Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rovеr Discovery1 200Tdi прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Колеги - нямам опит с прегряване , но това мнение ме хвърли в размисъл .......
    Не исках да се изказвам - но ....
    Кой и кога ви научи , че с антифриз повече ще грее ?
    Това не е вярно !
    ...
    Охладителната система на автомобила не е шега работа и когато се изказват подобни категорични твърдения, не е лошо първо да се прочете малко. Абсолютно вярно е че, колкото повече е концентриран антифриза, толкова повече двигателя ще грее. Това е така, защото водата има най-добри топлоотдаващи свойства, а антфриза по лоши.
    Основните изискавания към охлаждащата течност са: ефективен топлообмен, способност да предпазва от замръзване и прегряване и способност да предпазва металните повърхности от корозия. Както знаеме, водата замръзва на 0 гр. и кипи на 100гр., и не предпазва от корозия. Затова се налага използването на ниско-замръзващи течности - антифриз, който пък има по лоши топлоотдаващи свойства. Основния метод да се повиши точката на кипене на водата, е налягането на системата, а антифриза спомага да се повиши тази точка. Като се вземат предвид тези плюсове и минуси на водата и антифриза, е необходимо да се намери нужния баланс на съотношение, вода-антифриз. За нашия регион е 50-50. При него се постигат добри топлоотдаващи свойства, точка на замръзване -37гр., точка на кипене +116,5гр. и достатъчна защита от корозия.

    Коментар


    • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Кой и кога ви научи , че с антифриз повече ще грее ?
      Това не е вярно !
      Вярно е. Научиха ме даскалите по термодинамика в техническия университет преди около 10 години.
      Антифриза е базиран на етилен гликол или пропилен гликол.
      Специфичния топлинен капацитет на тези вещества е 3814 J/kg*C (етилен гликол) и 3944 J/kg*C (пропилен гликол).
      За сравнение специфичния топлинен капацитет на водата е около 4190 J/kg*C (това го цитирам по памет).

      bgbul, с уважение те призовавам да правиш справки в литературата, преди да правиш такива изказвания.


      Поздравления Вельо. Отново се проявяваш като най-технически-грамотния музикант, когото познавам.
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

        Аз също наскоро смених термостат,виско,всички маркучи по охладителната система+промивка на радиатор ( Лазар като консултант на телефона знае какво чудене беше )и Диското продължи да загрява .Оказа се гарнитура на главата Дано при теб проблема да е по-дребен .
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

          Първоначално публикуван от bgbul

          А добрият опит - закупих автомобил от Германия -Ситроен Берлинго - на 900 км- ударен . Преди зимата естествено му замервам антифриза - показа минус 60 градуса. Розов антифриз . Според вас - да се доверя ли на производителя Ситроен ? Аз знам отговора .
          Смея да твърдя, че цвета на антифриза няма никакво значение за състава му - това са бакшишки лакардии. Понеже съм лаик, търся си антифриз, на който да пише абсолютно същото, което и в книжката на Скитника. Абсолютно същото!!! Страшна мъка е да се намери антифриз с такъв етикет, който да ме задоволи /според написаното/!!! Та - преди карах със син, сега намерих червен, защото сегашният син не е като предишния и преди нямаше червен като сегашния - става въпрос за хим. състав, описан на етикетите.

          Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
          Поздравления Вельо. Отново се проявяваш като най-технически-грамотния музикант, когото познавам.
          Майчице!!! Каква ли мъка са колегите /музиканти/, които познаваш...

          Коментар


          • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте !

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Капачка на радиатора? Ако я има де..... Ако не държи налягане..... Антифриза намалява ли?
            И аз мисля като колегата, защото имах същият проблем, но със лека кола ровър 600 и се оказа точно капачката на радиатора.
            Смених я и нямам проблеми.Дано е това ..
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-07-10, 11:29.
            Jeep grand cherokee 4.0 zj

            Коментар


            • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

              А бре момци, човека му трябва да си промие радиатора и ще реши проблема,,,, дано е така
              УСПЕХ
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              DISCO 1-200TDI-бял...

