Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Тежки, тежки... колко да са тежки? Все пак са видно близки до стандартния размер. Мойто беше с 33-ки и преди чипа. Така, както е описано тук, се е държало в два случая - в първия се беше спукала мембраната на FPR-a и не държеше никакво налягане (много бързо премина в състояние на гаснене в движение), във втория сажди от пропуснали дифтунги на инжекторите бяха бетонирали цедката на помпата в резервоара. Разликата след чипа е, че в момента може да се кара почти без да се минават 2300 оборота, независимо от баира.
    И аз не мисля ,че проблема е 4-5 кг по-тежка гума

    Колега,кой ги изработва тези интеркулери и колко струват ? Благодаря
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-11-14, 08:32.

    Коментар


    • #47
      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

      Пропускаме една важна проверка - откачи червения куплунг на компютъра и виж дали няма масло там. Ако има го почисти с контактен спрей. Същото и за куплунга, който отива към инжекторите, в предната част на главата. По принцип ако има такъв проблем колата трябва да работи неравномерно, но не винаги. Ако има много масло по куплунгите поръчвай и кабела за инжекторите (този, който стои вътре в главата).

      За кулерите питай Петър (silata). Аз промених цалата схема и сложих кулер от Спринтер, не на стандартното място м/у двата радиатора (което според мен е глупаво) а най-отпред, направо зад решетката, но за това е нужно и известно орязване на ламарини от маската и много гласене на тръби и маркучи.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

        Добре де защо диско2 тд5 да върви много повече от дефендър тд5?Не е ли възможно с тунинг на двата двигателя да се докарат еднакви показатели,пък и дефендера е по лек?Слагаш раздатка от диско и предавателните числа стават еднакви.Гледам в последно време им слагат и VNT турбини и стават оси.Пък и колегата пише че основно за гора го ползва,та не знам къде ще вдига 150 и нагоре.Да не говорим,че диското няма блокаж на нищо и ако ще и 500 коня да е, все тоя.Факт е че дефендъра е 2 пъти по-скъп и трябва да се направи хубава сметка дали си заслужава при съответната употреба.
        M.P.

        Коментар


        • #49
          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

          Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
          Добре де защо диско2 тд5 да върви много повече от дефендър тд5?..
          Такова нещо до тук в темата не е казвано. Коментирахме първоначално дали си струва да се замени наличното Диско със следващия Дифендър TD4(Puma).
          Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
          Слагаш раздатка от диско и предавателните числа стават еднакви.
          То по тая логика и на Диското може да се смени раздатката и да има толкова блокажи, колкото и Дифендъра.
          Факт, че конкретната кола, нищо че е с десен волан, е доста добре изглеждаща и не е на място за такава употреба. Факт е и, че за тая употреба купуването на още по-скъп Дифендър е съвсем неоправдано. Не че не сме виждали и нови Г-класи за по над 100к да се "правят за лов", ама смисъла на упражнението на мен ми се губи.
          Последно редактирано от stargazer; 06-11-14, 10:49.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

            Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
            Трябва да дам да го качи някой които има диско като това и да ми кажи има ли проблем или така си вървят
            Не трябва да се качи, а да се "закачи" и прочете.Ако няма грешки ,един remap на ecu, и елиминиране на ЕГР-а са напълно достатъчни за вашите нужди.

            Коментар


            • #51
              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

              Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
              Не трябва да се качи, а да се "закачи" и прочете.Ако няма грешки ,един remap на ecu, и елиминиране на ЕГР-а са напълно достатъчни за вашите нужди.

              Да колега,това ще го направя след понеделник и средното гърне ще изхвърля за да видим резултата

              Коментар


              • #52
                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
                Да колега,това ще го направя след понеделник и средното гърне ще изхвърля за да видим резултата
                Разкачи MAF-а (куплунга е на въздуховода, съвсем до филтърната кутия) и направи едно кръгче, така като го описваш спънато и мудно ми се струва като да е от него ...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #53
                  От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                  Колега днес разкачих буксата на дебитомера и джипа ми се струва по пъргав Май не си внушавам. Още преди да е стигнал 2200 оборота се изстрелва, изглежда ми ,че към 1700 оборота тръгва да върви както преди като го натисна да мине 2200-2300 оборота.
                  Това към повреден дебитомер ли клони ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                    Ако си сигурен в преценката си - да. Оттук трябва да решиш трябва ли ти нов дебитомер или не, при положение, че така и така ще изхвърлищ ЕГР-а. Стандартната крива, която компютърът ползва при липсващ сигнал от дебитомера води до подаване на малко повече гориво в ниските обороти и на малко по-малко във високите. Съответно, при каране предимно в ниски обороти, това ще рече повече вървене, но и по-висок разход.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                      Аз понеже карам повече на малките,не е ли по-добре да карам без дебитомер??? Да го оставя така,проблем ли е??? Колко да гори повече 1 литър 2 литра?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                        Едва ли ще е повече от литър. Аз си карам с изключен. Един път го смених с неоригинален, на който показанията му се сринаха за два месеца.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                          Ясно и аз забравям за него Сега чакам с нетърпение да махна гърнето и EGR Ако ефекта от премахването на EGR и гърнето е подобен както с изключването на дебитомера,ще съм напълно доволен

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                            Още се бави пратката ((
                            А да попитам запознатите и каралите DEFENDER след 2011 с 2.2 мотор ,това животно с този двигател как се държи извън пътя? Слаб ли е този мотор според вас ? Колко коня е,малко инфо

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                              122 к.с., скоро приятел си взе такъв. Хубава машина , луксозно изпълнение по повод годишнината на ЛР. Разни глезотийки вътре. Карах го малко. Върви си машината, но ми е по тясна даже от Диското.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дифендър 2007 с 2.4 мотор дизел ми се върти в главата да взема !???

                                Дойде ми пратката от UK,утре махам EGR. Колега диаметъра на генерацията 64mm ли е? Премерих набързо и 64мм мисля ,че е диаметъра,да не съм допуснал грешка? Със фланци е по-добре да се направи,това парче тръба на мястото на средното гърне ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X