Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

    Извън допустимите граници, уж... Явно и това е нормално, понеже след зареждане на акумулатора на зареждачка, нещата се оправиха.
    Сега обаче, разбираш ли, уникалната кочина решила да се ебава с мен по друг, много по-интересен начин. Съвсем когато си иска, компютъра решава, че автоматика е на позиция 1, въпреки че реално той е на D, N, P или др. И както сами се досещате, компютъра не позволява запалване когато кутията е на скорост. И най-интересното е че каквито и действия да предприемеш, тя си седи на 1. Оправя се сама, само тогава, когато тя прецени. Както два дена няма проблем, така на третия мога да седя 40 минути сутрин на студа, чакайки на таралясника да му дойде музата. Така се случи и днес... След 45 мин. прекарани в опити да го запаля, накрая от много нерви взех, че му съборих и акумулатора, ама муза - йок. Седи си на 1 и не мърда. Съвсем за кратко на 10-тата минута на таблото взе да премигва 1,P,1,P,1,P, съвсем като цветомузика, но резултатът на това сложно уравнение, пак беше равен на 1, която пък само тук и сега е равна на 0! Събирам сили и отивам отново да му бая, белким успея да го убедя хайвана, че всъщност е паркирал и не е в движение... Не знам... Сигурно е от мръсния въздух в Пловдив, щото трева в резервоара рядко му слагам.

    Смених му преди 2 дена и скоростната кутия, понеже старата даде фира. Обстоятелствата също бяха потресаващи. Някакъв г-н коректен търговец от Варна ми изпрати "автоматична кутия в уникално състояние", която разбираш ли пристигна без вандлер, защото същият по принцип не вървял в комплект и се продавал отделно. Е майната му сложихме си стария... Автоматчето обаче рита като дива кобилка. Имахме уговорка да върна кутията ако не е читава, но някак не ми се плаща двйна, тройна или четворна сума за труд и масло. И да я върна, и друга да купя след това, гаранция какво ще пристигне просто няма. Съжалявам, че вероятно някой нов купувач, фен на марката ще попадне на тази негативна тема, проучвайки модела, но просто фактите са си факти. Искрено вярвам, че всички тези главоблъсканици са единични случаи и при другите колеги нещата са съвсем по-различни.

    С две думи (макар, че излезнаха повечко) искам да кажа... Подарявам джипка... Някой да си няма достатъчно проблеми на главата?
    Последно редактирано от lz1kka; 31-01-13, 12:37. Причина: Изядох лимона с корите

    Коментар


    • #62
      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

      Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
      ... Подарявам джипка... Някой да си няма достатъчно проблеми на главата?
      Аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,
      Стига, дай сериозно, това което описваш като проблем със скоростите, залагам на 100% окисляване в Selector position swich-а.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xyz-switch-gear-selector-auto-p38-wa--993-p.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5448957
      Много тъпо е измислен отдушника, защото е до кабелите и когато се юрнеш в някоя локва, водата се стича по кабелите и ако
      капката е по-голяма влиза в него. От ZF са решили, че температирата на кутията е достатъна да има изпаряване, но са сбърклали.
      Няма да ти казвам, когато разкапсуловах моя, какво излезе от вътре , пък после скоростите не работят.
      Нищо страшно няма, само пипай внимателно, да не загубиш някои от контактните ключета,
      както аз направих, защото с целия си акъл отворено го духнах с компресора и чак после установих,
      че тия джвъчки не били касуловани - друга тема на разговор.
      Та отвори го, подсуши го изчисти окислението(много внимателно да не счупиш някоя от пластмасите и пластините),
      напръскай с контактен спрей, краищата и средата на врътката в него с глицеринов крем за ръце,
      че не знам как ще се държи пластмасата или от каквото е направено на грес, силикон и т.н...
      Трябват ти ключ 10, 13, права отвертка и здрави нерви, че е на неудобно място.
      За разкапсуловането, бургия 4; 4,2; 4,5 (каквато имаш), електрическа отвертка и малки винтове 4-ка + гайки и шайби за сглобяването.
      После за процедурата по настройването ще ти трябва още един човек единия в колата мести лоста и казва на коя предавка е,
      а другия е под колата и мести отдолу swich-a докато светлинния индикатор не покаже същата скорост.
      ВАЖНО!!!! Когато започнеш тази процедура, Рейджът да е на равно, напомпан на най-високо, поне една врата отворена(за да не се задейства нивелацията)
      и поне 2 от колелата да са подпряни, че в момента в който откачиш ключето ще освободи от скорост(аз го разбрах по трудния начин, сега си имам поне 3 бели косъма от тогава)
      Поздрави и успех

