Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
    Малко информация за Defender,модела от 2007г. с мотора на Форд,която ми даде познат имащ пряк контакт с Land Rover в България.
    Често срещани дефекти са:
    - датчик за налягането на рейл-а(губи мощност,трака и се тресе)
    - счупен съединител
    - счупена скоростна кутия(тази,шестстепенната)
    Все неща,които се срещат изключително често,дори постоянно при италиянските бусове с френски марки и двигател Форд Пума 2.2(по-често при варианта със 120к.с.).
    - счупен заден диференциал
    Според думите му,без да уточнява цифра,гореизброените дефекти се срещат при огромен процент от машините.Според мен в такива случаи цифрата 20 си е огромна.При ценовите нива за модела,тази британска традиция по отношение качеството на производство стои доста неуместна. Всички фенове(а и тези които не са,но им се налага да го използват за работа) много бихме били доволни ако Компанията се постарае след толкова години на производство модела наистина да не причинява такива главоболия и да се произвежда истински здрав.
    Ма т'ва всичкото за Дифендъро ли? Бъзикаш се! Може за Транзита да е било, даже бих добавил и обтегача на веригата, а и некои неща все още да са, макар че за всички марки в този MV клас основния (не всички) проблем са задкормилните устройства и честото претоварване, особено сега.
    И компанията си се старае, че даже се и съобразява с разните ЕУУУУ изисквания А ми стана интересна тази статистика, щото аз доколкото знам (не че знам всичко) от новия модел и една скоростна кутия не е сменена тук.

    Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
    Между другото един Дифендър собственост на ЧЕЗ,който в момента е на 4000км пробег,пак в момента е със счупен заден диференциал и му предстои смяна.Просто когато някой споделя някаква информация и изказва мнение,не е нужно да се започват словоизлияния с такъв тон.Същата информация,която ми е дал човека от мото пфое я дава и някакъв британец,клипчетата му са качени в Ю Тюб.Върху Дифендъра на ЧЕЗ имам преки наблюдения.И пак казвам - просто споделям информация изказвам мнение,не плюя и не хуля.
    Я не се засягай, просто информацията беше някак генерално статистическа. А виж за дифовете (не е ли преден) на ЧЕЗ, може да си говорим на бира, само ще "перецитирам" - що са ни други гуми, ние с тия на офроуд не ходим, само по нивите.

    А за дифовете на новото Дефи, проверих. при 90-ката са еднакви едноосови, освен ако не си си я поръчал Heavy Duty, тогава са двуосови. Но при 110 пак са си различни, въпреки че не са като до 2002 Салисбърита. Предния, верно е едноосов (освен ако не е поръчан Heavy), но задния си е голям, двуосов. Това при 110. При 130 отпред, отзад все си е с големите и въпреки размера знам едни хорица дето така карат една 130 че вече 3ти диф е на път от буксуване на блокаж.
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

    Коментар


    • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

      Ммммм да на по бира или на по две,май най-добре ще си поговорим....това ми харесва.А иначе тоз човечец не ми е казал за кутия сменена в мото пфое,но пък имал иформация за такива проблеми,които се появяват не чак толкоз рядко....и аз като работех по "официалните представителства" на разни марки имах достъп до информация за проблеми,които не са се случвали при нас,а в чужди държави,но така или иначе трябва да знаеш как да отреагираш в дадена ситуация....нали си "официален".Мисля,че ме разбираш колега Navi,явно "в един и същи театър играеме".

      Коментар


      • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

        Официален или не, само пиесата ми е различна. А ако е било за като цяло за модела 20те бройки дето ги спомена, айде 200 да ги сложим са ......., бе около 0.07 от производството за година. Ма това ми се струва не толкова зле. Та дай да се чуем с твоя познат от МП, може колеги да сме, та и аз да разбера нещо повече за любимата марка от кухнята
        ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
        lre-bulgaria.org

