Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една еволюция - Диско II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една еволюция - Диско II

    Здравейте, от доста време преглеждам точно този подфорум, защото бях решил, а впоследствие и се сдобих с едно Диско 2. В момента тази джипка изпълва напълно смисъла на думата паркетник , например джаните са 18 цола и т.н. Но може би другата седмица колата ще влиза в сервиза на Голди за пълна промяна.

    Като за начало ще й се сложи окачване Old Man Emu Heavy 2" , предната броня (с халогени), ще бъде заместена със стоманена , на която мисля да сложа 11 000 либри Т-Max. Ще се постави шнорхел , може би малко по-късно защото доставката малко се забави. Общо взето неща които горе долу са ясни че се правят като за начало.

    Но от тук насетне имам няколко дилеми:

    1. Джаните - имам и оригиналните за Диско 2 джани 16 цола, дали на тях да сложа или да помисля за други. (18ките е ясно че ще се продават)

    2. Гуми - какви и какъв размер, тук съм се насочил към BF Goodrich A/T , защото колата ще се използва главно за градско и лов. Размер
    мисля че ще видим какви ще влязат след лифта.

    3. Система от 2 акумулатора - колата е автоматик , така че май е наложително.

    4. Протектор на резервоара ?

    Пускам темата, по-скоро за да има такава за Диско 2 , защото като разгледах назад из подфорума не видях такава за този модел,
    а и за да получа и някакви съвети, какво може да се сложи още , за какво да си помисля за вбъдеще и и т.н.
    В темата ще пусна и снимки на колата в крайния й вариант, надявам се това да стане скоро.

  • #2
    До: Още една еволюция - Диско II

    Честито!

    БФГ АТ са ОК, още повече,че ще има и лебедка. На 16-ки , естествено.

    Протектор за резервоара има в Скорпион рейсинг:


    Системата за 2 акумулатора няма да ти е излишна, заради лебедката, особено ако я използваш често.

    Коментар


    • #3
      До: Още една еволюция - Диско II

      Благодаря за линка, веднага ще проверя как да си поръчам от там.

      Някой да има по-подробна информация за системите с два акумулатора за Диско 2, или по-точно какво трябва да секупи и т.н.

      Иначе Голди ми каза че ще е добре да помислим как да преместим горивния филтър, който на моето диско е около резервоара и при влизане в по-яка кал може и да имам проблеми ...

      Коментар


      • #4
        До: Още една еволюция - Диско II

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Честито!



        .
        Къде са им цените на тези младежи?

        Коментар


        • #5
          До: Още една еволюция - Диско II

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Къде са им цените на тези младежи?
          Определят се с любовни писма по пощата. Любезни са като банков агент който предлага кредити.

          Коментар


          • #6
            До: Още една еволюция - Диско II

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Определят се с любовни писма по пощата. Любезни са като банков агент който предлага кредити.
            Значи накрая те е.ат. Така ли да го разбирам?

            Коментар


            • #7
              До: Още една еволюция - Диско II

              Не знам, все още не съм поръчвал от тях. Направих няколко запитвания и офертите им не бяха никак лоши.
              Виктор си е оборудвал Дифендъра от там и е много доволен.

              Коментар


              • #8
                До: Още една еволюция - Диско II

                Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
                ...Иначе Голди ми каза че ще е добре да помислим как да преместим горивния филтър, който на моето диско е около резервоара и при влизане в по-яка кал може и да имам проблеми ...
                Ако не се лъжа, горивния филтър стои от външната страна на шасито при задна дясна гума. Мястото не е удачно, с оглед на това, че от кал, вода и т.н. клеясва и монтаж и демонтаж е с чук и флекс... Иначе трудно може да се закачи - с клон, камък и т.н.

                Относно системата с 2 акумулатора - не толкова за лебедката е необходима според мен, (е, да, казват, че Warn пият повече ток, но ти ще слагаш T-Max), един акумулатор е достатъчен, ако е добър, колкото възможността за управление на акумулаторите и най-вече за експедиционни цели.

