Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при включен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Проблем при включен преден мост

    клапанчетата са в коша,върху десния калник..
    куче или вълк?
    в клетка ,или свободен?
    въпрос на личен избор.
    Вихрен Илиев
    0888249888
    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #32
      От: До: Проблем при включен преден мост

      Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
      клапанчетата са в коша,върху десния калник..
      Мерси!
      Искам да ги проверя, че имам проблем с изключването на предния мост. Пуснал съм тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107531

      Поздрави
      Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
      Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

      Коментар


      • #33
        От: Проблем при включен преден мост

        Здравейте момчета. Аз искам да попитам и да ме насочите от къде може да ми е проблема. Лампичките на предния мост светват само когато са включени бавните. Иначе предния мост си работи и на трите положения на малкия лост. Пробвал сън го на сняг и на кал. Джипа е П2 2.8 супер селект
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • #34
          От: Проблем при включен преден мост

          Здравейте момчета. Да ви кажа какво се случи днес на джипа и ако може да ме посъветвате от къде да го почвам.
          Един приятел ми се обади, че е закъсал близко до града в едно орано място. Отидох до него и реших да го дръпна с колана. Не се налагаше да влизам и аз в ораното.
          Преди да вляза по пътя до нивата спрях и си включих бавните. Нямаше никакъв проблем с включването до днес. Обърнах зад него за до го тегля напред в моя посока.
          Включих си и за всеки случай и задния блокаж. Пробвах с дърпане от място, но и двата джипа боксуваха. Реших, че няма да стане с колана и извадих правилното въже. Знаете за кое говоря. Закачихме се и яко газ. Не усетих даже кога го извадих. До тук всичко наред. Преди да изляза на главния път спрях и превключих само на бързи с двата моста, но без блокаж на раздатката, понеже пътя беше затрупан от сняг. Тръгваме и двата джипа и другия почва да ме изпреварва. Аз давам газ а паджерото почва да си върти задницата. Поглеждам лампичките и си светят само на двата моста. Помислих си, че е много заледено под снега. След около 1 км. спираме и приятеля ме пита защо го карам само на задно. След няколко проби се оказва, че върти само задния мост. Пробвах при всичките положения на малкия лост. Дигнах цялата предница на крик и при работещ мотор включих на 4H. Развъртях едната гума, чу се щракването на муфата и гумите започнаха да се въртят в различни посоки. Викам си оправи се. За всеки случай пробвах като включих на скорост и видях че се върти всичко както трябва. Като включих блокажа на раздатката и дхипа се опита да падне от крика. Пробвах същото и с повдигане на задния мост. И тук всичко наред. Тръгнах си като останах на двойно без да е включен средния блокаж. Пробвах на снега и си въртяха и двата моста.
          Но какво стана след малко. На едно кръстовище да тръгна по бързичко и чух едно ЩРАК и пак нямам преден мост, а лампичките си светят, че всичко е наред. Според мен излючва муфата като види зор, но ЗАЩО. и Защо лампичките ми показват, че всичко е наред.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #35
            От: Проблем при включен преден мост

            Да не би датчика да е замръзнал от студа, и да не изключва? Т.е. муфата си изключва самоволно-явно е повреда, но щом изключи датчика трябва да "каже" на лампата да угасне. Ако е натрупан с лед и сняг и не може да реагира???
            Не съм запознат с паджеротата, та само предполагам
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Проблем при включен преден мост

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Да не би датчика да е замръзнал от студа, и да не изключва? Т.е. муфата си изключва самоволно-явно е повреда, но щом изключи датчика трябва да "каже" на лампата да угасне. Ако е натрупан с лед и сняг и не може да реагира???
              Не съм запознат с паджеротата, та само предполагам
              И аз така си мисля, поне лампичките да започнат да мигат.
              Преди да го оставя и да изкарам колата, го пробвах на всякакви положения на малкия лост. Лампи светят, а преди гуми не ждрапат.
              То тоя кораб само на заден мост и с тези кални гуми не е за каране в тези поледици.
              GSM 0877 08 99 19
              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

              Коментар


              • #37
                От: Проблем при включен преден мост

                Имаш ли топло помещение за ден-два? Ако го сложиш да се стопли-ще си покаже дали магарията с лампите е от замръзнал датчик.