              Коментар


              • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Ако е само с антифриз ще грее повече от нормално. Просто водата е тази, която реално охлажда.
                Да няма запушване в радиатора?
                Еееееее,най-накрая доживях някой да е съгласен с мен,че водата е много по-добър охладител от антифриза!
                Що спорове съм водил на тази тема-пяна ми е излизала от устата,ама никой не вдява и това си е!Пак добре,че не ме набиха някъде!
                Съжалявам за спама,ама е важно да се знае,та затова не се сдържах...!
                Ако се прецени преместете,или изтрийте поста ми!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                  Първоначално публикуван от Бате Мите Преглед на мнение
                  А бре момци, човека му трябва да си промие радиатора и ще реши проблема,,,, дано е така
                  УСПЕХ
                  Айде Наздраве! Аз откога дудна затова. А за главата не ми се мисли. НДУ е да има мехурчета в разширителния съд при работещ на празни обороти мотор, а доколкото разбрах няма.
                  Много интересно от кой храст ще излезе заека
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Еееееее,най-накрая доживях някой да е съгласен с мен,че водата е много по-добър охладител от антифриза!
                    Що спорове съм водил на тази тема-пяна ми е излизала от устата,ама никой не вдява и това си е!Пак добре,че не ме набиха някъде!
                    Съжалявам за спама,ама е важно да се знае,та затова не се сдържах...!
                    Ако се прецени преместете,или изтрийте поста ми!
                    Много хора като прочетат , че водата е по-добра - и ..... ще има нови потърпевши .
                    За това - за да е ясно - все някой трябва да напише крайният резултат :

                    Антифриз на минус 37 градуса - е верният отговор - за най-добра охладителна течност .
                    Или дестилирана вода с добавен 50% антифриз ( -74 градуса ) - концентрат .
                    Та- като нещо е важно да се знае - нека да се знае !
                    На кой както му е кеф да го гледа - все е едно и също !
                    Не наливайте само вода - особено варовита ! За промивката на радиатора - вече е писано ! Редно е да се направи !

                    Коментар


                    • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Много хора като прочетат , че водата е по-добра -...................!
                      Трябваше да си оставя поста. Аз лично си го изтрих и после модераторите го премахнаха, щото видях "айде стига".
                      Та да се самоцитирам частично. Никой досега не е твърдял, че водата е по-добрият флуид да охладителната система. През цялото време говорим за частни случаи. А да се постявя въпросът така - вода или антифриз, е меко казано некоректно. Това не е цифрова информация, за да говорим за 0 и 1.
                      И още един апостроф: правил съм ремонт на радиатора 3 пъти, и купих антофриз на Петрол. От бензиностанция. За -30оС. Радиаторджията го премери и............................. имаме участник спечелил следната температура на замръзване ... -17. Това е едно много коректно и европейско отношение към клиента. Ей така се правят кинти. Дето казва Пасифик /Жоро/ "продавам въздух". Е тея повече се минават-продават вода, ама на повече хора.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Много хора като прочетат , че водата е по-добра - и ..... ще има нови потърпевши .
                        За това - за да е ясно - все някой трябва да напише крайният резултат :

