Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един ШОГУН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още един ШОГУН

    Да, Паджеровод е прав - това е предпазния клапан на турбото, но той работи чак ако не сработи wastegate-а. Той е един вид втора защита
    Ако изпусне от там се чува едно доста спечифично свистене и почти няма начин да не го чуеш. Освен това този клапан отваря рязко. Изпускането на налягането не става плавно и контролирано, като през уейстгейта и се получава внезапна загуба на мощност. Казвам всичко това защото си мисля, че теча на масло е не защото отваря клапана, а от резбата където е навит в колектора. Може и да греша, но Ице опитай се да го хванеш с ключ и провери да не се е разхлабил!

    Коментар


    • От: Още един ШОГУН

      Много благодаря за бързите отговори, но ще продължа с въпросите. Този клапан дали може да се е прецакал и да изпуска по малко и от какво може да се разрегулира? Съмнявам се, че проблема е в него защото днес като го понастъпих по едно байрче за да видя после от къде точно покапва масълце и ми се видя, че не ще да върви както преди. Погледнах уреда за налягането и показваше около 0,3-0,4
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • От: Още един ШОГУН

        Аз докато напиша и Ради е написал. И аз се съмнявам, че покрай резбата на този клапан изпуска. А дали не изпуска и въздух от там? Не чувам никакво допълнително свистене, освен ако не обърна главата на шнорхела на зад. Онзи ден я завъртях и направо виеше като кировец.
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • От: Още един ШОГУН

          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
          Аз докато напиша и Ради е написал. И аз се съмнявам, че покрай резбата на този клапан изпуска. А дали не изпуска и въздух от там? Не чувам никакво допълнително свистене, освен ако не обърна главата на шнорхела на зад. Онзи ден я завъртях и направо виеше като кировец.
          Ако ти маслеви от резбата, то със сигурност ще има и загуби на налягане но няма да е такова, че да се усети драстично във вървенето. Факт е, че имаш понижено налягане в системата (0.3-0.4), при което най - напред заподозирам актуатора на уестгейта. За да разбереш дали е там причината, извади маркуча който идва от турбото и влиза в него и го затапи, или го свържи директно с буустметъра (то при теб трябва да е свързан) и пробваш... ако е от него проблема веднага ще усетиш разликата. Като го презадържиш малко и ще ти се включи клапъна който ти омаслява. Ако не е там проблема вече гледаш да не ти изпуска системата от някъде и този клапън на колектора който е възможно да се прецака между другото. Успех!

          Коментар


          • От: Още един ШОГУН

            Гледайки снимките по-скоро е проблем предпазният клапан (ME201831 му е кат. номер). Иначе клапана на турбото отваря на 89 кРа. Предпазният по спомен на около 115 или 120 кРа. Бе демек много е ниско налягането дето ти показва уреда. Въпросният предпазен клапан мисля някой беше го чистил с препарат за нагар (ама какъв нямам представа). То имаше и тема, ама нещо не я намирам. Абе при всички положения се сваля и се чисти.
            п.п. Намерих писаното по въпроса. Излиза, че може и да не се сваля клапанът. http://www.offroad-bulgaria.com/show...631#post679631
            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 09-05-13, 14:28.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Още един ШОГУН

              Благодаря.
              GSM 0877 08 99 19
              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

              Коментар


              • От: Още един ШОГУН

                С голямо закъснение се сетих да пиша за проблема с ниското наляга, а той беше в маркучето към манометъра ми вътре. Беше се пукнало. А другия проблем с покапването на масло ще го оправя като сваля този клапан, мазане на резбата с лепило и отново на мястото си.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • От: Още един ШОГУН

                  Извинявай колега /започналия темата/ това 2.8 след всичките подобрения, колко си е повдигнало мощността. Другото ми въпросче е тези 33-ки които ги търкаляш не ги ли продаваш защото ми се струва, че имаш данни за 35-ци..

                  Коментар


                  • От: Още един ШОГУН

                    Ехо ОВ 4100 ВВ чака оферта за 33-ки пп /ти май не ме позна а/ ? Питаха ме скоро ще правим ли разходки ? Свърши ли с ремонтите ?

                    Коментар


                    • От: Още един ШОГУН

                      Извинявай, скоро не бях влизал в темата ми. Колкото и да си е вдигнало мощоността, важно е магарето зад кормилото. За сега ще си търкалям 33-ки. Разходки като се разкаля хубаво, а за ремонтите, те нямат край. Все си намирам какво да правя.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X