Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да купя на дзверо ПУХен гад!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

    Захванах да боря проблема със загряването на мотора.

    До сега при повечко газ започваше да загрява. Подминава средата и се засилва към червеното.
    Радиатора седи студен. При връщане на газта започва да охлажда полека-лека.

    Свалих стария термостат, 80 градуса е.
    Промих всичко. Изтече бистър антифриз, нямаше болуци.
    Карах една седмица без термостат. Не надува маркучи и едвам отлепя стрелката от белия сектор.
    Радиатора се нагрява равномерно.

    От днес вече е с нов термостат, също 80 градусов.
    Лошото е, че пак загрява. Държи се както преди.
    Подминава средата сериозно, а радиатора седи студен.

    Двигателят е 2400 кубика, атмосферен дизел, 72 кс по талон.
    Къде мога да проверя какъв трябва да бъде термостата?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

      Провери датчика и уреда на таблото също...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

        Като махнеш напълно термостата би трябвало охлаждането да е много зле. При свален термостат двата кръга стават успоредни и този с по-малко съпротивление е първия кръг. Водата минава през него и той става байпас на радиатора. Ако си убеден, че термостата работи остава датчик или уред.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          ......Не надува маркучи и едвам отлепя стрелката от белия сектор.........
          Значи датчика и уреда са добре. Прегледай помпата. Оригиналната е с чугунена перка и подозирам, че е останала без пера. Ако добре си спомням 150 кинта си купих почти истинска.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

            Гелендий, ако няма перка има ли значение дали има термостат или няма?!
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Прегледай помпата......
              Подкрепям, виждал съм достатъчно изядени от кавитацията с намалено КПД, а иначе не шумят и не течат и дори нещо въртят......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                Е, термостата ли и пречи на тая перка да върти?
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                  Днес прегледах всичко ощеедин път. Цялата охладителна система изглежда наред. Преварих термостата, и той се държи адекватно.
                  Взех инфрачервен термометър и утре ще се заиграя с него да видим дали датчика и уреда са в час.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Гелендий, ако няма перка има ли значение дали има термостат или няма?!
                    Да Роска. Има значение. Термостата отваря част от дупката. Помпата никога не е съвсем заминала. Мести нещо, макар и малко. Като почнеш да пречиш на това малко и работата се вмирисва.
                    Аз залагам на помпа.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                      От два дни возя в багажника инфрачервения термометър и това желязо не желае да загрее над средата. Радиаторът вече се нагрява равномерно.
                      Подозирам, че е имало въздушен джоб около термостата и с няколко дни каране го е разкарал. Вчера събра още около литър антифриз.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                        Ама грам не е вярно!
                        Може да има проблем с налягането в системата. От там - като стигне стотака да образува джобове от пара. Рязко влошаване на охлаждането и съответно вдигане на температурка над нормалното.

                        Термостата отнема 10% от отвора, или по-малко. Няма как това да променя нещата от едната крайност в другата. Като добавим и това, че сваления термостат обърква напълно потоците в системата...
                        Има много случаи на разядени турбини, но там проблема с охлаждането е при всички обстоятелства.

                        Както и да е. Иван ще пребори проблема, така или иначе и ще разберем.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                          Вчера побръмчах половин ден пробно, да видя какво съм си купил.

                          Проблемът със загряването се е оправил. Явно е било термостат и обезвъздушаване на системата.
                          По магистралата след 15 минути педала в пода подмина малко средата.
                          Около минута след като върнах газта закова в средата.
                          В гората загря след доста боксуване, но отново когато спрях да го ръчкам застана в средата.
                          Парното работи перфектно.
                          Нямама шумове от скоростите, раздатката или мостовете. Блокажите работят.

                          Като начало много му липсват гуми. С тези аспиринчета е доста нисък и закача по коловозите.
                          Отделно бързо пълнят грайфера и започват да се пързалят.
                          На три път се закотвих здраво. Първия път излезе след малко игра с джека. Другите два бяха със сериозно дърпане.

                          Двигател също хич не му стига, на първа върти добре, на втора започва да се задъхва ако е на наклон, на трета бавна хич го няма.

                          Като цяло съм много доволен. Въпреки липсата на гуми и мотор се държа много добре.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            .................
                            Двигател също хич не му стига, на първа върти добре, на втора започва да се задъхва ако е на наклон, на трета бавна хич го няма.

                            ....
                            Това е типична хронична болест на тия сандъци!Какво очакваш от джип с аеродинамиката на трансформатор......
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                              Е ... каква аеродинамика при 15 км/ч
                              То ако му сложа 31" на баир ще гасне и ще завърта мотора наопъки.

                              Това за трансформатора ми напомни една история, която слушах за Москвич:
                              - Колега, колко вдига това?
                              - 140!
                              - А? Верно ли? А колко гори?
                              - 5!
                              - Е бъзикаш се!
                              - Няма лъжа! 140 градуса и 5 масло.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • От: Да купя на дзверо ПУХен гад!

                                Много си е хубав джипа - качествено потъва и се вади трудно
                                Оператор на италиански реактивен жребец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X