Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    Темата произлиза оттук:
    Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

    Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
    Никакав проблем да се направи Диското за офф роуд,всичко което влиза на дифендера става и за Диско,работатае там тук(Малта) че тои се води малко снобски автомобил-лъскавичак и го карат по заможните хора и нещто не се вписва при офф родаджиите-братче-отличник
    Емо, както си говорихме и с теб преди - само можем да ви завиждаме (приятелски разбира се) на вас, там в Малта. По твоите думи излиза, че който има малко пари кара Дифендър 200/300тди, който повече - кара Td5, Диско и т.н. За съжаление тук е точно обратното - за парите на едно хубаво (запазено) Дискавъри ще вземеш Ланд Ровър 90 (дори не Дифендър) преди 90-та година, ей сега поизтупан от моргага. Говоря за 10-15 хил.лв.

    Дифендър 200тди почти не съм видал да се продава в България (изключително рядко и предимно 110), 300тди има много малко, предимно внос (Германия, Италия) и са на парите на Тд5 - +/-20К лв.

    А и още нещо - ако си купувам Дифендър, 100% ще го взема отвън. Масовия манталитет тук е, че Дифендър-а (и още 4-5 модела на други марки) са яки работни коне и те просто не се нуждаят от поддръжка. Защо да му се сменя масло, при положение, че в завода са сипали правилното... Единици са хората, които продават коли в адекватно състояние, и естествено там цената е съвсем друга. Отплеснах се...

    Обобщение:
    В крайна сметка, единствения бюджетен автомобил на ЛР на българския пазар в момента, който можещ да вземеш наистина за малко пази и да го стегнеш бързо е бензинов Класик преди 1990-та. Намират се и за под 5.000лв.
    Последно редактирано от Yaro; 20-12-07, 14:18. Причина: Допълнение

  • #2
    До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

    То аз вече си мислех че хората с Дефендрите сте нещо като секта дала обет за мълчание... Ами пишете де... Я вижте разните други "марки" колко са гласовити...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      То аз вече си мислех че хората с Дефендрите сте нещо като секта дала обет за мълчание... Ами пишете де... Я вижте разните други "марки" колко са гласовити...
      Не бе ,обаче е малко познат в БГ,а и другите автомобили са си добре,цена консумативи и куп други неща,Дифендара е малко труден в БГ.Аз лично щте карам такова нешто,и като се върна в БГ явно щте имам проблеми с подръжката
      Емил-00356 99872043-Малта
      Defender-90

      Коментар


      • #4
        До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

        Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
        Не бе ,обаче е малко познат в БГ,а и другите автомобили са си добре,цена консумативи и куп други неща,Дифендара е малко труден в БГ.Аз лично щте карам такова нешто,и като се върна в БГ явно щте имам проблеми с подръжката
        Не е точно така, вярно е , че го няма това изобилие както е в Малта и в други бивши Британски колонии, но не е проблем. Пък и да се надяваме, че нещата ще се развиват положително и България все повече ще се доближава до развитите държави.

        Коментар


        • #5
          До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

          Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
          Не е точно така, вярно е , че го няма това изобилие както е в Малта и в други бивши Британски колонии, но не е проблем. Пък и да се надяваме, че нещата ще се развиват положително и България все повече ще се доближава до развитите държави.
          Добре де на теб лесно ли ти с подръжката,ако беше с Лада нямаше да имаш проблеми
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • #6
            До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

            Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
            Добре де на теб лесно ли ти с подръжката,ако беше с Лада нямаше да имаш проблеми
            Не не е, но има светлина в тунела.

            Коментар


            • #7
              До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
              Не не е, но има светлина в тунела.
              Ами нали това е целта-забавление,от време на време пооплакване,то лошотиите краи нямат...и кво ни остава
              Емил-00356 99872043-Малта
              Defender-90

              Коментар


              • #8
                До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                С поддръжката аз не виждам особени проблеми в България, по-скоро, както и писах по-горе, цена на първоначална покупка.

                Много скоро и за Лада и Уаз филма няма да е този, който беше досега - за 2лв. да пазаруваш всичко в бакалията.

                Коментар


                • #9
                  До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  С поддръжката аз не виждам особени проблеми в България, по-скоро, както и писах по-горе, цена на първоначална покупка.