                        Антифриз на минус 37 градуса - е верният отговор - за най-добра охладителна течност .
                        Или дестилирана вода с добавен 50% антифриз ( -74 градуса ) - концентрат .
                        Та- като нещо е важно да се знае - нека да се знае !
                        На кой както му е кеф да го гледа - все е едно и също !
                        Не наливайте само вода - особено варовита !
                        Нека се изясним-чистата вода(още по-добре дестилираната)е по-добър охладител от такава с добавен антифриз независимо колко.Разбира се,че не е препоръчително да се кара само с вода-аз лично карам с по-висока концентрация на антифриз заради смазването на водната помпа,и заради котления камък.Както казах много спорове съм водил по темата и нямам намерение да споря отново-от мен толкова!
                        П.С. За външното почистване на радиатора с пароструйка горещо препоръчвам да се извършва в посока обратна на постъпващия въздух-т.е. от двигателя напред,за да не се донабиват вече набитите насекоми,камъчета и прочие "шукарийки"И внимавайте силната струя да не изкриви финните ламелки,и да ги "залепи" за питата.А,отвътре котлен камък съм чистил,като напълня сваления радиатор със силен оцет,клатене,изчакване,и пак,и пак...после перфектно изплакване преди монтаж-повечето са наясно с тази "химия",ама някой може и да не знае...
                        Лека и поздрави!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Нека се изясним-чистата вода(още по-добре дестилираната)е по-добър охладител от такава с добавен антифриз независимо колко.Разбира се,че не е препоръчително да се кара само с вода-аз лично карам с по-висока концентрация на антифриз заради смазването на водната помпа,и заради котления камък.Както казах много спорове съм водил по темата и нямам намерение да споря отново-от мен толкова!
                          П.С. За външното почистване на радиатора с пароструйка горещо препоръчвам да се извършва в посока обратна на постъпващия въздух-т.е. от двигателя напред,за да не се донабиват вече набитите насекоми,камъчета и прочие "шукарийки"И внимавайте силната струя да не изкриви финните ламелки,и да ги "залепи" за питата.А,отвътре котлен камък съм чистил,като напълня сваления радиатор със силен оцет,клатене,изчакване,и пак,и пак...после перфектно изплакване преди монтаж-повечето са наясно с тази "химия",ама някой може и да не знае...
                          Лека и поздрави!
                          Колега - ти явно не обичаш верните изводи .
                          Обичаш спора и да си отгоре !
                          Пратих два линка - отвори ги и ги прочети !
                          Направи нещо добро - като караш с Антифриз - не препоръчвай водата !
                          Като видиш обобщен отговор на спора - приеми го !
                          Въобще - всеки спор трябва да е полезен за всички !
                          Не е важно кой как обижда колегите - това показва само възпитание и интелект !
                          Важно е спорът да роди истината ! Толкова е простичко!
                          И за да не се ровите отново - ето целия спор- сбито , както и извода !

                          това е само цитат :

                          Коя течност охлажда най-добре ?
                          Противно на очакванията, водата е течността с най-добри охлаждащи свойства. До достигането на точката си на кипене, водата отнема топлината много по-добре от който и да било антифриз. В един идеален свят всички мотоциклетни радиатори биха били пълни с чиста вода, и дискусията би спряла до тук.
                          За съжаление обаче именно в израза "до достигането на точката си на кипене" се крият детайлите които променят всичко: работната температура на модерните мотоциклетни двигатели надвишава стоте градуса по Целзий при които водата кипва. В момента в който водата кипне, нещата естествено тръгват на зле: при кипване водата губи контакт с повърхността която трябва да охлади. При липса на контакт - липсва и отвеждане на топлината. А в момента в който това отвеждане на топлината престане, главата прегрява, цилиндъра също. Получава се затворен кръг, чийто резултат е изкипяла вода и пълна липса на охлаждане. Следваща спирка - сервиза.

                          и това е само цитат :
                          Накратко казано, трябва да се търси баланс между съотношението вода–етиленгликол. За нашия географски район то най-често е 1:1. При него се постига температура на начало на кристализация минус 37 градуса. Контролът на съотношението вода–етиленгликол се гарантира чрез измерване на плътността на готовия антифриз, температурата на начало на кипене и температурата на начало на кристализация.

                          Дано вече е ясно ! Успех !
                          Последно редактирано от bgbul; 08-06-09, 22:42.

                          Коментар


                          • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Колега - ти явно не обичаш верните изводи .
                            Обичаш спора и да си отгоре !
                            Пратих два линка - отвори ги и ги прочети !
                            Направи нещо добро - като караш с Антифриз - не препоръчвай водата !
                            Като видиш обобщен отговор на спора - приеми го !
                            Въобще - всеки спор трябва да е полезен за всички !
                            Не е важно кой как обижда колегите - това показва само възпитание и интелект !
                            Важно е спорът да роди истината ! Толкова е простичко !
                            Ееее-категорично не съм съгласен,че съм обиждал,когото и да е!
                            И никога не съм препоръчвал да се кара само с вода!!!Спорът беше коя течност е по-добър охладител по принцип!Нека сме коректни!
                            Абе направо съжалявам,че се обадих,и бих помолил да ми се изтрият писанията,за което благодаря предварително!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                              Мене пък ми е интересно, Дефендърите и Тойотите в Африка, с кво ги карат?

                              Коментар


                              • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Мене пък ми е интересно, Дефендърите и Тойотите в Африка, с кво ги карат?
                                С денатуриран антифриз
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X