      П.П. Понеже не помня, коя година ти е Жипката, горната снимка на ключа е на моделите след 99',
      а така изглежда до 99':
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xyz-switch-gear-selector-auto-p38-wa--235-p.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5448963
      Последно редактирано от valdivladi; 31-01-13, 13:15. Причина: допълнение
      "Bis dat qui cito dat"

      Коментар


      • #63
        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

        Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
        Смених му преди 2 дена и скоростната кутия, понеже старата даде фира. Обстоятелствата също бяха потресаващи. Някакъв г-н коректен търговец от Варна ми изпрати "автоматична кутия в уникално състояние", която разбираш ли пристигна без вандлер, защото същият по принцип не вървял в комплект и се продавал отделно. Е майната му сложихме си стария... Автоматчето обаче рита като дива кобилка. Имахме уговорка да върна кутията ако не е читава, но някак не ми се плаща двйна, тройна или четворна сума за труд и масло. И да я върна, и друга да купя след това, гаранция какво ще пристигне просто няма. Съжалявам, че вероятно някой нов купувач, фен на марката ще попадне на тази негативна тема, проучвайки модела, но просто фактите са си факти. Искрено вярвам, че всички тези главоблъсканици са единични случаи и при другите колеги нещата са съвсем по-различни.
        Защо не пробвате да ги ремонтирате тези автоматици?Тук в Русе има човек който ги прави безпроблемно.Мисля.че е по добрия вариант от колкото да се взема нещо от някой,който по цял ден си изкарва хляба с лъжи.

        Коментар


        • #64
          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

          Темата е вече 4стр. а още на 1стр. двама човека му казахме къде да отиде. Явно е решил по трудния начин да разбере нещата.

          Коментар


          • #65
            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

            Колега гледам че си градски. Що се мъчиш и си харчиш грешно парите. Автоматик 2ра употреба от къде го измисли това? Сваляй го и го връщай но преди да му го изпратиш обратно отивай с 2те кутии на майстор който да ти отвори твоята първо и да ти каже колко ще струва ремонта и. Има ремонтен комплект който се поръчва и се отремонтирва. После поне знаеш че ще караш поне едни 70000км. Ако е пострадала някоя скъпа част дето може да се замени е взимай от кутията на този дето те е наредил. Автоматика е капризен, може да имаш някоя запушена магистрала от лабиринта и да не минава масло през където трябва това пък не отваря друго и т.н. за специалист е работата. В Америка слагат една добавка Лукас в автоматика, помага определено но незнам тука къде ще е намериш и на каква цена.
            Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

            Коментар


            • #66
              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

              Vladi ти си уникален случай. За първи път ми се случва някой да направи половината ремонт на джипа по интернет. Само заради колегиалността и споделената помощ ще ти го пратя и с панделка, при това измит. От де си ги изровил тея снимки господни няма да питам, само ще черпя...

              Къде викаш се намира тоя селектор, че грам понятие си нямам? Кутията сваля ли се? През купето ли се работи...?

              Поздрави!