                  Много скоро и за Лада и Уаз филма няма да е този, който беше досега - за 2лв. да пазаруваш всичко в бакалията.
                  Да така е,вече пораснах ме и може да се включим при големите,но пак си трябва време и $$$$
                  Емил-00356 99872043-Малта
                  Defender-90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                    Много хора в България все още робуват на някъкав стар стереотип, че Дифендъра е работна каруца стил УАЗ. Да, ама не. Всеки карал Дифендър знае, че с правилната поддръжка това е вечен автомобил, а с малко тунинг става звяр в гората.
                    Емо, този терен, на който сте карали, много прилича на Източните Родопи. Аз за догодина мисля клуба ни да спретне нещо там. Сподели идеи как е при Вас организацията, как се събирате, как избирате маршрута, как протичат мероприятията? Ще е инетересно за мен да почерпя от Вашия опит
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Много хора в България все още робуват на някъкав стар стереотип, че Дифендъра е работна каруца стил УАЗ. Да, ама не. Всеки карал Дифендър знае, че с правилната поддръжка това е вечен автомобил, а с малко тунинг става звяр в гората.
                      Емо, този терен, на който сте карали, много прилича на Източните Родопи. Аз за догодина мисля клуба ни да спретне нещо там. Сподели идеи как е при Вас организацията, как се събирате, как избирате маршрута, как протичат мероприятията? Ще е инетересно за мен да почерпя от Вашия опит
                      Ами какво да ти кажа,то избиране няма,отива един слага колчетата и тръгва ме;някакси нещтата са реголирани,спор няма много са добри местните;аз се уча от тях и евалла им давам.Не се съобразяват с книгите и правят каквото си искат,в + им е че имат много части и не ги бърка да импровизират.Те същто са много навити да додат до БГ,но трябва да се види организациятя-те не са претенциозни,важното е да има кал и много дупки
                      Емил-00356 99872043-Малта
                      Defender-90

                      Коментар


                      • #12
                        До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Много хора в България все още робуват на някъкав стар стереотип, че Дифендъра е работна каруца стил УАЗ. Да, ама не. Всеки карал Дифендър знае, че с правилната поддръжка това е вечен автомобил, а с малко тунинг става звяр в гората...
                        Е Злати, аз вероятно съм най-големия фен на Дифендъра каращ не-Дифендър, но това си е малко в стил мойто/наш'то гардже си е най...

                        Дифендъра е именно работно конче като Уаза, с тази разлика, че първия е бил конструиран за селско-стопанска техника и в последствие става каквото става, втория е изцяло военна разработка. И поради географски и икономически специфики, Уаз по нашите земи е в пъти по-ефективен, практичен и т.н. Всички останали марки имат (по-скоро имаха) по един такъв работен кон, който с правилна поддръжка си е вечен...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Много хора в България все още робуват на някъкав стар стереотип, че Дифендъра е работна каруца стил УАЗ. Да, ама не. Всеки карал Дифендър знае, че с правилната поддръжка това е вечен автомобил, а с малко тунинг става звяр в гората.
                          Емо, този терен, на който сте карали, много прилича на Източните Родопи. Аз за догодина мисля клуба ни да спретне нещо там. Сподели идеи как е при Вас организацията, как се събирате, как избирате маршрута, как протичат мероприятията? Ще е инетересно за мен да почерпя от Вашия опит
                          А ощте нещто,нямам нищто против УАЗА-СССР хубаво ама там.Времената се промениха,а и колите същто.Начин на мислене и бог знае какво ощте-Важното е да сме ХОРА и забавляваме.
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • #14
                            До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                            Яро, ще ме вкараш ти във оня спор, дето Венци му се кефи... Първите ЛР са конструирани като автомобил с общо предназначение - за армията, за фермерите и за всякакви служби във все още голямата по това време Колониална империя Великобритания. За УАЗ си прав, чисто военна разработка. И за друго си прав, всеки си се кефи на свойто гардже, ама нали знаеш аз от къде съм трупал впечатления... Там "по убаво от Дифендър нема". Абе, и аз съм малко чалнат, като тебе и Емо, то " дифендрозата" е нелечима.
                            Последно редактирано от zzlatev; 20-12-07, 14:02.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Sicily 4x4 - само за LR Defender die-hard фенове!!! :-)

                              Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
                              Ами какво да ти кажа,то избиране няма,отива един слага колчетата и тръгва ме;някакси нещтата са реголирани,спор няма много са добри местните;аз се уча от тях и евалла им давам.Не се съобразяват с книгите и правят каквото си искат,в + им е че имат много части и не ги бърка да импровизират.Те същто са много навити да додат до БГ,но трябва да се види организациятя-те не са претенциозни,важното е да има кал и много дупки
                              Емо, имам в предвид нещо за догодина август във високата част на Родопите, района Триград - Ягодина - Чаири. За една седмица. Предупреди хората от сега, аз като има нещо конкретно, веднага ще те известя. Мероприятието ще е с екологична насоченост, но и карането ще е доста. Още го доуточнявам, че дори и спонсор съм намерил. Чевермето и виното са от нас, домакините.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X