Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да купя на дзверо ПУХен гад!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

    Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
    Много си е хубав джипа - качествено потъва и се вади трудно
    Ъхъ!

    https://lh3.googleusercontent.com/-g...o/DSCF0496.JPG
    https://lh5.googleusercontent.com/-e...o/DSCF0508.JPG
    https://lh6.googleusercontent.com/-k...o/DSCF0513.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-I...o/DSCF0514.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-X...o/DSCF0524.JPG
    https://lh6.googleusercontent.com/-G...o/DSCF0526.JPG
    https://lh4.googleusercontent.com/-I...o/DSCF0527.JPG
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

      Те тея гуми и за асфалт не стават а ти къде си заврял дзвера....добре че въжето изглежда яко!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Те тея гуми и за асфалт не стават а ти къде си заврял дзвера....добре че въжето изглежда яко!
        Въжето се справи отлично.

        Даже с тези гумета драпаше много добре, но поради собствена некадърност успях да го заровя.
        Имаше мегдан да обкрача коловозите, ама нали съм с мерцедес, с два блокажа! Аз ли няма да мина?!?
        И ... не минах
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          .......Аз ли няма да мина?!?....
          е то нали това е предизвикателството на офроуда!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

            Тъй де, тъй

            Сега чакам да се постопли малко времето да видя дали пак ще тече вътре. Залепих предното стъкло със силикон и за момента не тече, но да видим.
            Втора точка - задния номер да отиде горе на вратата. В неделя за една бройка да го затрия. Случайно спряхме и видях, че виси на честна дума. Сега отлежава в багажника.
            Заръчах си осветление за камионджийско ремарке и като ги взема се заемам.

            Междувременно му търся моторетка. Мисля да е 2.5 турбо нафта, 20 клапана, от Ц или Е класа.
            След това и гумета...
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

              ЕЕЕЕЕЕ!
              Не трябваше да показваш как те вади Ферозата!!! Сега излезе, че сваляш нивото!

              На времето... правим една разходка в една мазна кал, от северната страна на в.Модър. Вальо(drukman) се забива в такава, като твойта локва и почва - напред, назад, напред, назад. Аз карам точно зад него и съм спрял и си чакам. Никой от останалите не слиза от колите, защото си го знаем какъв е инат и рано или късно ще излезе. По едно време обаче, точно когато търпението започва да се изчерпва, ефира донася "Росене, дръпни ме малко". В първата секунда никой не вярва на станцията си. Във втората секунда всички ровят за фотоапарати. В третата тичат да снимат, но... късно е, не е документирано.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                ЕЕЕЕЕЕ!
                Не трябваше да показваш как те вади Ферозата!!! Сега излезе, че сваляш нивото!
                Напротив Както казваше приказката - приятел в нужда се познава.
                Ферозата се държа отлично. Всъщност единствените проблеми, които имаше и ги създадох аз.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                  Разтегливото въже е голяма работа. С него можеш и с велосипед дънер да извадиш.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                    Много ни беше срам , та не снимахме една жълта баничарка (по спомен Рено), която нацелихме по трасето. Мани Ферози и Геги, баничарка с гуми пистарки . Иначе сравнението не се брои - аз съм го обхождал трасето преди и знам от къде да преджапам, без да си намокря фустите .
                    Оператор на италиански реактивен жребец

                    Коментар


                    • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                      Днес разхвърлях мерцедеса. Има една вибрация от карданите та тръгнах да ги свалям за баланс.
                      Стариа собственик е сменял каретата и ясно са си оставаили ръцете.
                      Проблемът излезе от предния кардан, без него не тресе, но така и така ще се ходи на баланс - трите по ред.

                      Разгледах скоростната кутия. Табелакта почти беше паднала, за това я свалих.
                      Кутията е 5 степенна. Модел G1/18-5/4.7, 711.113.
                      Успях да намеря информация, че е бусова. Сега започна чуденето какъв въртящ би могла да понесе без поражения.
                      Това са предавателните числа:
                      първа 4,695
                      втора 2,401
                      трета 1,436
                      четвърта 1
                      пета 0,806
                      задна 4,078

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GearBox.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5579236

                      Първа е доста късичка, но за сметка на това втора идва доста дълга.

                      Проблемът със греенето на мотора си седи. Днес пак промих всичко. Проверих отвора за байпас на термостата, всичко е чисто и проходимо.
                      След два часа постоянно каране стигна червеното, вътре парното духаше като в сауна, радиатора - леден.
                      С нова капачка и термостат е. Сварих термостата в канче с бързовара за проверка, работи идеално.

                      Следва да му закача един контролен термометър и да видя колко вярно мери датчика и уреда на таблото и дали гоня призраци или наистина има проблем.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                        Доста време се чудих кои са най-обобщаващите думи за днешния ден.
                        Стигнах до извода, че "14 часа псуване' най-добре описват битката с последиците от незнайния "майстор", "сервизирал" някога Мерцедеса.

