Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

    Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%E5%ED%E8%FF
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #62
      От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

      Здравейте колеги,

      като сравнително нов собственик на Фриландер искам да попитам няколко въпросчета относно подобрението на тази машинка! Вече минах през цялата драма с муфи, раздатки и всички екстри ... и сега ме интересуват следните неща:

      1) Интересува ме на тази кола може ли да се сложи чип тунинг и по скоро дали някой го е правил, защото на теория знам какво да очаквам, но искам някой на практика да ми каже какво да очаквам. Хората в сервиза ми казаха даже да не пробвам, защото ще ми се разпадне колата в движение ... нооо, нали аз пак да си питам.
      2) Много ми е шумна тази кола. Вдигам 100 и мислите не си чувам. Искам да си я шумоизолирам някакси! Някой да го е правил, да даде някой друг съвет.
      3) Някой използвал ли е китовете за повдигане и как би ми навредило на муфата (да кажем, че няма да си сменям гумите)!
      4) Понеже камуфлажното зелено не ми е много по вкуса реших да си променя целия интериор и от всичко само не мога да разбера как да си махна килимчето/мокетчето или каквото е там и от къде мога да си намеря същата материя, но друг цвят.
      5) И последно механизма за отваряне на багажника си е заминал изглежда (прозорецът не се сваля надолу при отваряне) откъде мога да си взема сравнително евтин, който да работи?

      Мерси много за отделеното време!

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-03-15, 10:49.

      Коментар


      • #63
        От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

        Най-лесно обезшумяване става с постелки за къмпинг (онези от пяна, които се слагат под спалния чувал). Може да ги изрежеш по форма и да ги сложиш направо под гумените постелки вътре, и навсякъде докъдето можеш.


        Чиптунинга не са ти го препоръчали защото автомобилът е на възраст и двигателят е доста износен, пък ти имаш мерак да го юркаш допълнително. Можеш да подобриш вървежа чрез смяна на някоя и друга част, поне ще знаеш че си му удължил живота със сигурност, а не обратното.

        Коментар


        • #64
          От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

          1. Чип - ако е комън рейл може, но не чакай чудеса. По скоро ще стане по-шумен и ще смуче повече.
          2. Обезшумяване - Дайнамат - но е скъп.. Лепи се на ламарината и върху всички ламарини с досег купето. Заместител - хидроизолационна лента СИКА с фолио - около 3 пъти по евтина. Ето я задната врата на фрилендъра на жена ми - аз я правих
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4ddc992251a75229762e0933d0c444c0f273ecb48c97497b24d385a45e61b786.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5650104
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • #65
            От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

            Мерих я днес: на място 65 децибела, при 70 - 80 дб, на паваж - ул.Любляна - 89 дб.... като я олепя ще споделя какъв е ефекта
            TLC 200 V8
            TLC LJ79
            Toyota Prius2

            Коментар


            • #66
              От: Обслужване, проблеми, съвети и подобрения по моя Freelander 2.0d

              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
              Мерих я днес: на място 65 децибела, при 70 - 80 дб, на паваж - ул.Любляна - 89 дб.... като я олепя ще споделя какъв е ефекта
              Очаквам с нетърпение отзови за това "облепяне". Тази седмица имах 2 по дълги прехода и при скорост с 130-140 км. е доста шумна. Там причината е малко комплексна наслагва се шума от зимните гуми, двигателя, пътна настилка и ред други.
              Така че чакам с нетърпение резултата.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #67
                Има ли Freelander без фитър купе? Моята кутия няма място за филтър (99г.), няма и такова под скарата на чистачките...
                Ако наистина съм без филтър значи имам един за подаряване и може да се вземе от Люлин
                God Got'a Glock

                Коментар


                • #68
                  Имаш филтър купе ама не е под пласмаста на чистачките ами е под жабката към централната ко зола. Има един капак с 4 винта свалясе и филтъра е поднего слагасе и се сваля със усукване на самия филтър. Загледай се във филтъра и ще видиш че има изрези едни триъгълни как да се свие.
                  успех.
                  В тубата има клипчета как става.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #69
                    Там е работата че няма такъв капак при мен
                    God Got'a Glock

                    Коментар


                    • #70
                      Намерих случайно схема на моята кутия, филтър няма!

                      Ако на някой му трябва филтър подарък може да го вземе от люлин...
                      God Got'a Glock

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X