                Ама това е малка болка, по-важното е защо изключва предния мост...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем при включен преден мост

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ама това е малка болка, по-важното е защо изключва предния мост...
                  Точно това. А и сега не иска да се включи.
                  И по закона на Мърфи, когато ти трябва най много, то се счупи.
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем при включен преден мост

                    Ице, ако го нямаш, виж тук устройството и зазепването на предния мост - Front Axle.pdf !

                    П.П. Има нещо странно тука. Днес като говорихме не ми направи впечатление, но сега като чета първия ти пост и го съскивах.
                    При режим 4H на раздатката (без блокиран междуосев диф.), ако предния диф. по някаква причина даде фира, ще останеш на място, т.е. ще спре предаването на въртящ момент към задния. Така че ще се окаже, че проблема е в раздатката (ако си сигурен, че на 4Н върти САМО задния мост).
                    Последно редактирано от radikyokushin; 20-12-12, 21:11.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем при включен преден мост

                      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                      При режим 4H на раздатката (без блокиран междуосев диф.), ако предния диф. по някаква причина даде фира, ще останеш на място, т.е. ще спре предаването на въртящ момент към задния. Така че ще се окаже, че проблема е в раздатката (ако си сигурен, че на 4Н върти САМО задния мост).
                      Ради, за това не се бях сетил. Много си прав. Ще направя нови тестове и ще видя какво се върти и какво не при различните режими на малкия лост.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем при включен преден мост

                        Благодаря на всички отзовали се.
                        Проблема беше излязла от шлиците предна дясна полуоска, след муфата.
                        Интересно ми е защо имаше движение на задния мост без да е заключен средния диф. Вие какво ще кажете?
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем при включен преден мост

                          Аз си го обяснявам с това :

                          "Transmission Super Select received a center differential, which distributes torque between the front and rear wheels in the range from 33:67% to 50:50%"

                          Това е моето предложение
                          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем при включен преден мост

                            Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                            Аз си го обяснявам с това :

                            "Transmission Super Select received a center differential, which distributes torque between the front and rear wheels in the range from 33:67% to 50:50%"

                            Това е моето предложение
                            Тц. Цитираното от теб е за второто поколение на Super Select. При Паджерото на Ицо, си е от първия вариант, а там е винаги 50:50%, което всъщност в случая е без значение. При второто положение на лоста на раздатката - 4Н, имаш три отворени дифа. При пълна загуба на сцепление, на което и да е от четирите колелета, останалите три, просто ще спрат да се въртят (в конкретния случай можем да пренебрегнем факта, че може би задния диф е LSD).

                            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                            Благодаря на всички отзовали се.
                            Проблема беше излязла от шлиците предна дясна полуоска, след муфата.
                            Интересно ми е защо имаше движение на задния мост без да е заключен средния диф. Вие какво ще кажете?
                            При тези изходни данни, аз лично нямам обяснение.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем при включен преден мост

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              Тц. Цитираното от теб е за второто поколение на Super Select. При Паджерото на Ицо, си е от първия вариант, а там е винаги 50:50%, което всъщност в случая е без значение. При второто положение на лоста на раздатката - 4Н, имаш три отворени дифа. При пълна загуба на сцепление, на което и да е от четирите колелета, останалите три, просто ще спрат да се въртят (в конкретния случай можем да пренебрегнем факта, че може би задния диф е LSD).



                              При тези изходни данни, аз лично нямам обяснение.
                              Значи раздатката ми е от второ поколение.
                              GSM 0877 08 99 19
                              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем при включен преден мост

                                Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                                Тц. Цитираното от теб е за второто поколение на Super Select. При Паджерото на Ицо, си е от първия вариант, а там е винаги 50:50%, което всъщност в случая е без значение. При второто положение на лоста на раздатката - 4Н, имаш три отворени дифа. При пълна загуба на сцепление, на което и да е от четирите колелета, останалите три, просто ще спрат да се въртят (в конкретния случай можем да пренебрегнем факта, че може би задния диф е LSD).
                                А възможно ли е, в такъв случай междинния диференциал да има някакво "ограничено приплъзване", като LSD и да не може напълно да предаде 100:0 или обратно? Това го питам понеже аз, колкото и да съм бил на сняг в режим 4H, съм останал с впечатление, че винаги са ми се въртели поне две колела (по едно от предните и едно от задните), но никога само едно . Понеже по така даденото обяснение от колегата излиза, че целият въртящ момент е трябвало да се предава на това колело с откачената полуоска, или остава варианта да е бил заключен междинния, но това да не е било отчетено от таблото, иначе и аз като теб не мога да си го обясня по друг начин !
                                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X