Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на антифриз до 0.5 л. на 100км- Пажеро Спорт-2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

    Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
    Забравих да споделя: свалих маркучето от капачката на разширителното казанче вкарах накрайника от компресора и надух системата на 2 атм . След 1 час манометъра на компресора показваше 2 атм.Ако имаше издухана гарнитура нали трябваше да падне налягането или да вкара 200-300 мл антифриз в някой цилиндър където е издухана.Остава само да го изхвърля с изгорелите газове.Не знам трябваше май да завърша двигатели вместо радиотехника.
    Направи теста за въздух, за който ти писах - с маркучето в казанчето!
    Имай предвид, че тези 2 атмосфери, с които си тествал са детска работа, в сравнение с наляганията в цилиндрите при работа на дизелов двигател. Там имаш налягания от порядъка на 70 атмосфери при работния такт!!!

    Коментар


    • #32
      От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

      Защо не провериш задното парно ако имаш такова ,и аз губех антифриси се оказа от него ,по нищо не личеше че тече ...
      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

      Коментар


      • #33
        От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
        Защо не провериш задното парно ако имаш такова ,и аз губех антифриси се оказа от него ,по нищо не личеше че тече ...
        ами няма задно парно

        Коментар


        • #34
          От: Загуба на антифриз до 0.5 л. на 100км- Пажеро Спорт-2001г.

          Погледни термостата, да не би да тече и от там. Там ако тече, температурата е много висока и се изпарява и затова не можеш да го хванеш. Като поистине мотора опипай с пръст да видиш дали е влажно.
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #35
            От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

            видео-0002.мр4
            Последно редактирано от рафо; 19-03-11, 10:27. Причина: не се отваря

            Коментар


            • #36
              От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

              Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
              Защо не провериш задното парно ако имаш такова ,и аз губех антифриси се оказа от него ,по нищо не личеше че тече ...
              нямам задно парно

              Коментар


              • #37
                От: Загуба на антифриз до 0.5 л. на 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                Погледни термостата, да не би да тече и от там. Там ако тече, температурата е много висока и се изпарява и затова не можеш да го хванеш. Като поистине мотора опипай с пръст да видиш дали е влажно.
                Ами една седмица обикалях целия двигател проверих всички разклонения и байпаси по разхождането на охл. течност-никъде няма и следа от теч.Свалих броните под двигателя с надежда за някоя капка или петно-нищо сухо и прашно.

                Коментар


                • #38
                  От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                  Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                  свали капачката на радиатора и допълни после запали двигателя ако изхвърля антифриз 100% гарнитура
                  Техниката е като морето:на едни дава на други не дава !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                    Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                    Техниката е като морето:на едни дава на други не дава !
                    Еми ти като си експерт защо ни караш да гадаем имам пажеро 2,5тди същия мотор същия симптом не загрева има парно антифриза го изхвърляше през разширителното казанче като изхвърли достатъчно остане място за надува без да губи повече антифриз.Е все някога ще откриеш топлата вода успех
                    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                      Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                      Еми ти като си експерт защо ни караш да гадаем имам пажеро 2,5тди същия мотор същия симптом не загрева има парно антифриза го изхвърляше през разширителното казанче като изхвърли достатъчно остане място за надува без да губи повече антифриз.Е все някога ще откриеш топлата вода успех
                      БЪДИ СИГУРЕН!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                        Рафо, провери ли дали булбука въздух в казанчето, както ти писах?
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                          Рафо, провери ли дали булбука въздух в казанчето, както ти писах?
                          Поздрави!
                          Да току що се връщам-при4000об за35-40сек. няма никакви мехурчета.Направи ми друго впечатление-за това време напълни чашката с около 50мл.Термостата още не беше отворил.Когато отвори количеството намаля ,но не спря.Трябва да поръчам капачка според мен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                            Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                            Да току що се връщам-при4000об за35-40сек. няма никакви мехурчета.Направи ми друго впечатление-за това време напълни чашката с около 50мл.Термостата още не беше отворил.Когато отвори количеството намаля ,но не спря.Трябва да поръчам капачка според мен.
                            Махнах маркучето от капачката на разш. казанче и заврях в маркуча манометър-нищо не отчете.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                              Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                              Да току що се връщам-при4000об за35-40сек. няма никакви мехурчета.Направи ми друго впечатление-за това време напълни чашката с около 50мл.Термостата още не беше отворил.Когато отвори количеството намаля ,но не спря.Трябва да поръчам капачка според мен.
                              Тия тествания се правят на напълно загрял мотор, даже се избира продължителен баир и заварка на газта, да се натовари двигателя на макс. Тогава маркуча от капачката на радиатора в шише с вода. Опипай маркучите дали е отворил термостата, трябва да отвори. Следи по време на теста има ли парно. Ако не изкарва балончета през маркучето, опипай маркучите дали не са твърди.
                              И не говори на кой кое и как "дава", щото ти питаш и ти имаш проблем.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                                Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                                Махнах маркучето от капачката на разш. казанче и заврях в маркуча манометър-нищо не отчете.
                                Нещо не разбрах. Какво да отчете?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X