              Коментар


              • #67
                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                .....ще ти го пратя и с панделка, при това измит.......
                Чакам, чакам , 'айде от мен да мине на панделката не държа

                Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                ....Къде викаш се намира тоя селектор, че грам понятие си нямам? Кутията сваля ли се? През купето ли се работи...?
                Поздрави!
                Кутията не се сваля, а се работи от долу под джипката,
                на канал или на равно с напомпано окачване в най-високо положение и отворена поне една врата след това.
                Ето ти картинки за да добиеш представа:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SPS.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5451916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SPS1.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5451917

                С отвертката бъди търпелив и внимавай, защото щипката,
                която държи буксата се чупи много лесно.
                И да вземеш да си свалиш ей това:
                http://www.landroverweb.com/Pdf-file...ange-Rover.pdf
                и да започваш да четеш
                Кефя ти се, защото аз тръгнах по същият начин,
                а сега няма никакъв начин аз и моя Рейнджи да се разделиме.
                Поздрави
                Последно редактирано от valdivladi; 06-02-13, 08:26. Причина: Корекция
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #68
                  От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                  Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                  а сега няма никакъв начин аз и моя Рейнджи да се разделиме.
                  Влади,никога не се заричай,че не се знае какъв акъл ще ти дойди като се събудиш някоя сутрин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                    Влади, писах го днеска почивен ден и се направих на умрял под джипа. Понеже както казах няма палене, съответно няма помпене на възглавниците, се наложи да го вдигам с крика. Изпълних всички стъпки описани в коментара ти и успешно свалих селектора, въпреки че останах без дрехи, ръце и нерви. След това изтичах до най-близкия майстор за да разпробием нитовете. Не знам за добро или за лошо, ама вътре беше чисто като в лаборатория. Никакви следи от окисление или мръсотия. Гледахме го умно 20 минути, затворихме го с болтчета и айде обратно на джипа. Съобразих синхронизацията на контактните ключета и позицията на лоста в купето, но явно пак сме осрали нещата, понеже всички лампички на лоста си светят, местейки го нагоре и надолу, само когато го бутна в най-долно положение на 1 не светва лампичката.

                    Нещо в мен ме кара да си мисля, че цялата тая работа идва от слаб ток на акумулатора. Свалих го отново и айде обратно вързън за зарядното на приятел. Утре като зареди ще го мъча пак. Щом явно не е селекторът, какви са другите варианти? Грешка в компютъра, проблемен датчик...?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                      Влади,никога не се заричай,че не се знае какъв акъл ще ти дойди като се събудиш някоя сутрин!
                      а, бе, то ми идвало ама парЕ нЕма

                      Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                      ....ама вътре беше чисто като в лаборатория. ..... понеже всички лампички на лоста си светят, местейки го нагоре и надолу, само когато го бутна в най-долно положение на 1 не светва лампичката.
                      Е, хубаво де, може окисление и мърсотия да не е имало,
                      но след като намесата ти и пипането на въпросният позиционер
                      е довело до появяването на предавките без 1-ва, значи все пак там бил проблема.
                      Важното е, че сега можеш да запалиш, защото ще разпознава, че лоста е на позиция "P" или "N".
                      Нали правилно ли съм разбрал, че можеш да избираш предавките без 1-ва?
                      Не сте осрали нещата, просто това с настройката на позициите си е пипкава работа.
                      В момента също съм без избиране на 1-ва, защото когато чопкахме моя позиционер с Микто Игнатов(dignatoiv),
                      просто не ни остана време и нерви да го донастроиме.
                      На времето, когато спучих мойте скорости, в Джемини ми казаха, че един от най-честите проблеми на ZF кутиите е
                      точно в този позиционер, като се случвало при напъване с лоста, ключе да прескочи в съседен канал.
                      Това, че 1-ва не можеш да избереш, едва ли на този етап ти е болка за умиране.
                      Ако имаш съмнения в акумулатора, го сменяй. Тези машини никак не обичат да им се бъркат тоците.
                      Поздрави
                      Последно редактирано от valdivladi; 07-02-13, 09:51.
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                        Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение

