Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при включен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем при включен преден мост

    Прибрах се на 4x4 без заключена раздатка. И аз така си мисля, че има някакво ограничено преплъзване.

    Като повдигах изцяло предния или задния мост, се въртяха само повдигнатите гуми. Пробите бяха без заключен среден диф, но си признавам, че включвах само на D и не съм подавал газ.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #47
      От: Проблем при включен преден мост

      Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
      Аз си го обяснявам с това :

      "Transmission Super Select received a center differential, which distributes torque between the front and rear wheels in the range from 33:67% to 50:50%"

      Това е моето предложение
      Това ще е истината.
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #48
        От: Проблем при включен преден мост

        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
        Значи раздатката ми е от второ поколение.
        Ако Паджерото ти е тройка - може, ама не е, така че това не е отговора.

        Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
        А възможно ли е, в такъв случай междинния диференциал да има някакво "ограничено приплъзване", като LSD и да не може напълно да предаде 100:0 или обратно? Това го питам понеже аз, колкото и да съм бил на сняг в режим 4H, съм останал с впечатление, че винаги са ми се въртели поне две колела (по едно от предните и едно от задните), но никога само едно . Понеже по така даденото обяснение от колегата излиза, че целият въртящ момент е трябвало да се предава на това колело с откачената полуоска, или остава варианта да е бил заключен междинния, но това да не е било отчетено от таблото, иначе и аз като теб не мога да си го обясня по друг начин !
        Аз лично за първи път ще чуя за междуосев LSD диф. и това не е отговора.

        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
        Това ще е истината.
        Не е.
        Стана някаква мистерия тука.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем при включен преден мост

          Ради, днес като разговаряхме ти разказах как на един снежен наклон ми буксуваше само едно предно колело. Тогава не бях заключил междуосевия диф.
          Абе и аз се обърках от всякъде. Ако искате давайте предложения, а аз ще пробвам кога, какво върти. Ще пробвам пак да дигна задния мост и да дам газ, да видя да ли ще тръгне.
          Факт е, че полуоската беше излязла. Мисля да направя един фланец около 5 мм. и да го сложа между двете части на полуоската. Целта е да я удължа , за да не излиза. предните няколко дена имаше доста даване на газ и разкикерване. може и тогава да е тръгнала да излиза от гнездото на зегерката.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #50
            От: Проблем при включен преден мост

            Според мен всичко си е наред. Въпросът е защо се е случило и дали няма пак да излезе тази полуоска.
            Възможно е в някакъв момент да е влязла на мястото си и тогава нещата да са си били както трябва, после пак да се е извадила... и така

            Коментар


            • #51
              От: Проблем при включен преден мост

              Полуоската излиза ако са правени опити за увеличаване на ходовете чрез рязане на тампоните или пък самите те са омекнали. Тогава при по-големи "разчеквания" дърпа полуоските.
              А вискосъединител има и супер селекта на двойката. Той прехвърля въртящ момент и към небуксуващия мост при разблокиран централен диф. Иначе ще стане срамна работа - едно колело да забуксува и сме дотам
              Номер 30421 от линка долу, втората илюстрация (първата е парт-тайма)
              http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...RTmbFKdXTWx1c=

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X