Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

    Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
    В ръководството на Хайнес пише, че за дизеловите двигатели гайката на виското е с лява резба. Това в първия момент м е накара да си мисля, че на бензиновите вероятно е на дясна резба.
    И аз мислих, че на бензиновите мотори е с дясна ррезба, ама явно не е
    Разликата (пак според Хайнес) е, че гайката на бензиновите двигатели е 36 мм, не 32.
    Свалянето на въздухозаборника е задължително за 200tdi, за другите може и без да се сваля.
    Цялата процедура става още по-лесна ако човек има "специалния инструмент", по-точно обикновен ключ 32 мм (или 36 ако е вярно това за бензиновите двигатели), само че с една чупка малко преди главата. Така че да можеш спокойно да хванеш гайката на виското без да изобретяваш нови стойки върху предната броня на Диското
    A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

    Коментар


    • #32
      До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
      незнам моята каква е, но при изгасен двигател неможе да се задвижи с ръка, а при току що стартиран двигател неможе да се спре с ръка (естествено съвсем леко я бутам и не намаля оборотите)
      Значи си е зацепена постоянно или е блокирала.
      Решението го е дал вече Радо:
      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      За нова си 100%. Купувай.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #33
        До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

        ще купя но след месец - два, че сега почнах да му правя багажник и не ми се дават и пари за виско, въпроса ми е може ли като карам със зацепена перка да повредя и нещо друго или е желателно веднага да я сменям?
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • #34
          До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

          Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
          И аз мислих, че на бензиновите мотори е с дясна ррезба, ама явно не е
          Разликата (пак според Хайнес) е, че гайката на бензиновите двигатели е 36 мм, не 32.
          Свалянето на въздухозаборника е задължително за 200tdi, за другите може и без да се сваля.
          Цялата процедура става още по-лесна ако човек има "специалния инструмент", по-точно обикновен ключ 32 мм (или 36 ако е вярно това за бензиновите двигатели), само че с една чупка малко преди главата. Така че да можеш спокойно да хванеш гайката на виското без да изобретяваш нови стойки върху предната броня на Диското
          Ключ 32 за моя. Не знам как е за бензиновите 2.0 Mpi.
          При мен се получи без нови стойки с прав ключ. Обаче бях свалил ремъка и се наложи да се ползва една по особена техника за за хващане на контра на вала. С едно въже 11 мм направих примка малко по-голяма от ремъчната ролка. Надява се върху ролката и се усуква с помощта на парче тръба или по-дълъг ключ. Така въжената примка се стяга около ремъчната ролка и държи доста здраво (колкото е по-дебело въжето, толкова по-голяма площ от ролкта се обхваща).
          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

          Коментар


          • #35
            До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            ще купя но след месец - два, че сега почнах да му правя багажник и не ми се дават и пари за виско, въпроса ми е може ли като карам със зацепена перка да повредя и нещо друго или е желателно веднага да я сменям?
            Ще мръзнеш. Друго не.

            Коментар


            • #36
              До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

              е щом е само това няма проблеми и без това идва пролет
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #37
                До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                Цялата процедура става още по-лесна ако човек има "специалния инструмент", по-точно обикновен ключ 32 мм (или 36 ако е вярно това за бензиновите двигатели), само че с една чупка малко преди главата. Така че да можеш спокойно да хванеш гайката на виското без да изобретяваш нови стойки върху предната броня на Диското
                ТЕ ЗА ТОЗИ КЛЮЧ ИДЕ РЕЧ !!!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-03-09, 09:15.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #38
                  До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                  След доставка на части и разпакетиране ето какво ме притеснява малко.
                  Това отчупено ребро на "Виското" от страната на биметалната пластина.

                  Според Хайнеса не е нужно да се разкачат тръбите, но ако се направи явно се отваря много пространство за работа.И се налага обезвъздушаване след приклучване на ремонта.


                  Ето я и темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E2%E8%F1%EA%EE
                  Прикачени файлове
                  <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                  Коментар


                  • #39
                    До: Смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    След доставка на части и разпакетиране ето какво ме притеснява малко.
                    Това отчупено ребро на "Виското" от страната на биметалната пластина.