                        Нещо в мен ме кара да си мисля, че цялата тая работа идва от слаб ток на акумулатора. Свалих го отново и айде обратно вързън за зарядното на приятел. Утре като зареди ще го мъча пак. Щом явно не е селекторът, какви са другите варианти? Грешка в компютъра, проблемен датчик...?
                        На л322 от слаб акумулатор му спира ел.волана преди да се засилиш за нова батерия,много внимателно прегледай за утечки,щото явно е масов проблем,преди 2 седмици ти го написах,и от тогава и моят реши че трябва да прави утечки....
                        п.с. и като вдигаш на крик,надявам се подлагаш няколко стабилни пънове,защото преди години едно момче така го затисна кола на крик.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                          Добре де новата/втора употреба скоростна кутия би ли дал повече инфо. Мисля че проблема е другаде. Проблема може да не е замо в селектора, намирисва на разминаване на моделите скоростни кутии и електрониката. Както всеки знае Рейнджа е капризен на електроника. Може селектора да не успява да бъде разпознат от компа и какво ли още не. Всички пътища водят към добър специалист браточка. В Пловдив има специалисти по автоматици, намери ги и отивай, няма да ти искат милиони левове да я погледнат и да ти я оправят ако е само селектора. Според мен Слушайки как не можеш да си разпробиеш нитовете и други елементарни въпроси става ясно че технически не си подготвен за такова начинание. Много хора се опитаха да ти помогнат но без резултат.
                          Успех
                          Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                          Коментар


                          • #73
                            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                            Вижте сега... Това, че не съм писал нищо по въпроса не означава, че не съм взел предвид всичките съвети още от първата страница на темата. Посетих колегите, които ми препоръчахте за ремонт на автоматична скоростна кутия, но нещо ни се разминаваха сметките. Разбирам, че качествения труд от човек, който знае какво прави струва пари, но само смяна на скоростната кутия без човъркане вътре не може да струва 3 пъти по-скъпо отколкото на другите места.
                            За съжаление в момента не разполагам нито със средства, нито с време за да продължа да се занимавам с автоматика. По-скоро съм склонен да се примиря с подритването.

                            Влади, това че в момента липсва първата, го казвам защото при даване на контакт лампичката не светеше, но ми се струва, че просто долу не съм нацелил правилното зъбче, защото ми се вижда, че не липсата на контакт е проблем, а май местенце не му стига на лоста за да щракне на 1. Интересно обаче, защо другите са ок. За съжаление, при даване на контакт на таблото отново изписва 1, въпреки че дори лампичката на първата предавка не светва.

                            Както споменах и по-нагоре в темата, проблемът със селектора на скоростите не се появи след смяна на кутията, а още преди това, което изключва кутията.

                            Акумулаторът ми е закачен от снощи на зарядно устройство и след около 2 часа ще го мятам на джипката, да видим ще има ли резултат.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                              Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                              Вижте сега... Това, че не съм писал нищо по въпроса не означава, че не съм взел предвид всичките съвети още от първата страница на темата. Посетих колегите, които ми препоръчахте за ремонт на автоматична скоростна кутия, но нещо ни се разминаваха сметките. Разбирам, че качествения труд от човек, който знае какво прави струва пари, но само смяна на скоростната кутия без човъркане вътре не може да струва 3 пъти по-скъпо отколкото на другите места.
                              За съжаление в момента не разполагам нито със средства, нито с време за да продължа да се занимавам с автоматика. По-скоро съм склонен да се примиря с подритването.
                              Мисля,че не си много прав в разсъжденията за майсторите,и крайния резултат е налице.Не искам да съм критичен към действията ти,всеки гледа от неговата си камбанария.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                                Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                                Вижте сега... Разбирам, че качествения труд от човек, който знае какво прави струва пари, но само смяна на скоростната кутия без човъркане вътре не може да струва 3 пъти по-скъпо отколкото на другите места.
                                Може.
                                Даже често пъти е по-евтино да платиш веднъж на правилния майстор, отколкото първо да платиш на някой калпазан, за да се учи на колата ти, а после пак при скъпия. По-големият проблем е, че не се знае кой е "правилния майстор".
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X