Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравлика.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с хидравлика.

    Каква пък е третата? Кажи откъде излиза, къде отива? Ти си с десен волан, нали?

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с хидравлика.

      Днес ми дойде новата /стара/ помпа. Като я гледам е елементарна за смяна. Зацепването е чрез зъбно колело с наклонени зъби, а самата помпа се хваща с 2 болта. В събота съм замислил да правя размяната и тогава ще разпарчедисам старата помпа да и видя карантийките. Ще направя и снимки.
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с хидравлика.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Каква пък е третата? Кажи откъде излиза, къде отива? Ти си с десен волан, нали?

        Няма трета тръба. Малко съм се объркал, защото от сектора излиза една тръба, отива до около паразитния хебел, връща се по край сектора и тогава отива в казанчето. Да с десен волан съм.
        Сека да споделя какво стана. Смених помпата и всичко се оправи. Лесно и чудесно. Лошото е, че не разбира защо старата не иска да работи както трябва. Какво толкова я бърка дали маслото е топло или студено. Много ме съмнява, че целия проблем е от този клапан, но нямам обяснение. Разглобих старата помпа да и вида джаджите, но и там ми се струва, че всичко си е както трябва. Няма луфтове и износени пластини. Ето снимки да я разгледате.
        Прикачени файлове
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с хидравлика.

          Точно затова питах за десния волан - заради тази врътка с тръбата, която ходи отляво и се връща
          Само в клапана ще е проблема, водят го не регулатор на налягането, а на разхода.
          Но не съм разглобявал още този възел и не съм наясно.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с хидравлика.

            Нали това на последната снимка е този гаден клапан. На снимките не се вижда хубаво, но през страничните дупки се вижда, че вътре има пружинка. Самия той не се разглабя. Не разбрах и как е сглобен. А дали може да се намери като резервна част по магазините?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с хидравлика.

              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
              А дали може да се намери като резервна част по магазините?
              Би трябвало. Щом го има отделно като част в каталога за резервни части "VALVE,P/S OIL PUMP FLOW CONTROL"

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с хидравлика.

                Клапана го има като резервна част. Кат номер MR151774. Ама все си мисля, че по някаква причина заклинва в корпуса. На последната снимка ми изглежда криво стеблото (е може и от снимката да е).
                п.с. Не беше лошо да видиш клапана от помпата дето си купил и да сравниш двата (как се движат).
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с хидравлика.

                  Няма кривини в клапан. По него си личат петна където е претривал, но се движеше свободно на горе и на долу. Аз си мисля, че няма как да е блокирвал, защото като започнеше да се цака, оставям го половин час и после работи.Като стопли маслото и пак не ще.Абе луда работа. Прави каквото си иска без да пита.
                  Аз много се чудих дали да не разменя само клапаните, ама не посмях. Да не е от две помпи да остана пак без хидравлика.
                  Някой ако иска да си прави опити с нея да свирка.
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с хидравлика.

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    Няма кривини в клапан. По него си личат петна където е претривал, но се движеше свободно на горе и на долу. Аз си мисля, че няма как да е блокирвал, защото като започнеше да се цака, оставям го половин час и после работи.Като стопли маслото и пак не ще.Абе луда работа. Прави каквото си иска без да пита.
                    Аз много се чудих дали да не разменя само клапаните, ама не посмях. Да не е от две помпи да остана пак без хидравлика.
                    Някой ако иска да си прави опити с нея да свирка.
                    Виждам една класическа износена пластинчата помпа. При стопляне на маслото, то става по-рвдко и започва да преминава под ротора, правейки комшулук между смукателната и нагнетателната част и от там пад на налягане.. В маслото е имало и твърди частици, междувпрочем. Т.Е. слаба филтрация или долято мръсно масло. Нечистотиите са най-големия враг на хидравликата.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с хидравлика.

                      Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
                      Виждам една класическа износена пластинчата помпа. При стопляне на маслото, то става по-рвдко и започва да преминава под ротора, правейки комшулук между смукателната и нагнетателната част и от там пад на налягане.. В маслото е имало и твърди частици, междувпрочем. Т.Е. слаба филтрация или долято мръсно масло. Нечистотиите са най-големия враг на хидравликата.

                      С това съм по съгласен, отколкото проблема да е в клапана.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с хидравлика.

                        проблема при мен беше следния, хидравликата спря да работи по време на лека разходка в балкана,при мен е на 1км балканасимптомите бяха следните,когато при работещ двигател отворих казанчето за маслото на хидравликата се гледа как маслото циркулира,а когато се опитам да завия на ляво или на дясно спираше да циркулира,не знаех какво да си мисля защото съм малко на вие с тези неща начинаещ съм.Маслото беше малко под минимума и си помислих,че ако налея малко ще се оправи,ама уви.След посещение при един кадърен майстор за смяна на накрайници и биалети трябваше да погледне помпата ли е проблема или клапана,ама след като е погледнал клапана,каза че я помпата и трябваше да си търся помпа.Намерих помпа за 100лв,но човека беше зает и нямаше възможност да запише адреса където да прати помпата.След малко ми звъни майстора и вика,че помпата се разглобява и да не бързам,ще я отвори и ще види какво може да направи и до час ще ми каже и тогава ми се усмухна късмета разминах се със 100лв,защото се оказа че имало накаква цедка вътре в помпата и тя се била запушила изчистил човека пробвал я и си работи нормално помпата и хидравликата съответно,а бе които си е с късмет с късмет си е.ПОЗДРАВИ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X