Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: крик за диско

    значи казваш че мога да го ползвам отзад без тунинг така ли? къде се хваща за теглича ли? ако това е така значи не е лошо да си взема един джек когато се окопая някъде, а ще сменям гуми с бутилка
    Discovery I, 300 TDI

    Коментар


    • До: крик за диско

      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
      значи казваш че мога да го ползвам отзад без тунинг така ли? къде се хваща за теглича ли? ако това е така значи не е лошо да си взема един джек когато се окопая някъде, а ще сменям гуми с бутилка
      Ако мислиш за "извън пътя", джека си е направо задължителен. Не можеш да си представиш с каква лекота ме е вадил от коловозите на дървокарачите. На Диското все се намира къде да му го завреш /човката на крика/. Дори и отпред става на измислените ролбари.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • До: крик за диско

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Ако мислиш за "извън пътя", джека си е направо задължителен. Не можеш да си представиш с каква лекота ме е вадил от коловозите на дървокарачите. На Диското все се намира къде да му го завреш /човката на крика/. Дори и отпред става на измислените ролбари.
        Аз нямам никакви ролбари, освен на теглича на друго място мога ли да го ръгна тоя джек, няма смисъл да давам 150 кинта без да мога да го ползвам, за праговете немога, оригиналните брони са слаби и то май освен теглича не остава нищо друго
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • До: крик за диско

          Първоначално публикуван от GGun4
          Благодаря за инфото.
          Аз съм от Търново. мейла ми е g_gunchev@abv.bg . Бих помолил администраторите каквото мислвт за необходимо да го сложат към профила ми, че нещо не мога да се ориентирам
          Пздрави!
          ... хайде първо ти да опиташ сам а ???
          Прикачени файлове
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • Джанта за Диско1

            Здравейте, незнам дали точно тук трябва да пусна темата, но предполагам че не всички влизат в раздел "купувам продавам", търся един брой джанта за диско 1 като тази на снимката
            Прикачени файлове
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • Огледало за Фрилендър

              Сутринта си намерих Фрилендъра без ляво странино огледало (по скоро потрошено ама това са подробности) някои да знае от къде мога да намеря и има ли смисъл да търся втора употреба?

              Коментар


              • До: ЧАСТИ ЗА ФРИЛЕНДЪР

                Много трудно се намира на старо. Потърси все пак купета по автоморгите. За съжаление не знам към момента къде може да има...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • До: ЧАСТИ ЗА ФРИЛЕНДЪР

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Много трудно се намира на старо. Потърси все пак купета по автоморгите. За съжаление не знам към момента къде може да има...
                  мерси много! Намерих и струва 80лв ще чакам куриера да видим какво съм си купил
                  Ако някои модератор може да махне темата ще съм благодарен

                  Коментар


                  • До: ЧАСТИ ЗА ФРИЛЕНДЪР

                    Само като допълнение. Забелязвам, че често има проблеми със страничните огледала на Free. Струва ми се, че и често се крадат по една или друга причина (понякога само задните им капачки).
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: ЧАСТИ ЗА ФРИЛЕНДЪР

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Само като допълнение. Забелязвам, че често има проблеми със страничните огледала на Free. Струва ми се, че и често се крадат по една или друга причина (понякога само задните им капачки).
                      мойто си беше помляно радвам се че не е закачил купето, даже усложливо беше оставил частите на предния капак

                      Коментар


                      • До: крик за диско

                        ... хайде първо ти да опиташ сам а ???

                        Много благодаря за напътствията!
                        Не било страшно
                        Бирата е от мен

                        Коментар


                        • До: крик за диско

                          Хайде пак на въпроса за криковете (High-Lift включително).
                          Оригиналния крик много прилича на повечето хидравлични крикове, които се продават. Обаче има една съществена разлика - горната му част е подходяща за повдигане на детайли с цилиндрична повърхнина. Като места за повдигане са посочени мостовете. При повечето обикновени хидравлични крикове повърхнината отгоре по-скоро плоска. Следователно са неприложими за повдигане на мостовете. Тук има евентуално вариант - да се повдига шасито, но това не винаги е удобно.
                          Някой има ли идеи как да се процедира при такива случаи?

                          Следващият въпрос е за High-Lift Jack. Някой опитвал ли е да пробие в предната броня на Диско1 отвори през които да се вкара "човката" и да се повдига шасито?
                          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                          Коментар


                          • До: крик за диско

                            и аз си "търся" крик - по скоро все се каня да си потърся - за сега ползвам един крокодил, но му е много малък хода и си е мъка да се нагласи - не ми се мисли ако трябва в гората да се ползвам...

                            та за обикновен крик тип "бутилка" - мислил съм да си взема един и да ми заварят една планка от горе за да мога да повдигам моста или radius arm-а - но така и не ни остана време да се занимавам ...

                            а някой ми беше споменал за "адаптери" подходящи за крокодили, но така и не намерик такива има ли някой идея какви са тези адаптери ? ...
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • До: крик за диско

                              Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                              Хайде пак на въпроса за криковете (High-Lift включително).
                              .....................Следващият въпрос е за High-Lift Jack. Някой опитвал ли е да пробие в предната броня на Диско1 отвори през които да се вкара "човката" и да се повдига шасито?
                              Не се вкарва човката на джека, а адаптор /или усталък по нашенски/. Да допуснем, че имаме споменатия преходник за джека. Пробиваме отвор в бронята и се оказва, че тръбата трябва да легне на ламарината, което практически обезсмисля цялото упражнение. Според мен трябва да се завари женска тръба на шасито или да се разпробие челно рамата. Друг по-лесен, елегантен и комплексен начин е покупката на "steering duard"/ако така се пише/, който има необходимите заварени тръби. Справки - Диското на Лазар. Доколкоро помня защитата на кормилната щанга беше към 100 лири. А отзад се вдига директно на шасито зад бронята. Поне при мен става така. При Радо, който има същото Д1, вромоския джек дефорнира леко задната броня докато човката стъпи на рамата.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • До: крик за диско

                                Това, което аз си мислех е по-близо до идеята за челно разпробиване на рамата. Обаче ме притеснява разстоянието между повърхнината на бронята и челната повърхнина на рамата. Струва ми се голямо. Поради това питах дали са правени опити.
                                Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X