Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover P38

    Такааа, един светъл ден, джипката даде грешка по време на каране и спадна до долу и едвам се прибрах, направо е кошмар. Ходих, изчистиха ми грешката в сервиз и ми казаха, че е един от клспаните - дал грешка и най-вероятно е станало от това, че изпуска въздух, докато е затворен и системата се шашардисва.Клапана беше на задно ляво колело и джипа клякаше отзад за около 4-5 часа, но най-интересното е че не винаги, стоял е и с дни и не е мърдал. След точно една седмица каране пак се появи грешка и аз реших, че нама за къде повече да чакам и си поръчах тоя кит за поправка на блока и след 2-3 часа играчка смених всичко, след което установих, че и така наречената диафрагма се е скъсала и си поръчах такава и след още седмица и половина без кола, тя дойте и я монтирах за 0 време! (само че оригиналната е от две части, от които едната е метална а др. има метална сърцевина, а тази новата е една проста най-обикновена гума). Така монтирах всичко и вече с БЕЗПЛАТНАТА помощ на NNinja http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=31325 изтрихме грешката и колата се вдигна за около 15 мин, като се има в предвид, че в системата нямаше грам въздух, след като бях махал целия блок. Сега 2 дни след като карам колата, джипа пак след няколко часа кляка отзад, и най-вероятно не е било от клапаните, но сега поне знам че са нови. Но най-интересното е че днес като го спрях след каране беше долу клекнал отзад след 3 часа, а през нощта не беше мръднал.
    1. Въпроса ми е къде мога да отида в сервиз с по-народни цени да погледнат от къде е проблема и от къде изпуска??(аз предполагам че вече са възглавниците, защото са много напукани)
    2. И искам да попитам колко струва в такъв сервиз да ми сменят задните 2 възглавници, защото вече стана студено и мокро и не мога да си го направя сам, просто нямам условия???
    3. И като купя възглавниците, задължително ли трябва да купя и тези 2те неща:
    http://www.britishparts.co.uk/.sc/ms...NSION%20COLLET

    http://www.p38spares.co.uk/commerce/..._and_Pins.html

    4. Може ли тва спадане да идва от тая диафрагма, която е една най-проста гума???

    И друго което искам да ви попитам колеги е къде се намират тия air lines, защото смених гумичките на предните възглавници+бутилката, но на тези lines и на задните възглавници не можах,стори ми се много сложно + тези на air dryer filter, защото бяха друг цвят(оранжеви, ане черни ) и си помислих че са някъкви по специални???

    Споделете къде вие сте си сменяли възглавници и от опит ми кажете за какво да се подготвя и сичко ли да купувам.

    Ето малко снимки относно ремонта,а утре ще кача и на джипа спаднал отзад!!!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

    Колега viki_ssf, щом казваш, че възглавниците са напукани най-вероятно
    е от тях. Качваш колата някъде на канал и с пулверизатор ги напръскай
    със сапунена вода. Ще си покаже, ако е от тях.
    Щом си имаш всички части за смяната мисля, че дори в МП да идеш няма да
    ти вземат много.
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

      Смяната в Дарукар на една възглавница струва 60 лв. (януари 2009 г., сега не знам).

      Относно комплекта клипове - в Дару ги имат и по спомен не са скъпи (около 2-3 лв. за брой).

      Валди вече ти е казал за проверката, а в този сайт има видео обяснения кое как можеш да направиш и провериш (в секция Key Vehicle Concepts има P38a EAS Diag Videos).

      Успех

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

        Здраси колега,
        Аз през февруари смених и четирите възглавници без да съм поръчвал нищо допълнително. В Бургас ми взеха по 35лв/брой и досега нямам проблеми.
        ПС.
        Диафрагмата ти да не я поръча от и-бей? От едни холандци? Защото аз си поръчах една, и тя е гумена.
        Range Rover P38 2.5DT
        Audi A4 1.8T quattro
        [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

          Да точно от там я купих, и е неква много афиф.А иначе нямам нищо, сега ще ги поръчвам частите, но първо ще видя дали е от тях или от някъде другаде с тая сапунена вода.
          А може ли да е от малките О пръстенчета по тия airlines, да са остарели и да не държат???

