Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Range Rover - въпрос за покупка

    И на мен ми се струва безмислено да превръщаш хубав и доста луксозен джип в "баничарка",а и ако го кара който го хване не е невъзможно да стигнете до варианта "с не толкова малки суми но редовно".
    Поздрови.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #62
      До: Range Rover - въпрос за покупка

      Свържи се със djambazov да си поговорите за РР, той кара класик, 3.9 V8 автоматик . 4х4 до колкото знам се включва с вискомуфа което е добре за служебен джип, мястото вътре е колкото в малко камионче .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #63
        До: Range Rover - въпрос за покупка

        "Аз не бих купил Рейнж за целите които си написал. Прекалено е скъпа подръжката за да се ползва за служебна кола която всеки да кара. Провери колко струва само единия амортесьор за активното окачване. Да не говорим за компресора!"

        Всъщност излиза, че си прав. Като видях цената на нов рейндж
        http://www.landrover.bg/vehicles/range_rover/prices.php
        направо се изумих. Аз си мислих, че това ценово е като Санта Фе, Витара, Патфайндър и т.н. а то колкото нов ягуар. Много странно ми се струва това, щото като го оглеждах не ми направи впечатление да е кой знае колко скъпа кола. Интериорът не беше нищо, което да загатва, че тая пущина ценово е колкото три патфайндъра. Явно един амортисьор на тая каруца ще бъде колкото двуседмична почивка в Алпите, а нов компресор колкото старо Кангу. То и затова му е толково ниска цената, защото малко са хората, които ще купят луксозна щайга на старо, само за да й плащат безбожните сметки и да се ядосват.
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #64
          Range Rover 2.5 TDS ?

          Здравеите товами е първия пост в тои форум и 1-ва тема съответно.Пред закупуването съм на такъв автомобил,прочетох всичко от тук http://forum.offroad-bulgaria.com/ar....php/f-66.html но,не намерих отговори на всичките ми въпроси,няма да питам това по-добро ли е от онова и т.н.Защото знам какво е да обесняваш на всеки следващ едно и също по ен на брой пъти.Така решил съм да е точно този модел с мотора М51 на БМВ мисля че беше този модела.Та по същество,интересуваме как може да се проверят датчиците за височина да ли работят и тези на Тракшън контрола и изобщо проблемни ли са,защото разбрах че тези за височина се предпазват чак след 98г.Дали е необходимо едно задължително минаване през ДаруКар или МФ или може по някакъв начин да се проверят на място при огледа?Как може да се види дали има "изстичане" на въздух от компресора или от сферите(съжалявам ако не исползвам правилната дума за въздушното окачване,ама ).И един от баналните въпроси,кое по добрия вариянт Автомат или Ръчна за извън пътя и като надежност и здравина.Друго да питам,каде може да се и как по скоро може да се разбере коя година е(освен през задължителното минаване през спец. сервиз)знам че по новите са с две гърнета от зад,примерно по джанти можели защото има едни с 3 спици които по ми приличат на РР от тези първа серия.И като напишат на такъв 98-99 малко са ми съмнителни. И да питам ако някой има наблидения или мнение каде да търся,защото на Горубляне ги знам колко всички са перфектни и как са от 150х. до 170х. всички коли,ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с каквото можете знам че от форума "Братчеда" има подобен и -те са много по-малко от +те в неговите постове,ама и няма и как да е с подобен автомобил.Дано не съм написал поредната тема за в коша,като 1-ва та ми тема в този форум,ама и така да е модераторите могат да я махнат,ако не е за тук.

          Коментар


          • #65
            До: Range Rover 2.5 TDS ?

            Честита 1-ва тема!
            Ако изпуска някоя от възглавниците обикновено колата стои на една страна... Поне на един познат Рейндж беше така... Мисля, че мотора не ти е най-голямата грижа - много екстри имат тия автомобили и най-вече "борбата" е с тях..
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              До: Range Rover 2.5 TDS ?

              В момента се продава един много запазен и отлично поддържан точно такъв Рейндж. Ако сериозно сте си харесали модела, звъннете на 0887590528, ще Ви свържа с продавача, той е от нашия клуб и мога с чисто сърце да заявя, че автомобила е наистина добър.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #67
                До: Range Rover 2.5 TDS ?

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                ...Мисля, че мотора не ти е най-голямата грижа ...
                Определено този мотор си е голяма грижа. Мисля, че из форума се е изписало доста...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #68
                  До: Range Rover 2.5 TDS ?

