Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    Моля някой да обясни как се зацепва перка, че ако ми се случи на път да знам!
    С бормашина се пробиват всички стени и през тях болт - поне два. Временно може и със самопробивни винтове.

    Коментар


    • #47
      До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

      Аз мисля да сменя и термостата, и виското. То така и така нали трябва да се подменя на определени километри, та поне да знам, че е сменено и е ново. Ще взема да си ги поръчам от падока, тъкмо и каре за полуоската ще добавя, та всичко на един път А за радиатора си мисля, нищо че е по-мощен от оригиналния, не може само той да преохлажда водата. Явно тоя термостат се е скапал. Няма кво да го мисля, в падока е няма и 10 лв тука не ща и да проверявам колко е.
      Land Rover Discovery 200TDI

      Коментар


      • #48
        До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

        А някой имал ли е луфт на перката , на моята днес забелязах че е доста , ама ДОСТА голям ( това на 300 тди). ? Дали може да се смени само лагер или да поръчвам цяло виско ? Знам , че смяната на лагер не е перфектното решение , нито пък ще излезе много по-евтино , но ще е по-бързо...

        Коментар


        • #49
          До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

          Моето имаше голяма хлабина когато е загряло (тествано веднага след път). Така изкарах лятото. Тъкмо се чудих как да си поръчам и Падок решиха да работят с Пейпал. Иначе не ми е правило проблеми(на студено се движи леко усилие, а на топло с още по-малко),колата не е прегрявала, термометъра е винаги малко под средата. Иначе смяната става лесно (по-лесно от 200TDI) - отваряш капака на въздухозаборника, развиваш перката, развиваш болтовете на виското, и после в обратен ред с новото.

          Поздрави.
          LR Discovery I 300 TDI

          Коментар


          • #50
            До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

            Според мен на топло би трябвало да е по-стегнато...
            Както и да е , въпросът ми беше по-скоро дали е ремонтопригодно , но поръчах ново , и като дойде ще пробвам дали се сменя лагера върху старото.

            Коментар


            • #51
              До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

              Това с незагряването май ще излезе мит. Поради факта, че след голямото и студено пътуване, намразих окончателно студа и сандвичите, взех че смених термостата. Стрелката преди стоеше на 10 часа. Сега набързо стига до 12 и Дифендъра има парно. Парно бре. И топли. Баси случая. Днеска ще сменя на едно 200 ТДИ, и ще докладвам за резултата.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #52
                До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                Ники , сменял съм и на двата ( 200 и 300 ) , има ефект , ама е минимален.

                Коментар


                • #53
                  До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                  Здрасти Ивайло
                  Това лято правих упражнения за луди , по друг повод но... би трябвало да се ориентираш относно лагера на перката. Прегледай тази тема:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...un4#post800449

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #54
                    До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    Ники , сменял съм и на двата ( 200 и 300 ) , има ефект , ама е минимален.
                    Да ама не. Газето се стопли. И неговата стрелка се изправи. Сложих му 88. Къде е копчето за градусите?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                      Е то точно по ръководство термостата отвяра на 88*. Изглежда са били сложили друг..
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #56
                        От: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                        Привет,
                        Моля за едно кратко уточнение. На мойто "ново" Диско 300тди перката се върти на ръка, но е стегнато. Трябва ли да може да се бутне и завърти по инерция поне малко? При работещ двигател (студен) си вее прилично, което ме навежда на мисълта, че трябва да вкарам пари по картата за плащания.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-06-10, 16:50.
                        Land Rover Discovery 300tdi

                        Коментар


                        • #57
                          От: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                          Когато е студен двигателя на ръка може да се завърти. Когато е бил горещ трябва много трудно да се върти
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #58
                            От: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                            Първоначално публикуван от goncheff Преглед на мнение
                            Привет,
                            Моля за едно кратко уточнение. На мойто "ново" Диско 300тди перката се върти на ръка, но е стегнато. Трябва ли да може да се бутне и завърти по инерция поне малко? При работещ двигател (студен) си вее прилично, което ме навежда на мисълта, че трябва да вкарам пари по картата за плащания.
                            Май не ти се занимава да четеш архивите.
                            Ела да хвърля едно око, да не стане така да смениш работещ виско-съединител!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                              Благодарности за отговорите.

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Май не ти се занимава да четеш архивите.
                              Напротив, порових се за да попадна на тази тема и съм я изчел от - до. Може би аз не схващам, но не ми стана съвсем ясно за това питах. Както и да е, ще се възползвам от мнението ти при първия удобен случай.
                              Land Rover Discovery 300tdi

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за технически познания

                                Не намерих и за това подходяща тема
                                Тестер за охлаждането и подмяна на виско вентилатори.
                                Обяснява се, че може да се напаснат от двигател 200 на 300 и как става.


                                п.п. като се поразрови човек доста видео-уроци (да ги наречем) има, дали да не се спретне една тема, или пък да се пускат на подходящите места.

                                Ето всъщност всичко качено от въпросният човек http://www.youtube.com/user/trailerfitter2
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X