Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Лифт на ЛР Диско

    Значи по измерване с рулетка от асвалта до калника старо задно 83см ново задно - 90см.; старо предно-81см ново предно 87см.
    При гуми 215/80/16
    Планиран следващ размер 235/85/16
    M.P.

    Коментар


    • #47
      До: Лифт на ЛР Диско

      Значи по измерване с рулетка от асвалта до калника старо задно 83см ново задно - 90см.; старо предно-81см ново предно 87см.
      При гуми 215/80/16
      Планиран следващ размер 235/85/16
      M.P.

      Коментар


      • #48
        До: Лифт на ЛР Диско

        Появи се необходимост от захващане на задните пружини в горната част защото при пълна артикулация се охлабват доста опасно,а пък не искам да ги ограничавам с колани.Даже съм измислил закрепването ама трябва малко свободно време.Ще се постарая и да снимам.
        M.P.

        Коментар


        • #49
          До: Лифт на ЛР Диско

          Появи се необходимост от захващане на задните пружини в горната част защото при пълна артикулация се охлабват доста опасно,а пък не искам да ги ограничавам с колани.Даже съм измислил закрепването ама трябва малко свободно време.Ще се постарая и да снимам.
          M.P.

          Коментар


          • #50
            До: Лифт на ЛР Диско

            Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
            Появи се необходимост от захващане на задните пружини в горната част защото при пълна артикулация се охлабват доста опасно,а пък не искам да ги ограничавам с колани.Даже съм измислил закрепването ама трябва малко свободно време.Ще се постарая и да снимам.

            Коментар


            • #51
              До: Лифт на ЛР Диско

              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
              Появи се необходимост от захващане на задните пружини в горната част защото при пълна артикулация се охлабват доста опасно,а пък не искам да ги ограничавам с колани.Даже съм измислил закрепването ама трябва малко свободно време.Ще се постарая и да снимам.

              Коментар


              • #52
                До: Лифт на ЛР Диско

                Интересува ме диаметъра на тези пружини (новите) и каква им е височината.(не натегнати)Дали е 37-38 см. , а и на оригиналните диаметър/височина.
                LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

                Коментар


                • #53
                  До: Лифт на ЛР Диско

                  Ще пробвам да ги премеря.Говорим за външен диаметър?
                  M.P.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Лифт на ЛР Диско

                    Здравей колега,

                    Как се чувства диското след лифта? Имали проблеми?
                    Бих искал да го видя на живо. Гледам че си в София, та ако имаш време да мина да го погледна...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Лифт на ЛР Диско

                      Днес дойдоха някои нещица които си бях заръчал от paddockspares.com:

                      Rear dislocation cones-Джаджи които допринасят задните пружини да не избягат при големи артикулации.
                      Front dislocation cones-същото само че за отпред
                      Diff protection-защита за диференциала
                      Подгревни свещи-много на далавера.
                      Общо взето нещата ми са от тук:http://www.paddockspares.com/scp/OFF...ion_Parts.html
                      Та идеята ми е някой ако иска мога да му услужа да изкопира нещо,което го интересува.
                      Също така съм си направил 2см. подложки за пружините,че още ми се вижда ниска.
                      Размерите за които,съм взел оттук:http://www.fag.hiof.no/~frodehaa/for...er/spacers.htm
                      В дясно м/у текста има иконка на схема с размери.Като се цъкне излиза голямо.
                      Та надявам се да съм бил и да бъда полезен.

                      Бах ти колко глупости мога да пиша и то със словореда на учителя ЙОДА.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Лифт на ЛР Диско

                        Днес дойдоха някои нещица които си бях заръчал от paddockspares.com:

                        Rear dislocation cones-Джаджи които допринасят задните пружини да не избягат при големи артикулации.
                        Front dislocation cones-същото само че за отпред
                        Diff protection-защита за диференциала
                        Подгревни свещи-много на далавера.
                        Общо взето нещата ми са от тук:http://www.paddockspares.com/scp/OFF...ion_Parts.html
                        Та идеята ми е някой ако иска мога да му услужа да изкопира нещо,което го интересува.
                        Също така съм си направил 2см. подложки за пружините,че още ми се вижда ниска.
                        Размерите за които,съм взел оттук:http://www.fag.hiof.no/~frodehaa/for...er/spacers.htm
                        В дясно м/у текста има иконка на схема с размери.Като се цъкне излиза голямо.
                        Та надявам се да съм бил и да бъда полезен.
                        Последно редактирано от Lazar; 11-03-08, 12:11.
                        M.P.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Лифт на ЛР Диско

                          Доколкото знам, при лифт трябва да се сменят и радиалните щанги с друг тип /леко огънати/, за да се запази геометрията на мостовете, а и да не се износват бързо тампоните, които са към шасито. Или греша?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Лифт на ЛР Диско

                            Абе че трябва трябва ама по-нататък.Колкото до смяната на щангите си мисля че по-скоро идеята е да се оправят ъглите на карданите.
                            M.P.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Лифт на ЛР Диско

                              Вече мога да се похваля и с нови джантета(black modular 16"x8") и гумета (kobra 265/75)
                              Прикачени файлове
                              M.P.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Лифт на ЛР Диско

                                Вече мога да се похваля и с нови джантета(black modular 16"x8") и гумета (kobra 265/75)
                                Прикачени файлове
                                M.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X