Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    Здравейте колеги.От няколко месеца карам Дефендър 2.5тди 113к.с 92г.дълга база с големия диферинциял отзад.Бил е полицеиски в Англия.Заводски е доста висок.В момента е с гуми 235.85.16 анаконда.Ето малко снимки.За сега много съм доволен като изключим лукса..
    Прикачени файлове
    тел.0878908334-ИВО:roll:

    Коментар


    • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

      Здравейте,

      от скоро съм собственик на Land Rover DEFENDER 90 2.5 Tdi, 1996 г. /внесен от Италия/ - приложено снимки

      тъй като все още не съм се ориентирал в структурата на този подфорум по марки ще си задам в тази тема 2 въпроса които ме вълнуват:

      1. Ще имам ли проблеми с монтажа и експлоатацията на гуми размер 235х85х16 на 6J джанти имайки предвид и височината на автомобила?


      Ограничил съм избора до 2 универсални варианта:
      • BF Goodrich All terrain T/A 120S
      • General Grabber AT2 120S
      2. Как може да се стане член на Клуба "Ленд Ровър Ентусиастс България"?

      Машината е страхотна и надминава и най-големите ми очаквания за off-road автомобил /стандартно изпълнение/!

      Благодаря на отзовалите се!

      P.S: Ако все пак модераторите преценят нека да преместят съобщението ми в друга тема..
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

        Честито. Красавец. По точка 1-няма проблем. По точка 2 нямам мнение. За членство подай заявка.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

          С 235х85х16 и тези джанти с които си, ще опират гумите в радиус армовете (предните надлъжни щанги) - по добре вземи един комплект от тези: http://www.paddockspares.com/pp/WHEE...k_Modular.html
          Вариант е и да поръчаш комплект: http://www.paddockspares.com/pp/WHEE...y_Modular.html
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

            Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
            ..............
            Ограничил съм избора до 2 универсални варианта: [LIST][*]BF Goodrich All terrain T/A 120S[*]General Grabber AT2 120S
            .............
            Грабера го забрави. Който е сложил, го е сменил. Иначе шарката е доста изкушаваща.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

              Първоначално публикуван от mushko1 Преглед на мнение
              Здравейте колеги.От няколко месеца карам Дефендър 2.5тди 113к.с 92г.дълга база с големия диферинциял отзад.Бил е полицеиски в Англия.Заводски е доста висок.В момента е с гуми 235.85.16 анаконда.Ето малко снимки.За сега много съм доволен като изключим лукса..
              Какво му е специалното на тоя диференциал, че ми стана интересно? Да няма фабричен блокаж или нещо такова?
              Land Rover Discovery 200TDI

              Коментар


              • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                Големият диферинциал е "Salisbury"- много по-здрав от "Rover" диферинциала. Преди се монтираше на задния мост на дългата база. Има и "Salisbury" диференциал за преден мост, но струва много пари.
                В последните модели и двата диференциал са "Rover", а "Salisbury" (май?) се монтира срещу допълнително заплащане.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                  Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                  Големият диферинциал е "Salisbury"- много по-здрав от "Rover" диферинциала. Преди се монтираше на задния мост на дългата база. Има и "Salisbury" диференциал за преден мост, но струва много пари.
                  В последните модели и двата диференциал са "Rover", а "Salisbury" (май?) се монтира срещу допълнително заплащане.
                  Точно така. Преди и 110 и 130 бяха със Salisbury отзад. Сега са с 'малкия', Rover-ски.

                  Коментар


                  • От: До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    С 235х85х16 и тези джанти с които си, ще опират гумите в радиус армовете (предните надлъжни щанги) - по добре вземи един комплект от тези:
                    Chris,
                    убеден ли си в това твърдение, защото грубите замервания които направих ми показват, че всичко трябва да е Ок, с изключение на съмненията които имам по отношение на широчината на джантите 6J.
                    Targa също е на друго мнение, но ти до колкото следя форума караш Defender като моят!!!

                    Може би ще си задам въпроса по следният начин:
                    Кои са "идеалните" универсални/всетеренни гуми като Марка, Модел и Размер за Defender 90?

                    Между другото, малко разяснение от компетентните съфорумци за това как работи и в какво се изразява блокажа на междинният диференциал също са добре дошли ! Вчера "открих" че може да се блокира и на бързи и на бавни скорости ... учим се в движение!!!

                    Коментар


                    • От: До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                      Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
                      Chris,
                      убеден ли си в това твърдение , защото грубите замервания които направих ми показват, че всичко трябва да е Ок, с изключение на съмненията които имам по отношение на широчината на джантите 6J.
                      Targa също е на друго мнение, но ти до колкото следя форума караш Defender като моят!!!

                      Може би ще си задам въпроса по следният начин:
                      Кои са "идеалните" универсални/всетеренни гуми като Марка, Модел и Размер за Defender 90?

                      Между другото, малко разяснение от компетентните съфорумци за това как работи и в какво се изразява блокажа на междинният диференциал също са добре дошли ! Вчера "открих" че може да се блокира и на бързи и на бавни скорости ... учим се в движение!!!
                      Има вече писано, по зададените от теб въпроси.
                      Горе в дясно е бутона търсене, опитай с него, и ако тогава не намериш нужната информация ..... питаме.

                      Ключови думи като:
                      - блокаж
                      - гуми
                      - джанти
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • От: Представяне на наш'те джипки!

                        Малко от дядото на Дифендъра.

                        Първоначално публикуван от joro/ Преглед на мнение
                        Понеже съм нов във форума, ако объркам, извинете... И така, това е моя land rover, [ATTACH=CONFIG]217926[/ATTACH]не е много, но за начало.. Мисля да го правя със soft top. Малко скъпо, но си заслужава.

                        Ами това са моите джипки. Общо взето харесвам Land Rover.

                        Всъщност джипките са две, единия е Land Rover 90, a другия е 110.
                        Ето ги и джипките:



















                        Последно редактирано от Yaro; 25-06-10, 11:54.

                        Коментар


                        • От: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                          Понеже темата позамря, реших да я раздвижа като покажа новите си придобивки по моят Defender - джанти Modular оборудвани с гуми BF Goodrich All-terrain.

                          Мисля че се получи страхотна комбинация!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Land Rover Defender 90 _ new wheels & tyres 001.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5205268

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Land Rover Defender 90 _ new wheels & tyres 005.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5205270

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Land Rover Defender 90 _ new wheels & tyres 009.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5205269

                          Коментар


                          • От: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                            Мдааа, става все по- готин. Я снимай как са захванати степенките.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                              targa,
                              с известно закъснение, докато се организирам да ги заснема, ето и поръчаните от теб снимки ...

                              ... първата показва закрепването в предната част, втората показва закрепването отзад, а останалите две са общ план отвън
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                                Ето го и мойто бебче.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13072010669.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5208866 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7647.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5208867 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7562.jpg
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5208868

                                Съобщение от модератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X