Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диското-1 200Tdi отказа да върви без блокажа!

    Колеги,

    След последния лов баща ми се върна с развалено Диско. Става дума за Диско 1, ТД200, 93г. Та проблема е следния. Колата не иска да върви нито на бързи нито на бавни. Качва обороти, но не върви. Ако се включи блокажа обаче върви и на бавни и на бързи с блокаж. Така се е прибрал. Тъкмо ми пратиха един куп части от Англия да посменим по него и сега и това изкочи. Та въпроса ми е, къде може да е проблема и ако някой е имал същия проблем да сподели за какъв ремонт да се настроя. Общо взето в Благоевград тази машина я гледат като индианец пишеща машина и се надявам тук да намеря компетентно мнение. Според мен проблема идва от раздатката. Тя си тече от както сме го взели. Италианците го бяха оставили без масло. Сега е с ново масло и се проверява периодично. Надявам се да не е потрошена. Според баща ми не е имало нещо силен шум при настъпването на проблема. Не го е и карал на "ръчка" така да се каже. Просто изведнъж е спрял да се движи без блокажа да е включен. Има ли някой в БГ дето се занимава с ремонт на раздатките? Частите е ясно, че от Англия ще се поръчват, но се чудя за човек дето да е в час с раздатките да я направи. Имам тук човек дето иска да се пробва, свалил съм и документацията, но предпочитам да я дам на човек дето е правил такава. Или направо да мисля да поръчвам рециклирана от Англия? Та ще съм благодарен на всякакъв съвет! Нещата са и на зор малко защото лова тъкмо започна и белята дойде. Цяло лято нямаше проблем когато не ни трябваше, само мотора малко освежихме и секторната кутия и сега на първия ден на лова се скапа.

  • #2
    До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

    Проблема ти може да е в дифа на раздатката,може да е скъсан кардан или да го няма,някой от диференциалите в мостовете,или скъсана полуоска.Положения много,трябва при изключен блокаж на централния диф да видиш кой кардан се върти.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

      Провери и съединител. И при мен се получи нещо подобно като се връщах от почивка от Велинград. Нещо такова каквото описваш ти се получи около Стара Загора и в Сливен спря окончателно. Оказа се съединител. След едно непланирано преспиване на семейството в Сливен (и съответна сума за ремонт) се прибрахме до Варна. От тогава нямам проблеми.
      Дискавъри 300 тди ръчка
      Витара тди автомат
      XT660R

      Коментар


      • #4
        До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

        Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
        Провери и съединител. И при мен се получи нещо подобно като се връщах от почивка от Велинград. Нещо такова каквото описваш ти се получи около Стара Загора и в Сливен спря окончателно. Оказа се съединител. След едно непланирано преспиване на семейството в Сливен (и съответна сума за ремонт) се прибрахме до Варна. От тогава нямам проблеми.
        И като включи блокажа,какво става със съединитела
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

          Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
          Проблема ти може да е в дифа на раздатката,може да е скъсан кардан или да го няма,някой от диференциалите в мостовете,или скъсана полуоска.Положения много,трябва при изключен блокаж на централния диф да видиш кой кардан се върти.
          А може да е и някоя от капачките, предаващи момента от валовете към главините Те често превъртат.

          Коментар


          • #6
            До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

            Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
            А може да е и някоя от капачките, предаващи момента от валовете към главините Те често превъртат.
            Напълно възможно
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

              Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
              А може да е и някоя от капачките, предаващи момента от валовете към главините Те често превъртат.
              Умното си е умно. 90% е там. Това е бушона на ходовата част. При претоварване или луфт в лагерите на главината превърта. Обикновенно като няма кой да провери за луфт, шлиците изяждат капачката. И до там. Лошото е че ремонта е дълъг и скъп. Капачката е 20 лв. Примерно. А за смяната ще отидат поне 10 минути. Няма да се плашиш. Това е РОВЪР. Най лошия вариант в случая е полуоска. И тя е скъпа. Ама разглобяването е сериозно.Ако е предна. Ако беше от диференциали, щяха да се чуват интересни звуци..
              Последно редактирано от targa; 06-10-09, 08:15.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                Значи да не бързаме да сваляме раздатката!? Как мога да проверя от къде е проблема сам? Някакви насоки как да тествам и какво да гледам? Благодаря за отговорите, успокоих се поне малко, че не е раздатката. Ако беше раздатката би трябвало да не върви и с блокажа нали?

                Коментар


                • #9
                  До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                  Зависи къде е строшена. Но при всяко положение щяха да се чуват гадни звуци. Не е тя, Споко. Дигаш колелетата пуйно пуйно. Ако всичко е наред, като завъртиш гумата на ръка, трябва да се завърти кардана. Което колело не го завърти, там го търси. Първо махаш капачката. И я оглеждаш. Ако са шлиците, ремонта е приключил. Ако са здрави, хващаш полуоската с клещи гарги и въртиш. Ако се върти, без да завърти кардана, значи е полуоска. Или карето. Ако е задна е лесно. Ако е предна, ходи на майстор, да не омоташ реглажите.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                    На подемник, въртиш гумите една по една и гледаш кога няма да се завърти кардана....става и на канал или дори пред блока с последователно вдигане.
                    П.П. Таргата мъ изпрИвари в псането
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                      Какви капачки каде?!Ако може разяснения за лаици!
                      <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                      Коментар


                      • #12
                        До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                        Да за Дискавъри 1 става дума. Ще направя теста даже още днес ако смогна да видя кое колело е.

                        Коментар


                        • #13
                          До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                          Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                          Какви капачки каде?!Ако може разяснения за лаици!

                          Едно желязо с вътрешни шлици, което предава движението от полуоската към главината.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                            В това което казвате сега като размислих има супер логика. Когато не е заключен средния диф. ако едно колело буксува спират другите три. Когато е заключен двата моста стават независими един от друг. Т.е. ако проблема е това което казвате, баща ми се е прибрал с един задвижващ мост. Т.е. все едно имаме постоянно буксуващо колело. Когато заключим дифа моста на който е това колело не върти но другия върти. Нали правилно съм схванал идеята на задвижването на колата с този блокаж на средния диф.?

                            Коментар


                            • #15
                              До: На последния лов Диското отказа да върви без блокажа!

                              Я изключи блокажа на раздатката, дай на първа и виж дали въобще се върти някой кардан. Да не излезе наистина раздатка.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X