Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

    Колеги,
    Мисля, че напипахме проблема. Отидох сега да си направя тестовете сам. Значи запалих колата и я включих на бързи с отворен среден диф. Като пусна съединителя на скорост, колата върти предния кардан а задния не. Изгасихме и почнахме да вдигаме колата първо от задните колела. И двете като се завъртят на ръка се върти задния кардан. Вдигнахме предно дясно първо и кардана не помръдва докато въртим гумата. След това пробвахме и с лявата. Пак така, кардане не помръдва. Като се върти гумата обаче има шум. При дясната нямаше шум а се въртеше спокойно. Значи за мен това значи проблем в предния мост нали така? Сега въпроса е дали е капачка само или полуоска. Важното е, че благодарение на вашите съвети не се вкарах във филм да свалям раздатката която би трябвало да е здрава при това положение. Искренни благодарности на всички дето дадоха съвет и ме насочиха! Ще съм много благодарен и ако някой дъде съвет къде конкретно може да е проблема в предния мост при тези симптоми. Когато едното от колелата е във въздуха а другото на земята, първото се върти без да се върти кардана. Еднакво е и за двете колела. Пробвах и на скорост и на блокаж и си се въртят без проблем. Още веднъж хиляди благодарности на отзовалите се!!!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-09, 19:49.

    Коментар


    • #32
      До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

      Няма как да разбереш от коя страна е проблема без да започнеш разглобяване. Най-лесно е да започнеш от капачките, съгласно схемите, показани по-горе. Може да го направиш и без да сваляш джантите. Ако няма резултат, минаваш на следващата стъпка - сваляне на "сферите" и главините. По-точно разглобяване на "сферите" от кожуха на моста. Става с отвиване на по 7 болта от всяка страна.
      Ако се стигне до там, ще пиша пак.
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • #33
        До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

        Първоначално публикуван от Scorpion_BV Преглед на мнение
        Колеги,
        Мисля, че напипахме проблема.....
        На снимката която съм ти пратил, ясно се вижда полуоската, за да я видиш и ти (да видиш дали се върти без да предава движение на колелото) махни капачката която е върху нея (на пост 29 от "Крис" е с № FTC943 най-далу в дясно) с права отверка и после пали и газзззззз то ще се види коя превърта
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          На снимката която съм ти пратил, ясно се вижда полуоската, за да я видиш и ти (да видиш дали се върти без да предава движение на колелото) махни капачката която е върху нея (на пост 29 от "Крис" е с № FTC943 най-далу в дясно) с права отверка и после пали и газзззззз то ще се види коя превърта
          Дядо Владо, с газ нищо няма да разбере. Според мен трябва да свали само болтовете които зацепват капачката към главината и да завърти капачката на ръка, като едновременно натиска карето навътре. Ако е скъсано там ще се усети прескачане. А ако свали и другата капачка и завърти, ще се усети къде върви без товар.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

            А на мен ми мириши на шчупена касета на дифа
            Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
            тел. 0898327627
            Радослав

            Коментар


            • #36
              До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

              Няма да се учудя. Ама да тръгне от лесното.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                Благодаря колеги. Тези дни съм се разбрал да го вкарам в сервиза на моя познат и там ще го гледаме по-подробно, че на улицата не си е работа а и все пак ще трябват инструменти. Ще пиша веднага щом имам повече информация по проблема за да е полезно и на някой друг ако недай си боже изпадне в същата ситуация. Ако има как дори ще направя и снимки на разпарчосването.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-10-09, 08:59.

                Коментар


                • #38
                  До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                  А не е ли по-лесно да вдигне 1 по 1 предните гуми и да върти кардана - ако гумата се върти - значи е ок, ако не - другата, ако и 2-те не се въртят - значи е дифа. А ако и 2-те се въртят - значи е изходящия вал на раздатката или диф-а в нея .
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-09, 19:48.
                  LR Disco II, Td5

                  Коментар


                  • #39
                    До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                    Първоначално публикуван от rado genev Преглед на мнение
                    А на мен ми мириши на шчупена касета на дифа

                    И на мен ми мерише на касета .
                    Акъл: вдигаш предна лява въртиш и ако спира е ОК , вдигаш предна дясна въртиш и ако спира пак е ОК, но ако превърта поне една от гумите има проблем , ако превърта само една проблема е там, ако превърта и другата е касета .Дано се справиш.(колата трябва да е на скорост).
                    Така и със задния мост.Ако се върти кардана проблема е вече в раздатката.
                    Успех.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]
                    DISCO 1-200TDI-бял...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                      Бояне това което ще напиша е горе долу същото като горните два поста само, че надявам се малко по ясно може би.