        Коментар


        • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

          Не знам кой в кой театър играе, но подобен род информации не мисля , че са полезни на някого.По-скоро някой става смешен.Първо беше тук, сега в чужбина.нарая ще се окаже на друга планета.Интересно ми е при интелектуалците от ЕВН коя кола ще издържи.Пък защо само информацията от ЕВН и полицаите се счита за меродавна?
          И двете горецитирани групи не са в състояние да поддържат, а следователно и да експлоатират правилно каквато и да била марка автомобили.
          Факт-в Трявна при любителите в тройката има 2 ланд ровъра.Щото са калпави и чупливи.
          За дифендър мога да ви кажа-при НОРМАЛНА експлоатация трудно ще го счупите, а когато това стане ремонта му ще е елементарен и няма да изисква никакви специялни инструменти или сервизи.Мисля , че сега на официалния пазар няма друга такава кола.
          И аз не искам да се заяждам.Просто мисля, че нивото на форума трябва да е над слуховете за да е полезна информацията която си разменяме.
          Специално за ланд ровър хората коиго ги познаваме в България сме малко.Познаваме се по между си и измежду нас има хора работещи или работили в мото пфое и дару кар.
          Аз още за себе си нямам отговор по-добра ли е пумата от ТД5.Но мисля , че със сигурност не е по-лоша!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

            То и аз не считам информацията от полицията и другите за меродавна,а и съм съгласен с мнението,че не могат(или не искат),да експлоатират и поддържат правилно машините.А относно форума - всеки има правото да си споделя това,което знае,аз не сменям всеки ден различна модификация на Дифендър,споделям това което са ми казали и което попрочетох и в други форуми.Не съм казал,че това е сто процента истина.И ето провокирал съм у вас и вие да споделите това,което знаете(за което също не може да се каже,че е сто процента истина или,че само то е меродавно) и мислите.И мисля,че това е добре за форума и тези,които влизат тук,защото така нещата се изясняват и стигаме по-близо до истината.И е най-добре,когато някой не е съгласен с нещо да се изкаже,като ВЪЗПИТАН и РАЗУМЕН ЧОВЕК,а не просто да си драска неща от типа на "глей го тоя кви глупости говори,на мене нищо не ми се чупи".Определено имам доста опит в автомобилната сфера и е ясно,че е много трудно някой да ме убеди в предимствата или недостатъците на даден модел,наслушал съм се на какви ли не приказки,в това число и от професионалисти.Научил съм се да боравя с информация и не да вярвам сляпо на това кой и какво ми е казал,в противен случай би трябвало да вярвам на всичко,което се изписва тук.Но както и да е...нека дискусията да си върви,нали темата се казва "дискусии...".

            Коментар


            • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

              Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
              Официален или не, само пиесата ми е различна. А ако е било за като цяло за модела 20те бройки дето ги спомена, айде 200 да ги сложим са ......., бе около 0.07 от производството за година. Ма това ми се струва не толкова зле. Та дай да се чуем с твоя познат от МП, може колеги да сме, та и аз да разбера нещо повече за любимата марка от кухнята
              Да,става въпрос като цяло за модела от 2007-ма,не да речем само за бройките продадени тук.А цифрата 20% би трябвало да е максималния процент на машини,производство от 2007 до сега,при които някой(или няколко) от тези проблеми се е проявил в гаранционен срок или извън гаранцията.Ще е полезно,след като по подразбиране имаш достъп до подобна информация,да изнамериш такава статистика(ако съществува),разглеждайки в нея продажбите от 2007 в световен мащаб.Не че дори и да се окажат истина данните,ще се откажа от покупката на такъв...

              Коментар


              • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Това е ясно обяснимо и няма общо с плюсовете и минусита на автомобила, а по-скоро с маркетинг стратегиите. Дългия Дифендър в момента излиза с малък диференциал на задния мост стандартно от завода. Размера е като на този отпред. При определени (специални) комплектации може да се предложи с големия 4-сателитен Salisbury, с който се комплектоваше стандартно само до преди няколко години. С въпросния (който е 9.5 инча) проблеми няма. С малкия проблемите са чести поради простия факт, че Дифендъра си е работна кола (с един от най-големия полезен товар) и този (малък) диференциал просто не е сметнат за такава екслоатация. За употреба на шосе без особени натоварвания няма никакви проблеми.
                Напротив,превръща се в минус точно защото е работна кола(с един от най-големия полезен товар) и този (малък) диференциал,който "просто не е сметнат за такава екслоатация",би трябвало да е сметнат за такава експлоатация още в базовата версия.И този автомобил"за употреба по шосе без особени натоварвания",когато няма никакви проблеми,изначално не е създаден за употреба на шосе без особени натоварвания.

