Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Range Rover -2.5 TDS

    Здравейте,
    мога ли да намеря някъде компресор за нивомата на рейндж роувър '99 г. ?

    Коментар


    • #47
      Re: Range Rover -2.5 TDS

      По принцип се намира макар и малко по-трудно.
      А какво му е на твоя?
      LZ1PER

      Коментар


      • #48
        Re: Range Rover -2.5 TDS

        Да,в магазина нов.около 1500 кинта,втора употреба евентуално при леви между 700 и 900.Ама как така 99 година и вече за смяна.от ленд ровър казват че живота му е съизмерим със този на колата.Сигурен ли си че е за смяна?И не е нивомат,а въздушно окачване.Нивомат е друго нещо и не работи на въздух(май).
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #49
          Re: Range Rover -2.5 TDS

          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
          Да,в магазина нов.около 1500 кинта,втора употреба евентуално при леви между 700 и 900.Ама как така 99 година и вече за смяна.от ленд ровър казват че живота му е съизмерим със този на колата.Сигурен ли си че е за смяна?И не е нивомат,а въздушно окачване.Нивомат е друго нещо и не работи на въздух(май).
          Ако изпуска и не обърнеш внимание-гори, може човека така да го е купил или да е бил пред изгаряне и просто сега да се е случило, има и вариант да е гърмял преди това и да е закърпено положението, колкото да се продаде.

          и все пак съм чул, че може да се отремонтира.


          П.П. в Солун нов е 360 евра
          LZ1PER

          Коментар


          • #50
            Re: Range Rover -2.5 TDS

            Здравейте,
            майсторите ми обяасниха,че рейнджа е каран до сега постоянно на режим магистрала и възглавниците са били в свито положвние и не е имало движение,което е довело до пропуск в едната и дълго време е било така в следствие на което е "гръмнал" компресора.Както и да е,повредата е факт.Как да се свържа с Леви?

            Коментар


            • #51
              Re: Range Rover -2.5 TDS

              Това, че е каран само в режим "магистрала" не е проблем и няма общо с гърменето на компресора, по добре потърси от къде е "теча" на въздух. За да се претовари и да гръмне компресора, значи че е работил без да спира доста време, може би повече от месец е каран така.


              Първоначално публикуван от Мариян Ежков Преглед на мнение
              Как да се свържа с Леви?
              Ето телефоните 955 75 13 , 855 52 31
              LZ1PER

              Коментар


              • #52
                Re: Range Rover -2.5 TDS

                Благодаря,
                откриха и теча във възглавницата вече.Благодаря още веднъж!

                Коментар


                • #53
                  Re: Range Rover -2.5 TDS

                  А компресора въобще ли не работи?Ако е така,то не могат да открият теч във възглавницата.Ако пък, не е така,(той работи) то не трябва да сменяш компресор.Я разкажи по-подробно за случая току виж спестиш маса пара.И не мисли че леви е панацея за ленд ровър,по-скоро обратното.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Range Rover -2.5 TDS

                    Относно гръмване на компресор:компресора има термична защита от която го изключва и пази от прегряване,което се получава от продължителна работа.Изключва за 3 минути и ако е истинал сработва отново.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #55
                      Range Rover - въпрос за покупка

                      Наскоро обикалях автокъщи за ванче от типа на Зафира и докато разглеждах съвсем случайно попаднах на един рейндж 99, на около 180000 км и му искаха 14500 лева. И отвън и отвътре, а и ходовата част изглеждаше дяволски запазена. Имах чувството, че са го търкаляли само по асфалт. Двигателчето беше 2,5 дизел и пишеше BMV на него. Много готино работеше - като часовник. Багажникът беше доста голям, та почнах да се чудя дали искам Зафира ? Имам няколко въпроса:

                      1. Тоя Роувър изисква ли голяма подръжка? Мисълта ми е дали е като Нива - с малки суми, но редовно. По-лошо от това е, с не толкова малки суми и редовно ...
                      2. Колко струва например първоначалното обслужване - смяна на филтри (въздушен, маслен, за климатика), ремъци, ролки, абе всичко, което стандартно се сменя при покупка на стара кола.
                      3. Комфортна ли е возията на това нещо? Возих се в един Патфайндър и съм разочаровен. Нисанчето си друсаше юнашки.