                        Последните 10-тина дни карданите бяха на баланс. Бяха си оставили ръцете при смяна на каретата. В крайна сметка станаха, въпреки старанието на преждеремонтиралия.
                        В момента са с нагласени карета и балансирани. В ранни зори въпреки прекрасното време ги сложих и скочих да врътна едно кръгче.

                        Изчезването на тресенето от карданите позволи да се чуе воят на раздатката.
                        Разходих се до гаража, заврях се отдолу и се започна с псуването.
                        Тампоните на раздатката бяха заменени с надупчени парчета автомобилна гума. Доста изтънчено бих казал! На ръка раздатката се местеше по 5 см във всички посоки.
                        Видя се, че раздатката ще слиза долу. Размазаните резби на болтовете спомогнаха работата да върви бързо и с песен на уста
                        За два часа я свалих. Беше доста пухкава - обилно наслояване от кал, масло, още кал и всички, което е успяло да се налепи.
                        Когато са сменяли скоростната кутия някой голям хитрец е закачил жилото на километража към скоростите, не към раздатката.
                        В резултат на това велико дело километражът мери грешно, а раздатката плиска маслото си през привода за жилото. От там по фланеца на задния кардан и навсякъде наоколо.
                        Това обясни мекия предпазен слой. Оставих раздатката да се кисне във всичката обезмасляваща химия, която намерих.
                        Заех се с тампоните. Намерих някакви универсални, свършиха работа. Малкото работещи магазини за авточасти ме отсвириха директно.
                        Казаха, че ако не знам номер на тампоните по каталог няма как да ми помогнат. След като разбраха, че търся части за Мерцедес директно ми показаха вратата.
                        Финално работа свършиха в магазин за части за камиони. Никой обаче не можа да ми каже от какво са и за какво са, намериха ги след половин час ровене в няколко кашона с тампони.
                        Раздатката успя да се разкисне и с доста пароструене започнаха да се вижда следи от метал под дебелия защитен слой.
                        На няколко паса миене и киснене се изчисти.
                        След като падна мизерията се следващия проблем. Когато са се разбили тампоните и кутията е започнала да играе кючк се е скъсала допълнителната триъгълната укрепваща щанга.
                        Някой учитиво е махнал скъсаната щанга, за да не личи при оглед. Откъсвайки се в горния край щангата е пробила корпуса. Парчето, което липсва е паднало в кутията.
                        Личи, че от вътре е откъртено по-голямо парче, от колкото от вън. Е намерих го, на дъното слмяно на ситно. Дупката беше около 10-тина мм. Добре, че корпусът е алуминиев, завариха го.
                        От кутията изтекоха около 4 литра. На цвят - светло сив металик. Много металик. Ясно е, че всичката мизерия, която е изяла кутията и е разкатала фамилията.
                        Наложи се да я събера така за да махна джипа от сервиза. В момента вие значително по-малко, но на 4х4 бавни се чува едно явно и отчетиво мелене.

                        Вече беше станало към 7, но реших, че още ми се работи и се хванах да видя простотията със загряването.
                        Повъртях около сервиза, загря, подмина средата, засили се към червеното. На инфрачервения термометър видях 118 градуса на главата от към всмукателните тръби.
                        Радиатора - лед студен. Оставих го да изстива на парно. Разхвърлях термостата и му пробих 5мм дупка в корпуса.
                        На втория тест се държа много по-прилично. Парното дойде за около 10-тина минути. След това едвам излезе от бялата зона в началото.
                        Радиатора се беше загрял. Явно 5 мм идват много, тъй като за 20 км до вкъщи не можа да загрее до средата. Седеше доста под.
                        Във втория термостат смятам да започна с 2мм. Ако дойде малко +1мм и така до достигане на нормална работа.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                          Баси филма! Респект за упоритостта, Ванка!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Баси филма! Респект за упоритостта, Ванка!
                            А...аз сега започвам!

                            Та по този повод:
                            Какво масло трябва да се налива в скорости, раздатка и мостове?
                            В момента раздатката е със 75/90, минерално за промивка, да видя какво ще изтече след 2-3 дни.
                            В скоростите и в мостовете вече не смея да погледна

                            Има ли от къде да се намерят истински тампони за раздатката?
                            Подозирам, че тази раздатка в най-скоро време ще премине в предродилни мъки. Съществува ли въобще теоретична възможност да и се сменят лагерите примерно?
                            Или ремонтен комплект?
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                              мерцедес е културна фирма, продават всичко. Подсети ме в сряда да проверя.
                              Междувременно може да се пробваш в Ивайджет - даже ти е наблизо.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                                Ванка,

                                Имам усещането, че някой ни е прокълнал задето продадохме Ферозите братле )

                                Ти взех хубав джип и аз взех и после ни се стъжнява и похарчваме една камара пари, нерви и време докато ги вкараме в пътя после друг да им се радва )

                                От една страна ме кефи да съживявам и аз като тебе разни возила от друга страна, почва да се самооценявам като мазохист ...