                Успех с доработките!

                Коментар


                • #9
                  До: Още една еволюция - Диско II

                  Yaro, благодаря за включването в темата. За филтъра ще оставя на Голди да реши къде да бъде наместен. За акумулаторите той самия нищо не ми каза, моя в момента не е лош , но ако може да само 1 и да няма нужда от втори , просто може да помисля да купя нещо още по-добро и така да си остане.

                  Иначе нямам търпение да дойдат останалите неща, за момента тук е само окачването, очаквам шнорхела и бронята и влизам за пълна промяна

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още една еволюция - Диско II

                    Честито за придобивката и от мен. Да си го ползваш със здраве.

                    Коя година ти е колата и с кой мотор.

                    Ако е V8 двигател няма да имаш място в коша за 2-ри акумулатор. Ако си с TD5 можеш да го сложиш м/у турбината и мастър цилиндъра на съединителя, но трябва да е с по-малък ампераж от оригиналния. В paddоck някъде гледах система за заряд на 2 акумулатора. Не беше скъпа. Според мен нямаш нужда от 2-ри. В документацията на лебедката пише че препоръчват когато се самоизтегляш двигателя трябва да работи, така че ..... няма нужда от 2-ри. Според мен, когато дойде време за подмяна помисли за 2 батерии ултима. С малко реконструкции се събират на мястото на стандартния. ИЛИ както направих аз, си купих нов 110А Варта с щампа на ЛР от МП срещу 269 лв с ДДС. Акумулаторите за Диско 2 са с обратен плюс и трудно ще намериш такъв на пазара.

                    Ако си с автомобил до 2002, по скоро помисли как да си изведеш включването на блокажа на централния диф в купето това ще ти е много полезно. Особенно в комбинацията с ТК колата става Но.1

                    Покажи малко снимки да ни порадваш преди и след подобренията.

                    П.С. Само да подскажа, може би сте се сетили.. така и така го разглобявате, измиите и изчистете радиаторите че са 3 един след друг и винаги има много мизерия. Веднъж направен е голяма игра да ги изчистиш

                    Успех!
                    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още една еволюция - Диско II

                      Благодаря за съветите. Акумулатора в момента ми е 95, така че явно ще има смяна с един 110. Иначе на оптима и аз ги загледах.

                      За радиаторите мисля че са почистени вече.

                      Блокажа го имам предвид да бъде изведен, няма да ми е излишно, защото понякога на лов се навираме на такива места че ... Загледал съм се и за допълнителните air locks които се продават за модела, но за сега само гледам ...

                      Снимки предварителни имам но ми се иска да кача когато повечето начални неща са готови.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още една еволюция - Диско II

                        Доколкото знам от знаещи електричари, ако се слага по-голям акумулатор /освен ако не малко по-голям/ трябва нещо да се пипне, за да го зарежда алтернатора напълно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още една еволюция - Диско II

                          Колега покарай го малко така пък тогава го прави.Може да не те удовлетворява напълно.Моя /вече не е мой/ за 5 хил. км. ми коства 8000 лв за ремонти без да е тунингован и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още една еволюция - Диско II

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            Доколкото знам от знаещи електричари, ако се слага по-голям акумулатор /освен ако не малко по-голям/ трябва нещо да се пипне, за да го зарежда алтернатора напълно.
                            По подразбиране Диско 2 е с 110А акумулатор. И тъй като се намира трудно слагат каквито намерят. Най странното е че Варта в каталога си нямат акумулатор за Д2, но дилърите продават такива със щемпел approved от ЛР
                            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още една еволюция - Диско II

                              Aз преди да помисля за тунинги го карам вече 3-4 месеца и съм доволен от машината, не ми е направила никакви проблеми до сега. Така че сега да видим какво ще се получи, че бронята нещо много се забави ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                              Зареждам...
                              X