                    Според Хайнеса не е нужно да се разкачат тръбите, но ако се направи явно се отваря много пространство за работа.И се налага обезвъздушаване след приклучване на ремонта.


                    Ето я и темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E2%E8%F1%EA%EE
                    Нема да се косиш за това парченце. Прекалено малко е за да повлияе на топлообмена и също толкова малко че да повлияе на баланса.
                    Слагай и се не бой.

                    А относно обезвъздушаването - незнам какво пише по книгите, но аз никакво обезвъздушаване не правих след сваляне на маркуча към радиатора. Даже и антифриз не долях - толкова малко изтече.
                    Хващай ключа и започвай. Нема нищо страшно.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #40
                      До: виско съединител - discovery

                      Ха сега да посъживим малко темата.
                      От известно време "студенокръвното" диско взе при зор на баир да ми позагрява. Пусна ли парното нещата си идват на мястото.Вчера ходихме до Сандански и нагоре по Пирин и в момента в който жена ми поиска климатик се наложи аз да пускам парното заради описаното по горе.
                      А сме все още месец май. Какво ще правим като настъпи истинското лято ?
                      Направих всички тестове прочетени във форума за студен и топъл двигател. Най -истински ми се видя този с топлия двигател /според мен в него има здрава логика/. Наистина ако при топъл двигател перката е зацепила както трябва не би трябвало да се върти на ръка !!! А моята се върти като че са и сложени специални лагери за целта.
                      Поръчах си на прилична цена виско от братска Англия, то дойде при мен и до няколко дни следвайки съветите на РАДО РАЙЧЕВ ще се опитам да го сменя, след което със снимки и раздумки ще споделя приятели събитието "смяна на виско на диско и има ли тя почва у нас"
                      Имайте малко търпение.
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                        Моля някой да обясни как се зацепва перка, че ако ми се случи на път да знам!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                          И аз да попитам нещо по темата - значи имам следния проблем, ако може да се нарече проблем. Двигателят ми не поддържа постоянна температура. Стрелката стига най-много до средата, и то много рядко, само при зверско газене по чукарите. Иначе постоянно ту се вдига, ту спада, но никога не минава средата. А знам, че трябва да стигне средата и да не мърда. Малко предистория - като купих Диското, още веднага ми изби радиаторът. Беше много изгнил и го смених с друг, като за целта пригодих един от СААБ. Той е малко по-дълъг, иначе е като нов, на дебелина е малко по-тесен, но с него колата пее. Обаче ме притеснява да не би да му стане нещо на двигателя, като постоянно е под нормалната работна температура. Четох доста за виското, а и термостата не знам работи ли изобщо, та мисълта ми е може ли това постоянно охлаждане на двигателя да го съсипе и дали ако сменя виското и термостата проблемът ще се реши?
                          Land Rover Discovery 200TDI

                          Коментар


                          • #43
                            До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                            Щом не загрява е добре. Значи, че радиаторът е достатъчен.
                            И преоразмерен да е, зависи от термостата.
                            Щом много се клати температурата - първо смени термостата и виж каква ще е реакцията.
                            След това ще му мислим пак.

                            Тези мотори дори и лятно време не загряват, така че не се коси че не достига средата. Моя и при зверско юркане не достига средата.
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                              .......... Моя и при зверско юркане не достига средата.
                              Я, какво съвпадение. И моят прави така.. Помня миналата година на Копривщица, Слави-Ирландеца беше силно стресиран /още с транзитните номера/
                              "Абе к'во става? Не загрява, даже не влиза в работна зона. На тоя преход разходът ми падна на около 8/100. И това е и постижението ми за 3.5г служба.
                              ПП При това с Кобри 16R7.00
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

                                Друго решение е да се монтира ел.двигател вместо виското,или да се ползва оригиналния от СААБ-а,датчици за вкючване на ел. двигатела и въздухозаборника за закрепяне на ел. двигатела
                                [SIGPIC][/SIGPIC]
                                RR Classic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X