                Коментар


                • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                  Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                  Напротив,превръща се в минус точно защото е работна кола(с един от най-големия полезен товар) и този (малък) диференциал,който "просто не е сметнат за такава екслоатация",би трябвало да е сметнат за такава експлоатация още в базовата версия.И този автомобил"за употреба по шосе без особени натоварвания",когато няма никакви проблеми,изначално не е създаден за употреба на шосе без особени натоварвания.
                  Явно ти създава удоволствие да ме цитираш с толкова много кавички. За масовия случай малкия диференциал е достатъчен. А който иска големия, винаги може да си поръча кола с такъв.

                  Коментар


                  • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                    Може би бях по-рязък отколкото е нужно.Моля за извинение.
                    Не че съм голям фен на дифендър, но имам преки наблюдения от този автомобил и освен отвратителната (за мен) ергономия нямам други забележки.Спонете си, че когато излезе модела с ТД5 двигателя се говореха същите приказки като сега за пумата.Сега е ясно,че ТД5 е най-добрия дифендър досега.А и няма друг 4х4 за който да се предлага повече тунинг.Надстрояването на един джип доставя не-по малко удоволствие от карането.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                      Offtopic:
                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      ...А и няма друг 4х4 за който да се предлага повече тунинг...
                      Руси, има... Jeep Wrangler.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Явно ти създава удоволствие да ме цитираш с толкова много кавички. За масовия случай малкия диференциал е достатъчен. А който иска големия, винаги може да си поръча кола с такъв.
                        Не,не бих казал,че става въпрос за удоволствие,независимо със или без кавички...просто цитат.

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Може би бях по-рязък отколкото е нужно.Моля за извинение.
                        Не че съм голям фен на дифендър, но имам преки наблюдения от този автомобил и освен отвратителната (за мен) ергономия нямам други забележки.Спонете си, че когато излезе модела с ТД5 двигателя се говореха същите приказки като сега за пумата.Сега е ясно,че ТД5 е най-добрия дифендър досега.А и няма друг 4х4 за който да се предлага повече тунинг.Надстрояването на един джип доставя не-по малко удоволствие от карането.

                        Аз пък имам много преки наблюдения върху Пума 2.2 и наистина това е един от най-проблемните мотори,които съм срещал последните години.Но така и не разбрах за 2.4 важи ли същото.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-03-10, 20:04.

                        Коментар


                        • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                          Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                          Да,става въпрос като цяло за модела от 2007-ма,не да речем само за бройките продадени тук.А цифрата 20% би трябвало да е максималния процент на машини,производство от 2007 до сега,при които някой(или няколко) от тези проблеми се е проявил в гаранционен срок или извън гаранцията.Ще е полезно,след като по подразбиране имаш достъп до подобна информация,да изнамериш такава статистика(ако съществува),разглеждайки в нея продажбите от 2007 в световен мащаб.Не че дори и да се окажат истина данните,ще се откажа от покупката на такъв...
                          Айде сега % станаха. След това светлинни години. Ако всеки 5-ти Дифендър се връща с един и същи проблеми, то щеше да се е разбучало сигурно колкото за Тойотите и педалите. Недей така. А и 2.2 и 2.4 Пума са различни двигатели а при Дифендъра йощ п- различен, даже и на вид.

                          Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                          Напротив,превръща се в минус точно защото е работна кола(с един от най-големия полезен товар) и този (малък) диференциал,който "просто не е сметнат за такава екслоатация",би трябвало да е сметнат за такава експлоатация още в базовата версия.И този автомобил"за употреба по шосе без особени натоварвания",когато няма никакви проблеми,изначално не е създаден за употреба на шосе без особени натоварвания.
                          Да повторя пак за диференциалите. Сметнати са си и понасят натоварвания. Може би предния е по-слабичък в стандартната окомплектовка, ама той по-принцип в стандартно ползване не е толкова натоварен (ако каращия знае да кара де).
                          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                          lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                            Поздрав за почитателите на Solihull's Finest:

                            Тези снимки са от пътуване из Хърватска от преди седмица, за което ще разкажа повече в скоро време:







                            Коментар


                            • А това е колата на двама холандски зоолози, които тия дни са на гости на нашите учени в Природонаучния музей. Снимките са от днес.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 18:11.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: LR Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                                Бре т'ва старата любов... Ашколсун

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X