Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при включен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем при включен преден мост

    Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
    колеги я кажете малко повече как се разбира дали са заяли клапаните,и къде са датчиците че при мен ту мигат ту не мигат лампите на предния мост..аз нали съм малко прост спортист,си мислех че е нормално да мигат-докато не прочетох тук че не е така..
    явно при мен проблемът е на моменти-ту се оправя ,ту се прецаква..разглеждам схемите на Паджеровод в момента..
    но ако някой може да обясни по простичко как да проверя дали клапаните работят ,и ако има датчици-къде да ги търся..прегледах куплунгите на клапаните,напръсках с контактен спрей,маркучите изглеждат на място-клапаните са маркирани с жълто и синьо,маркучетата и те...
    Свали куплунга от клапанчетата и им подай ток от акумулатора ако работят ще разбереш,на клапанчето има малко филтърче което с годините може да се е разпаднало и е възможно да са попаднали мизерий.Откачи маркучетата и с по дълга шлауха може да надуваш и засмукваш/двете са еднакви но работят на различен принцип/с устаА е възможно и да не затварят добре, но това ше се разбере и без да подаваш ток.Успех

    Коментар


    • #17
      До: Проблем при включен преден мост

      мерси колега,ш надувам значи..мен ме съмнява че може и по тоците да има някъв проблем..щот лампата ми на АБС нали свети,ама и примогва по малко,а и лампата за празен резервоар светва когат си иска-разбирайте не като е празен...има да речем 40-50 литра в тя си свети..луда работа..
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #18
        До: Проблем при включен преден мост

        Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
        мерси колега,ш надувам значи..мен ме съмнява че може и по тоците да има някъв проблем..щот лампата ми на АБС нали свети,ама и примогва по малко,а и лампата за празен резервоар светва когат си иска-разбирайте не като е празен...има да речем 40-50 литра в тя си свети..луда работа..
        ABC няма нищо общо със клапанчетата за който говорим да не говорим за лампичката на резервата .Пусни директно ток на клапанчето и след това да умуваме.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем при включен преден мост

          има ли значение къде да е плюса и къде минуса на клапана???..днес пак същия пиниз-не светят...после помигаха малко,сега пак са загаснали..и това без да пипам лоста на раздатката..чакам да се появи един авер с мултицет,маркуч и жици и почваме да мерим,и после ще пиша какво се е оказало..
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            До: Проблем при включен преден мост

            по закона за всеобщата гадост,авера дойде с такъмите ..и всичко е наред,лампите не мигат..включвах двойно,бавни,блокаж на междуосовия..после като върна на задем мост-всичко е ок...авера си замина,сег аочаквам в най скоро веме пак да замигат..което ми мирише на проблем който не е постоянен..ама какъв е не знам..трябва да хвана колата в момент когато мигат лампите и тогава да мерим...
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #21
              До: Проблем при включен преден мост

              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
              по закона за всеобщата гадост,авера дойде с такъмите ..и всичко е наред,лампите не мигат..включвах двойно,бавни,блокаж на междуосовия..после като върна на задем мост-всичко е ок...авера си замина,сег аочаквам в най скоро веме пак да замигат..което ми мирише на проблем който не е постоянен..ама какъв е не знам..трябва да хвана колата в момент когато мигат лампите и тогава да мерим...
              Провери кабелите който излизат от раздатката,може да няма добра маса или прекъснат кабел.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем при включен преден мост


                да напиша и тук,п атоку виж някой помогнал..значи след поредното започване на лампите да мигат,откачих клапаните и им подадох ток директно от акумулатора-единия си цъка,другия-не..при замеране единия показва съпротивление,другия -не..това значи ли че е изгорял...
                и ако е да,откъде да се сдобия с такъв клапан..става дума за десния клапан,този с означение Н -ако има значение
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем при включен преден мост

                  Ами щом няма съпротивление, значи намотката на бобината е прекъсната. Отиди до някоя морга с мултицет в ръка и си сдобий. Мисля, че клапаните са еднакви.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем при включен преден мост

                    днес поръчах от една ,морга..ако всичко е ок ,утреще дойдат
                    куче или вълк?
                    в клетка ,или свободен?
                    въпрос на личен избор.
                    Вихрен Илиев
                    0888249888
                    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем при включен преден мост

                      Дано работят , и внимавай да не убъркаш ,вакумите ,и буксите ...успех
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем при включен преден мост

                        ами проверили ги-цъкат и друг път съм купувал чаркалък от тези хора,досега са били коректни..а и хората са белязали вакумите-единия с жълто ,други я със синьо..а за всеки случай си имат и обозначения единия е Н другия С-за такива като нас ,дето сменят ..
                        куче или вълк?
                        в клетка ,или свободен?
                        въпрос на личен избор.
                        Вихрен Илиев
                        0888249888
                        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем при включен преден мост

                          Ми те завотски си имат синя и жълта точка ...преди да ги качиш ги почисти с WD40 ,за да не ги сваляш пак,а буксите също ги почисти мойте бяха се окислили тях ги напръскай с контактен спрей .
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем при включен преден мост

                            дам ,имат си..за мой късмет комплекта който дойде се оказа с прецакан "жълт " клапан,също като моя..
                            и тъй като съм любопитен българин,реших да пробвам нещо-смених мястото на филтъра на единия син клапан,и го сложих на мястото на жълтия,двата изглеждат еднакви,съпротивлението им е еднакво,и май са еднакви..и да не повярваш-взе че проработи..
                            което ме навява на мисълта че двата клапана са универсални,единствено положението на филтъра обуслявя разликата...естествено не съм спрял да търся здрав жълт клапан-върнах разваления на моргата,и чакам да ме зарадват с друг..а дотогава ще карам с два сини-а ако наистина се окаже че са еднакви-още по добре
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем при включен преден мост

                              И според мен са еднакви ,само мястото на филтрите е ралично ,и мястото на вакумите(маркучите) ,а и се захранват от едни и същи кабели ...а щом работи значи няма проблем ,давай смело газ....
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Проблем при включен преден мост

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Проблемът може да е в клапанчетата, в управлението им, в тръбичките до тях, та даже и във вакуумпомпата.
                                Не трябва да караш при разкачени клапанчета или мигащи лампи по таблото, защото не се знае до къде ще стигнеш. Отстрани проблема както трябва.
                                Здравейте,

                                Моля да ме насочите към местата където мога да открия клапанчетата и вакуумпомпата. Гледах приложените файлове, но не мога да се ориентирам за точното разположение. Мерси предварително!
                                Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                                Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X