяна на масло 5x30 на Митсубиши и ако пак не се оправи Задъжително смяна на Повдигачи. НЯКОЙ Може ли да ми каже Примерно Както си ЧУКА Гасиш, и на Момента отново ПАЛЯ и Вече няма ЧУКАНЕ . Не винаги , но във повечето сучаи . Да му се Чуди човек .УСПЕХ

                    Коментар


                    • #40
                      До: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                      Колега, хлъзгат те здраво според мен....аз карам само с масло mitsubishi diamond protection, с гарантирано качество и въпреки това зимата като запаля колата някой от повдигачите се обаждаше за около минута.Сега като е топло си траят.Така, че маслото не е панацеята.Колкото до тристепенното почистване според мен трите степени са:
                      -потапяне на повдигача в нафта, спирт или к'вото имат там,
                      -една бира за твое здраве
                      -още една бира за твое здраве и после качване обратно на местата им.
                      Цената за гарантирано оригинален повдигач също не е 54 лева, а 47...Така, че мисли.
                      Да не говорим, че тук във форума има достатъчно колеги, които предлагат и качествени масла, повдигачи и .т.н. джунджурии на съвсем прилични цени.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #41
                        От: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                        ЗДРАВЕЙТЕ . ПРОБЛЕМА със ПОВДИГАЧИТЕ вече е РЕШЕН . След като разбрах че за демонтаж на ПОВДИГАЧИТЕ на ПАДЖЕРО , не се НАЛАГА сваляне на РЕМЪК и разпр-вал ,Реших сам да се ЗАЕМА със задачата .Проблема се ОКАЗА във един НАРАНЕН повдигач. След 48 часово киснене и чистене в кореселин ,А дефектния сменен вече над 500 км никакво чукане. МОЖЕ ли само някой от по ЗНАЕЩИТЕ да Каже задължително ли е да се ползва ДИНАМОМЕТРИЧЕН ключ за затягане на самите ОСИ на които лагеруват кобилиците, че в момента са стягани на УСЕТ и малко ме е шубе .Но ако се наложи пак ще се отваря ,НЮТОНИТЕ на тези 8 мм болтове колко трябва да са. БЛГОДАРЯ. УСПЕХ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                          Колега ти мерил ли си налягането на маслото колко е
                          преди да почистиш повдигачите

                          Аз съм със същия проблем вече месец се белосвам

                          Благодаря предварително

                          Коментар


                          • #43
                            От: Паджеро V6 3000 24v ... чукат клапани

                            Първоначално публикуван от M_A_S_K_A_T_A Преглед на мнение
                            Колега ...
                            Бая стара тема си изровил. Колегата дето питаш пише твърде рядко, та не вярвам да ти отговори. Та си виж ти налягането де. Прочисти си системата и си виж повдигачите.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X