                                Ти как оценяваш удовлетворенноста си от машината и съпътстващите приключения?

                                Забравих да вметна, нали НЕ си сложил силикон за стъклото който да мирише на оцет, демек с киселина, щото ако ДА, ще ти ръждяса рамката, за стъкла е някакъв специален силикон.

                                А за термостата, според мен нещо не в ред, да не би като го слагаш да се притиска за да не може да мърда или нещо такова, как така тестваш го работи после като монтираш неще?

                                Поздрави,
                                Жоро


                                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                                Доста време се чудих кои са най-обобщаващите думи за днешния ден.
                                Стигнах до извода, че "14 часа псуване' най-добре описват битката с последиците от незнайния "майстор", "сервизирал" някога Мерцедеса.

                                Последните 10-тина дни карданите бяха на баланс. Бяха си оставили ръцете при смяна на каретата. В крайна сметка станаха, въпреки старанието на преждеремонтиралия.
                                В момента са с нагласени карета и балансирани. В ранни зори въпреки прекрасното време ги сложих и скочих да врътна едно кръгче.

                                Изчезването на тресенето от карданите позволи да се чуе воят на раздатката.
                                Разходих се до гаража, заврях се отдолу и се започна с псуването.
                                Тампоните на раздатката бяха заменени с надупчени парчета автомобилна гума. Доста изтънчено бих казал! На ръка раздатката се местеше по 5 см във всички посоки.
                                Видя се, че раздатката ще слиза долу. Размазаните резби на болтовете спомогнаха работата да върви бързо и с песен на уста
                                За два часа я свалих. Беше доста пухкава - обилно наслояване от кал, масло, още кал и всички, което е успяло да се налепи.
                                Когато са сменяли скоростната кутия някой голям хитрец е закачил жилото на километража към скоростите, не към раздатката.
                                В резултат на това велико дело километражът мери грешно, а раздатката плиска маслото си през привода за жилото. От там по фланеца на задния кардан и навсякъде наоколо.
                                Това обясни мекия предпазен слой. Оставих раздатката да се кисне във всичката обезмасляваща химия, която намерих.
                                Заех се с тампоните. Намерих някакви универсални, свършиха работа. Малкото работещи магазини за авточасти ме отсвириха директно.
                                Казаха, че ако не знам номер на тампоните по каталог няма как да ми помогнат. След като разбраха, че търся части за Мерцедес директно ми показаха вратата.
                                Финално работа свършиха в магазин за части за камиони. Никой обаче не можа да ми каже от какво са и за какво са, намериха ги след половин час ровене в няколко кашона с тампони.
                                Раздатката успя да се разкисне и с доста пароструене започнаха да се вижда следи от метал под дебелия защитен слой.
                                На няколко паса миене и киснене се изчисти.
                                След като падна мизерията се следващия проблем. Когато са се разбили тампоните и кутията е започнала да играе кючк се е скъсала допълнителната триъгълната укрепваща щанга.
                                Някой учитиво е махнал скъсаната щанга, за да не личи при оглед. Откъсвайки се в горния край щангата е пробила корпуса. Парчето, което липсва е паднало в кутията.
                                Личи, че от вътре е откъртено по-голямо парче, от колкото от вън. Е намерих го, на дъното слмяно на ситно. Дупката беше около 10-тина мм. Добре, че корпусът е алуминиев, завариха го.
                                От кутията изтекоха около 4 литра. На цвят - светло сив металик. Много металик. Ясно е, че всичката мизерия, която е изяла кутията и е разкатала фамилията.
                                Наложи се да я събера така за да махна джипа от сервиза. В момента вие значително по-малко, но на 4х4 бавни се чува едно явно и отчетиво мелене.

                                Вече беше станало към 7, но реших, че още ми се работи и се хванах да видя простотията със загряването.
                                Повъртях около сервиза, загря, подмина средата, засили се към червеното. На инфрачервения термометър видях 118 градуса на главата от към всмукателните тръби.
                                Радиатора - лед студен. Оставих го да изстива на парно. Разхвърлях термостата и му пробих 5мм дупка в корпуса.
                                На втория тест се държа много по-прилично. Парното дойде за около 10-тина минути. След това едвам излезе от бялата зона в началото.
                                Радиатора се беше загрял. Явно 5 мм идват много, тъй като за 20 км до вкъщи не можа да загрее до средата. Седеше доста под.
                                Във втория термостат смятам да започна с 2мм. Ако дойде малко +1мм и така до достигане на нормална работа.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X