Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

    Може би не съм се изразил правилно. Идеята да се сложи по-дълго бомбе, за да поеме по-дълъг амортисьор. Същото е възможно и отзад, друг е въпроса колко смислено - има планки за моста (по-дълги или по-дълбоки), които изместват долното закрепване на амортисьора надолу.

    Мое скромно мнение - ЛР си има едни от най-добрите ходове (да не кажа най-добрите) от завода => с тунинг окачване едва ли ще се добие принципна разлика (което съвсем не значи, че не е добре да се сложи, напротив). В този ред на мисли, дали има смисъл чак от 3" или 4" лифт? Да, ще позволи да влезат едни големи гуми, но пък 200/300тди ще се тормози доста с всичко над 32" на асвалт. Аз бих концентрирал тунинга и подобренията повече в силовите елементи - касети, кардани, полуоски, бастуни (за задния мост) и т.н.

    Коментар


    • #47
      До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

      За това става въпрос.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...55&postcount=4
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...63&postcount=5
      На втората снимка личи колко е високо. Е, и ръбовете на веждите са подрязани и подгънати.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #48
        До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Не съм напълно съгласен. Най-вече идеята на тези 'бумбета' е да позволят монтажа на по-дълъг амортисьор.
        Яро, не искам да споря, но за по-дълъг ам могат да се сложат само подложки, а тези специално са за два ам-а и са усилени, защото щом ще слагаш два ам-а - целта е ясна. Оригиналните се късат отдолу - на мястото където се захващат за купето. Велин е сложил отгоре усилващи фланци. Състезателния Рейндж на Руси е имал същия проблем.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #49
          До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

          Две снимки с домашно производство на "бомбета" и два ама.И в двата случея работи добре.Амовете са със стандартна дължина + 2" подложки.
          Прикачени файлове
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • #50
            До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

            А дали ви се намира някаква схемичка за тръбна броня за Диско или поне снимки на захващането към шасито?

            П.П.Става дума за предна и за задна.
            M.P.

            Коментар


            • #51
              До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
              А дали ви се намира някаква схемичка за тръбна броня за Диско или поне снимки на захващането към шасито?

              П.П.Става дума за предна и за задна.
              Виж задната броня на Диско-то в тази тема, на мен много ми допада.

              Коментар


              • #52
                До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

                Дам, задната и аз ще я копирам, а за багажник разбрах наскоро, че цяла тема с чертежите имаме и голям кеф остава само вътре да се измисли правилната клетка.

                Коментар


                • #53
                  До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  ...остава само вътре да се измисли правилната клетка.
                  Ами най-правилните клетки на Диско-то са тези от Кемъл Трофи. Има малко, но достатъчно снимки в нета.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Смяна на предавателното число и ДРУГИ при Диско 1

                    Вярно, бях забравил... чел съм, че и багажникът се хваща през покрива за нея...

                    Аз се замислям вече има ли шанс да намеря 2/3 врато купе за не много пари. Много подходящо е за целите ми.

                    Ще ми се да заснема цялата операция дори и на видео, но основното за сега е да намеря подходящото място за разглобяването и събиране на 1 малко по-друга машина

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X