                      Като цяло какво мислите за Рейндж Роувъра ?
                      Vitara 2.0 V6
                      Honda CRV (Gen 1)
                      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                      ВАЗ 2131

                      Коментар


                      • #56
                        До: Range Rover - въпрос за покупка

                        Здравей,мисля че цената на това нещо ако е произведено 1999 год. е много ниска.Ако е така има му нещо друго,външния вид не е важен толкова,автомобила мчоже да бъде излъскан тотално за отрицателновреме.При положение ,че РР е царя на ЛР цената е смешна,погледни и други теми има за това.ЛР-Диско 2000 год. 14000 евро??.Успех при търсеното и прочети има много неща във форума.
                        Последно редактирано от Lazar; 29-12-07, 15:08.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Range Rover - въпрос за покупка

                          Аз знам отговорите на въпросите,но няма да отговоря защото при всеки такъв въпрос ние пишем,а човека пуснал темата дори не счита за нужно да отговори на нашите писания.Точно това е писано много пъти.Съвет-прочети моите постове за този модел,ако и тогава има нещо неясно на драго сърце ще отговоря.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Range Rover - въпрос за покупка

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            Наскоро обикалях автокъщи за ванче от типа на Зафира и докато разглеждах съвсем случайно попаднах на един рейндж 99, на около 180000 км и му искаха 14500 лева. И отвън и отвътре, а и ходовата част изглеждаше дяволски запазена. Имах чувството, че са го търкаляли само по асфалт. Двигателчето беше 2,5 дизел и пишеше BMV на него. Много готино работеше - като часовник. Багажникът беше доста голям, та почнах да се чудя дали искам Зафира ? Имам няколко въпроса:

                            1. Тоя Роувър изисква ли голяма подръжка? Мисълта ми е дали е като Нива - с малки суми, но редовно. По-лошо от това е, с не толкова малки суми и редовно ...
                            2. Колко струва например първоначалното обслужване - смяна на филтри (въздушен, маслен, за климатика), ремъци, ролки, абе всичко, което стандартно се сменя при покупка на стара кола.
                            3. Комфортна ли е возията на това нещо? Возих се в един Патфайндър и съм разочаровен. Нисанчето си друсаше юнашки.

                            Като цяло какво мислите за Рейндж Роувъра ?
                            Взимаи го.
                            Вози меко. Ремонтите са малко.

                            п.с.
                            братчет х3

                            Коментар


                            • #59
                              До: Range Rover - въпрос за покупка

                              Братчед не виждам що си толкова негативно настроен. Не мога да ти изчета всичките мнения щото са адски много и нямам време за това. Определено не съм решил да отида утре и да купя тоя рейндж, щото ми трябва фирмена кола. Фирмата ни се занимава със строителство и постоянно се налага да се мъкне на работниците инструменти, мивки, тоал. чинии, батерии и какво ли още не. И за това не ни трябва бус - имаме си. Искаме нещо от рода на Кангу, Партнер, Логан, Зафира и т.н. Рейндж-а си има страшно много място - съпоставимо с това от изброените горе. Освен това си ходим често за риба с една Нива дълга база към която имам алергия. И ако рейндж-а може да замени напр. едно бъдещо Кангу и сегашната Нива и има някаква разумна поддръжка, тогава се превръща в една реална и читава алтернатива. Затова и питам.

                              Колкото до това, че цената на тоя рейндж крие някакъв скрит дефект - възможно е, не знам. Отвън изглежда доста запазен. Колегата, който разбира доста от коли, огледа ходовата част и му се стори читава. Момчето, което го продаваше нямаше нищо против да го закараме в сервиз по наш избор и да се види обстойно. Обикновено се дърпат като дявол от тамян, когато има нещо фрапантно.

                              За цената аз си имам едно просто обяснение - опитайте да си продадете старата кола в тоя момент на някаква разумна цена. Ще ви бъде адски, дяволски трудно. Ние се опитваме с няколко фирмени коли, които са запазени. Даваме ги на много добра цена и интерес нула! Щото всичко е задръстено с предлагане на стари коли и един рейндж не се пласира лесно. Кръга от хора, които биха го купили е много тесен.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • #60
                                До: Range Rover - въпрос за покупка

                                Аз не бих купил Рейнж за целите които си написал. Прекалено е скъпа подръжката за да се ползва за служебна кола която всеки да кара. Провери колко струва само единия амортесьор за активното окачване. Да не говорим за компресора!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X