                  Тъййй,мотора хич не е голяма грижа.И не се е изписало доста във форума.Единственото важно при него е,че иска идеална охладителна система.Ремонтира се вече под път и над път,а части за него бол.Както вече съм писал при този модел евентуални проблеми с мотора са за предпочитане като разход пред проблеми с електрониката и някои други важни компоненти.
                  Височинните датчици ако не са в ред,би следвало окачването да е в авариен режим и да не може да се избират отделните нива.Тракшъна може да го изпробваш в кал,като накараш гумите да пребуксуват и тогава ще чуеш звук и видиш съобщение,което означава че системата работи.Обратно,ако след запалване и изчакване до 1 минута макс лампата на тракшъна не изгасне,то най-вероятно се касае за проблем.
                  Аз бих препоръчал тест през дару срещу 30-40 кинта.Теч от системата на окачването се установява със специален препарат,но повярвай и обикновена сапуненка върши работа.Просто напръскай с пулверизатор съмнителните места и разтворът започва да се пени.Ако теча е до компресора обикновено се касае до нови цанги(съединения) които струват евтино (2 кинта бройката).ако е при възглавниците то е при възглавниците-или цанги или възглавници.Макар че,тези коли вече са на възраст и да намериш абсолютно херметична система ми се струва невъзможно.Важното е загубите да са малки и да може окачването да си върши работата,а не да влиза постоянно в авариен режим.За автомата въпрос на избор,аз не съм имал никакви оплаквания пък и ми се струва по-подходящия вариант заради плавната му работа.Тези със джанти като на рейндж класик са от по-старите,както и тези с по едно задно гърне.Проверката на годината става заедно със тази за височинните датчици като се въведе номера на рамата в тестовия компютър.За търсене хващаш мобилето и почваш да обикаляш.Между другото моя се продава ако те интересува.Точка.Еб...си дългия пост
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #69
                    До: Range Rover 2.5 TDS ?

                    Здравей,мога да кажа само за въздушните възглавници макар и на Диско.Братчеда е прав,вода и веро и ако има изпускане се вижда чудесно.При спукана възглавница при запалване на двигателя същата се вдига,после обаче при карането при малко по-голяма неравност на пътя въздуха излита и автомобила ляга на една страна което не му позволява да върви нормално.При това положение ми се налагаше да изчаквам известно време и отново да запаля двигатея тъй като на ход или непосредствено след спадането на възглавницата същата не може да се напълни и изпъне.При такова нещо само смяна нищо не помага за това.
                    Успех.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Range Rover 2.5 TDS ?

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Определено този мотор си е голяма грижа. Мисля, че из форума се е изписало доста...
                      за BMW мотора?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #71
                        До: Range Rover 2.5 TDS ?

                        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                        Тъййй,мотора хич не е голяма грижа.И не се е изписало доста във форума.Единственото важно при него е,че иска идеална охладителна система.Ремонтира се вече под път и над път,а части за него бол.Както вече съм писал при този модел евентуални проблеми с мотора са за предпочитане като разход пред проблеми с електрониката и някои други важни компоненти.
                        Височинните датчици ако не са в ред,би следвало окачването да е в авариен режим и да не може да се избират отделните нива.Тракшъна може да го изпробваш в кал,като накараш гумите да пребуксуват и тогава ще чуеш звук и видиш съобщение,което означава че системата работи.Обратно,ако след запалване и изчакване до 1 минута макс лампата на тракшъна не изгасне,то най-вероятно се касае за проблем.
                        Аз бих препоръчал тест през дару срещу 30-40 кинта.Теч от системата на окачването се установява със специален препарат,но повярвай и обикновена сапуненка върши работа.Просто напръскай с пулверизатор съмнителните места и разтворът започва да се пени.Ако теча е до компресора обикновено се касае до нови цанги(съединения) които струват евтино (2 кинта бройката).ако е при възглавниците то е при възглавниците-или цанги или възглавници.Макар че,тези коли вече са на възраст и да намериш абсолютно херметична система ми се струва невъзможно.Важното е загубите да са малки и да може окачването да си върши работата,а не да влиза постоянно в авариен режим.За автомата въпрос на избор,аз не съм имал никакви оплаквания пък и ми се струва по-подходящия вариант заради плавната му работа.Тези със джанти като на рейндж класик са от по-старите,както и тези с по едно задно гърне.Проверката на годината става заедно със тази за височинните датчици като се въведе номера на рамата в тестовия компютър.За търсене хващаш мобилето и почваш да обикаляш.Между другото моя се продава ако те интересува.Точка.Еб...си дългия пост
                        Благодаря много за изсчерпателното инфо.Каде може да се види твоя и да кажеш цена година и ти ли си човека за който модератора говори? Мерси и на другите за полезното инфо,ако някой има да допълни нещо ще съм много доволен,макар че и това е доста.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Range Rover 2.5 TDS ?

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          за BMW мотора?
                          Мисля, че giorgio се обърка, май имаше впердвид ВМ-ския дизел, който обаче не се слага на този РР.
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #73
                            До: Range Rover 2.5 TDS ?

                            Не, не се е объркал...
                            За съжаление, това не е мотор за джип. Не издържа на по-сериозно натоварване. Главата му е дългичка и лесно деформира. Охладителната система е капризна.
                            Нека си кажат мнението и Asen - Dezki и Джамбазов, те най-добре знаят за какво иде реч.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Range Rover 2.5 TDS ?

                              С интерес ще изчакам мненията им, много ще ми е интересно наистина. Това е новост за мен. Наистина не съм чул някой да се оплаква от този мотор, познавам такива на по над 300-400 х.км, не става въпрос за неправилна експлоатация, там е ясно, че всичко може да се скапе.
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #75
                                До: Range Rover 2.5 TDS ?

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Не, не се е объркал...
                                За съжаление, това не е мотор за джип. Не издържа на по-сериозно натоварване. Главата му е дългичка и лесно деформира. Охладителната система е капризна.
                                Нека си кажат мнението и Asen - Dezki и Джамбазов, те най-добре знаят за какво иде реч.
                                много интересно защо тогава бензиновите рейнджове,които са с мотори слагани само на джипове изкарават почти винаги по-малък пробег от дизела на бмв.Аз за бензинов рейднж на 300 000 не знам ама дизели има.
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X