Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

    Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
    ...Имам пълен ремонтен кит на Ашкрофт за кутията ....
    Може да те потърся в близките 4-5 дена и да го взема.
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #47
      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

      Няма проблеми. Той колегата dignatov го знае кита - той ми сменя раздатката.
      TLC 200 V8
      TLC LJ79
      Toyota Prius2

      Коментар


      • #48
        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

        Ми... да се наредя и аз на опашката - ако Влади не го земе и мен ме чака тва в края на месеца...
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #49
          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

          Айде, вие докато си спазарявате ремонтния комплект, на мен ми замина и автоматика след радиатора на климатика. Първата ми я няма никаква. Успявам да тръгна само на ръчно включена първа скорост в най-долната точка на лоста.

          Коментар


          • #50
            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

            Първа страница,пост№7ипост№16 Това трябваше да го направиш веднага след покупката.

            Коментар


            • #51
              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

              Първата работа,която всеки който си купи автоматик е да смени по правилният начин маслото с филтъра и гарнитурата,още повече щом ти прегряваше в началото сигурно никога не е сменяно...

              Коментар


              • #52
                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                Няколко коментара:
                1. Относно втулките на окачването: Жълтите са малко твърди - днес сложих такива. Ще давам отзиви.
                2. От 2-3 места ми попада вече като информация - на раздатката се налива пo спецификация DEXTRON 2, но юзърите по света са установили че Mobil Agrifluid 424 и идва прекрасно.
                http://www.aulro.com/afvb/p38a-range...ase-fluid.html
                3. Минтекса свири и пуши като печка но спира добре.
                TLC 200 V8
                TLC LJ79
                Toyota Prius2

                Коментар


                • #53
                  От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                  Колега дано си го спазарил на добра цена този Рейндж че като чета всичкото това дето си изписал тръпки ме побиват. Толкова ли не го огледахте преди да го купиш.
                  Продавай го на части сега. Едно запомних от времето когато живях на континента с автоматиците. Не купувай кола с автоматична скоростна кутия над 250 000км, изключение прави ако е купиш наистина евтино или е от старите автоматици преди 1990 год. Всичко след 90 год е с ограничен живот и много кратък ресурс.
                  Може да е грубо че ти казвам продавай го на части но само така финансовата ти загубата ще е по малка.
                  Един колега във форумът го разпродади на части и мисля че излезе дори на печалба.
                  Интерес към частите има защото в моргите ги няма още и търсене определено има.
                  Успех и късмет
                  Последно редактирано от nicobelic; 23-11-12, 02:48. Причина: Провописни грешки
                  Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                  Коментар


                  • #54
                    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                    оффтопик:Те за това толкова им е паднала и цената и реномето точно на този модел .RR определено не е за прости хора,не визирам форума,а обявите и автокъщите ,които продават някакви екземпляри минали през абсолютните селяни и трапери с интервенции по купето ,окачването и състоянието.Така че няма какво друго да се очаква от подобни покупки.
                    Вземеш ли нещо дето е почнало да се троши мъжката,няма да спре със сигурност...лично аз,дори се бях подготвил като вземам p38,да си взема още един с десен волан за донор в подобен случай...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                      Позатрих се малко... И то май е за добро... Колкото повече му бая, толкова повече проблеми. Все още си го карам със строшен автоматик, при това съвсем без да ми пука. Намерих познат майстор, който е изключително кадърен, та дори наскоро е отремонтирвал същия проблем на друг джип. Цената, която ми обяви за труд е меко казано добра. Единствено не ми допаднаха офертите на моргите за кутия втора употреба, но каквото такова... Започват от 750 лв. и стигат до 1500. Като събера достатъчно желание и повече свободно време, директно отивам да сваляме моята и да слагаме употребявана. Следващата стъпка е продажба... Май си начесах крастата за сега... Продажбата на части вероятно наистина е изгоден вариант, на който със сигурност няма да се спра. Както съм споменавал и преди... Имам си едно А8 дето продавам болтче по болтче от година и нещо. Ако тръгна да разкарвам и джипката по същата схема съм си направо вече в бранша... Цената на джипа не беше лоша, така че не съжалявам! Поздрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                        Колеги, някой има ли представа дали е нормално джипката да има консумация при акумулатора малко повече от 0.5 ампера, 10-тина минути след заключване на автомобила? Задавам си въпроса - нов акумулатор ли да си търся или утечка.

                        Втори въпрос... Как се сетват, прозорците и люка след разкачане на акумулатора?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                          Мисля,че имаше някакъв проблем с утечките при p38,така че никак не го изключвай като вариант.
                          Смъкваш прозореца до долу-вдигаш до горе и държиш няколко секунди,докато не ти изпише MEMORY или SET,процедурата е индивидуална за 4-те.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                            Благодаря!
                            Като се сетя само, че мой приятел 1 година търси утечка на VW Passat и всяка вечер разкачаше клемите, лошо ми става... А тук дори този вариант не е приложим.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                              Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                              Колеги, някой има ли представа дали е нормално джипката да има консумация при акумулатора малко повече от 0.5 ампера, 10-тина минути след заключване на автомобила?
                              Нормално е колега, даже мисля че го даваха 0.4-0.5. Ако си забелязал при замерването преди тези 10 минути (по-скоро трябва да са след 4-5 мин) консумацията е много по-вече. И все пак нали мериш на затворен капак на автомобила, иначе компютъра няма да заспи.Виж има друго нещо. Дали след като си видял, че заспива той няма да реши по някое време да се събуди и пак да почне да дърпа много ток. Няколко месеца преди началото на зимата имах проблем с токовете. И мерих и гледах и какво ли не беше. Оказа се, че акумулатора е позаминал а беше едва на 2.5 години. Тъкмо изтече гаранцията.
                              Land Rover Range Rover 2,5 DT
                              Land Rover Discovery 200 TDI
                              BMW F650ST - RIP
                              "Совите не са това което са"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                                Колега, за повечето марки автомобили и конкретна за BMW "утечката" или максимално допустимата паразитна консумация е до 40 mA или 0.04 А след "заспиване" (изключване на ел. вериги, консуматори и поддържаща електроника след заключване на автомобила) е в границите
                                Тук ти отбелязваш стойности с един порядък по-високи от допустимите което определено е извън допустимите граници.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X