Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с ток и стартер на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

    Бях на стартерджия, каза е ок, а и аз го виждам така. Или шалтера нещо не е баш кат моя/че го смених с един от стартер за рено, пак бош, и си е същ, само с по-къса камбана, но аз сложих мойта, дългата. тя се събира щото самия шалтер си е с такъв размер като моя/. Най ми намирисва на кабелен проблем. то аз и мигачи нямам . и музиката стопи масата :О. некфа каша е станала. Масата е ок принципно съм зачисти яко и си прави контакт, пък като я откача, изгасват на таблото всички лампи остава само ръчната да свети... та сЕкаш не е маса ... изморен бях, сега кат хапна и позахлади слизам да го боря пак. малко срамно, ама о 2 МЕСЕЦА е така и съм без кола. няма и много много как да го закарам на сервиз/то не че много и искам, ама ще се прежаля ако се намери някой свободен да ме дръпне утре/. странно е, намеря ли проблем, оправям го и оп, пак неще, търся търся, оп друг проблем, оправям го и оп пак неще...
    незнам вече...

    Коментар


    • #32
      До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

      В кой квартал си? Може да намина днес да видя ще мога ли да помогна. Пиши на ЛС или 0888869241
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

        Цялата дандания доведе до смяната на шалтер на стартер, презапояване на четките/беше им изтекал калая от въртене /, ново жило за газта/старото е било маса за някакво време и беше се спекло неистово/, и накрая след намесата на колегата шунтирахме 1 метър кабел. Този даващ ток при завъртане на ключът в позиция за запалване. Той контактуваше нейде зад двигателя.Сега е ок. остава да сменя кожуха на задния мост, радиатора, виското и да го изкъпря най-вече, да не се разпадне предницата някаде. А и още чакам пословичната решетка за да монтирам новите фарове и мигачи. ааа и ключе за мигачи.

        Коментар


        • #34
          Стартер за Диско-300тд

          Днес качваме се със детето в камиончето да го нося на училище и хоп,стартера само върти без да изхвърля бендикса!
          Запретнах ракави (7.30h) и го метнах НООООООО тия болтове нямат отвиване сякаш са залепени! И сега чакам комшото да носи по здрави ключове
          А МЯСТОТО ТЕРСЕНЕ, вече смъкнах 1кат кожа от ръцете! И искам да питам стартер от Диско 2, ставали за наще, или от някакъв друг стартер !
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-03-10, 10:21.

          Коментар


          • #35
            До: Стартер за Диско-300тд

            Колега,няма ли начин да се оправи твоя???Мисля,че няма да е голям проблема.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #36
              До: Стартер за Диско-300тд

              Най-много да е изгоряла бобината, а най-малкото - да е запекла вилката дето избутва бендикса.

              Коментар


              • #37
                До: Стартер за Диско-300тд

                Първоначално публикуван от krasimir83 Преглед на мнение
                Колега,няма ли начин да се оправи твоя???Мисля,че няма да е голям проблема.
                И аз мисля, че проблема е поправим-така описан прилича на шалтерчето, което обаче е капсуловано, за да си го купиш в комплект, иначе вероятно е нещо съвсем банално, като нагорели контакти вътре, иначе демонтажа и монтажа са по-големия зор и освен многократното споменаване роднини по женска съребрена линия е и много болезнено.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #38
                  До: Стартер за Диско-300тд

                  Първоначално публикуван от beljata Преглед на мнение
                  .... И искам да питам стартер от Диско 2, ставали за наще, или от някакъв друг стартер !
                  Няма да стане.
                  Прикачени файлове
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Стартер за Диско-300тд

                    Първоначално публикуван от beljata Преглед на мнение
                    Днес качваме се със детето в камиончето да го нося на училище и хоп,стартера само върти без да изхвърля бендикса!
                    Запретнах ракави (7.30h) и го метнах НООООООО тия болтове нямат отвиване сякаш са залепени! И сега чакам комшото да носи по здрави ключове
                    А МЯСТОТО ТЕРСЕНЕ, вече смъкнах 1кат кожа от ръцете! И искам да питам стартер от Диско 2, ставали за наще, или от някакъв друг стартер !
                    Тая малката бубина над стартера се казва включвател .
                    Стандартен е . Има два начина на захващане - с два и с три болта .
                    Виж твоя от кой вид е ?
                    Този включвател при подаване на ток създава магнит , който дърпа котвата , а тя пък изхвърля бендикса да зацепи .
                    Котвата когато се дръпне ( тя е вътре , не се вижда) затваря токов кръг на две медни пъпки . Точно двата болта които стърчат са външната част на тези медни пъпки .
                    Всичко което ти описах до тук е за да разбереш , че всяка една част от изброените се продават и подлежат на ремонт .
                    Или цял включвател си взимаш , или ремонтен комплект или само медните пъпки .
                    С поялник ( но силен ) се разпоява и се ремонтира . Един ремонт едва ли ще надхвърли 50 лв с частите . Има много майстори , а и сам можеш да се справиш , ако имаш такова желание .
                    Като гледам първата снимка - вероятно всеки такъв включвател ще пасне . И от друга марка . Потърси цял включвател !( сравнявай на място с твоя)
                    Успех !

                    Коментар


                    • #40
                      От като пуснах темичката ,до сега се мъчих със 1 болт!!!!!!!!!Остана вътрешният които СИЕ....мамата, не виждам как да стане просто сякаш е залепен!
                      Сега мислим да заваря 1 камък и вече да го мъча така, защото му се закръгли главата!! Със сферата не видях такъв зор, е..... в стартера, трябва да си татако Барба за да го смъкнеш!

                      Ето го И решението на последният болт! Иначе върти и изхвърля бендикса,но се товари, явно втулки и колектор!
                      Писнами от него и го занесох на майстор, утре по обяд ще е готов!
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-03-10, 17:08.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

                        Сложи по-големи болтове, за да ти е лесно другия път. Преди около месец изгоря моя и 2 болта и 1 гайка ги развива майстора 2 дни. Единия болт си го запазих за спомен - като стричена дъвка е. Хитро е също да огънеш 1 ключ, за да хващаш гайката отзад.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

                          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                          Сложи по-големи болтове, за да ти е лесно другия път. Преди около месец изгоря моя и 2 болта и 1 гайка ги развива майстора 2 дни. Единия болт си го запазих за спомен - като стричена дъвка е. Хитро е също да огънеш 1 ключ, за да хващаш гайката отзад.
                          Задължително ще има някакъв бг тунинг!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Загадъчен проблем с ток и стартер...

                            И решението на проблема, оказа се, че ми е счупен РОТОРА ! Майстора каза, има нов за 150лв. лелеее много пара това, взех го в насипно състояние и хайде по моргите да търся цял! Да ама за цял ми искат 200лв. ок, ами колко ще издържи той??
                            Отивам при майстора и му викам дай новия ротор, ама трябва да го купя от магазина, ок искам фактура викам аз.
                            И той се панира и ме прати направо във магазинчето от където щели да ми го продадат за 150лв! Да ама какво се оказа, комплекта ротор и другата джаджа са за 100лв!
                            Взех ги, и хайде в къщи, за половин час и камиончето си пали чакмак!
                            Но от какво са се счупели тия крачета на ротора никой не можа да ми обясни!
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-03-10, 20:13. Причина: Правопис

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              До: Загадъчен проблем с ток и стартер...
                              ... Този даващ ток при завъртане на ключът в позиция за запалване. Той контактуваше нейде зад двигателя.Сега е ок. ...
                              Привет,
                              Може ли снимка на въпросния кабел(къде е в коша на двигателя) и как е шунтиран?
                              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X