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

            Да ти кажа и моя спада, като поседи, но засега няма да го пипам. Имам идеята да си накупя всичките му там уплътнения и да ги сменя наведнъж щото и на мен не ми се гадае от къде спада.
            Range Rover P38 2.5DT
            Audi A4 1.8T quattro
            [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

              Ами кво да ти се гадае колега, то и аз ги смених всички уплътнения, на блока, на предните възглавници О рингчетата и на бутилката ама пак спада. И сега преди малко легнах тука пред блока, след като беше спаднал отзад от ляво и го запалих, дигна се за секунди до нормалното положение, но като го насъпонисах излезна това:

              Въпроса ми е къде другаде може да се сменят възглавниците освен в мото и дару!!!

              Така ми изглеждат всичките възглавници на джипа, но за сега спада само едната задна и мисля да сменя само задните, докато изпуснат и предните и тогава и тях???
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                Аз моите възглавници ги смених в сервиза на един познат. В МП отидох за да ми изчистят грешките, но докато стигна до там си ударих главата в тавана 3 пъти. Лагерна количка вози по-меко. А доколкото ми обясни момчето от сервиза нямало кой знае какво сложно в процедурата. А иначе в и-бей продават и комплекти предни или задни възглавници но ти сигурно си се поровил. Аз навремето си купих 4 но пък и цената не беше за изпускане.
                Range Rover P38 2.5DT
                Audi A4 1.8T quattro
                [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                  Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                  .......
                  Въпроса ми е къде другаде може да се сменят възглавниците освен в мото и дару!!! .........
                  Виж това: ...ЦЪК от тук: http://www.paddockspares.com/scp/RAN...uspension.html
                  и разгледай това: ...ЦЪК има много информация във подфорума за въздушните възглавници на Range Rover.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                    Поръчах частите от paddock, но кЪм цената на възглавницата, имам и някъква 15% tax rate??? Каква е тази такса и защо се начислява??? И някой ще може ли да ми каже някой сервиз за тая смяна на възглавниците,раличен от мото пфое и дару кар???
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 17:55.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                      Колега и в англия имат ДДС просто там е 15%.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 19:49.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                        Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                        Поръчах частите от paddock, но кЪм цената на възглавницата, имам и някъква 15% tax rate??? Каква е тази такса и защо се начислява??? И някой ще може ли да ми каже някой сервиз за тая смяна на възглавниците,раличен от мото пфое и дару кар???
                        Защо не искаш там? Поне шанса да са сменяли е по-голям

                        А иначе - когато купих моя, предна дясна и задна лява изглеждаха по този начин. Смених задната, че изпускаше (оказа се произведена 1995), предната чакаше, защото не изпускаше.

                        3 месеца по-късно на слизане от Витоша предната се пръсна при 50 км/ч и както вече знаеш после друса мнооого по-зле от лагерна количка. Така че - ако имаш възможност ги сменяй.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                          Да чатнах се че тва е ддс-то ама понеже имаше и някъква др опция да цъкнеш "europe +...." и не се появявашя тва ддс и за тва реших да питам. А иначе, да ще ги сменя и ги чакам, отговориха ми от сайта, потвърдих им да ми изтеглят и за доставка и сега чакам. За сега ще сменя само задните, аз съм на принципа, като нещо си работи и е добре да не госменям докато не се издъни тотално и затова ще чакам с предните, а дано това време на предните да не е скоро!!! А относно за сервиза, стувами се, че са безбожници тия от мото и дару и да не им давам толкова пари за смяна, при положение, че е елементарно!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                            Един съвет и от мен ,придобит с опит,когато изваждате клапанния блок или възглавниците,хубаво е да подпрете джипа от доло(да не може да падне на тампони),по този начин ще избегнрте записването на грешки.След като сте извършил ремонта и запалил джипа,оставете го да работи поне 5-10 минути на отворена врата(понеже системата е празна и по този начин първо ще напълните ресивъра(бутилката) с въздух) след това затворете вратата и джипа веднага ще заеме правилното си положение без да има причина да запише някоя нелепа грешка, Успех и ни дръжте в течение.
                            Големите мъже си играят с големи играчки

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на всички гумички на Valve Block Range Rover p38

                              pepo 75 това е доста ценен съвет. Не я знаех тази тънкост. А иначе viki_ssf един съвет и от мен, ако можеш сменяй всички възглавници, а тези които стават още си ги остави за резерва. Че по законите на Мърфи всички аварии стават по тъмно или на най-неподходящото място . Това естествено е свързано и с пари....
                              Range Rover P38 2.5DT
                              Audi A4 1.8T quattro
                              [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X