                      Включваш колата на скорост и на блокаж след това вдигаш предно ляво колело и се опитваш да го завъртиш, ако не се завърти значи проблема е в линията на дясното колело (полуоска каре капачка), но ако колелото се завърти и завътри кардана значи проблема е в раздатката (вала който е между диференциала и кардана, може да се смени и без да се сваля раздатката), а ако колелото се завърти без да върти кардана значи проблема е в линията на лявото колело (полуоска каре капачка).
                      При последният вариант когато колелото се върти без да върти кардана е възможно проблема да е в предният диференциал но това вече лесно ще разбереш като пуснеш на земята предно ляво и вдигнеш предно дясно, ако и то се върти значи проблема е в диферинциала.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                        Първоначално публикуван от Бате Мите Преглед на мнение
                        И на мен ми мерише на касета .
                        Акъл: вдигаш предна лява въртиш и ако спира е ОК , вдигаш предна дясна въртиш и ако спира пак е ОК, но ако превърта поне една от гумите има проблем , ако превърта само една проблема е там, ако превърта и другата е касета .Дано се справиш.(колата трябва да е на скорост).
                        Така и със задния мост.Ако се върти кардана проблема е вече в раздатката.
                        Успех.
                        Аз уж не разбирам,ама така нЕма да стане диагностиката.
                        Акъл де: И двете колела ще се въртят,каквато и да е повредата.
                        Виж, по-горе е обяснено правилно как се прави-с разглобяване и с логично мислене.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                          Всъшност колегата е прав и в двата случая колелото ще се върти, по този метод които ти описах може да се провери само когато и предният мост има блокаж като на Дифендъра.
                          Дефакто единственото което можеш да провериш преди да разглабяш е дали е от раздатката или е по моста, като запалиш мотора включиш на скорост изключиш блокажа и натиснеш спирачката и пуснеш съединитела който кардан се върти тоя мост е проблемен, а ако никой кардан не се върти значи е раздатката

                          Коментар


                          • #43
                            До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                            Още малко и ше ме накарате да си направя екскурзия до Ботевград тая събота и неделя.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                              Първоначално публикуван от mantaman Преглед на мнение
                              Бояне това което ще напиша е горе долу същото като горните два поста само, че надявам се малко по ясно може би.

                              Включваш колата на скорост и на блокаж след това вдигаш предно ляво колело и се опитваш да го завъртиш, ако не се завърти значи проблема е в линията на дясното колело (полуоска каре капачка), но ако колелото се завърти и завътри кардана значи проблема е в раздатката (вала който е между диференциала и кардана, може да се смени и без да се сваля раздатката), а ако колелото се завърти без да върти кардана значи проблема е в линията на лявото колело (полуоска каре капачка).
                              При последният вариант когато колелото се върти без да върти кардана е възможно проблема да е в предният диференциал но това вече лесно ще разбереш като пуснеш на земята предно ляво и вдигнеш предно дясно, ако и то се върти значи проблема е в диферинциала.

                              Поздрави
                              Проблема не е в раздатката,четете той е писал-при повдигнато предно ляво колело се върти предния кардан (при свободен централен диф).

                              Значи проблема се търси в предния мост.
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • #45
                                До: Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

                                Предно ляво каре на салата. Като го отворихме всичко от вътре изпадна на парчета... Сега чакам оферта за частите от Англия и ще го правим. Има ли ядове ако се покара 10км. от сервиза до нас и обратно за колата, ако се кара с включен блокаж?

                                Съобщение отмодератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                                И ако имате възможност,направете и снимки.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-10-09, 09:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X