Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

    Взимай едни стоманени дифендрови джанти и забравяш. Мамка му, що ги продадох. Почти затворени отвън и 'ного яки.
    Ама нали пусти мераци за офсети и.... Що не си взех едни фланци и приключвах с упражнението. Имах си 2 к-та гуми с джанти. Така че не се поддавай на провокации. Решавай сам.
    ПП Задължително е гумата да е джипова - усилена и с предпазващ борд. Иначе и титанова да е джантата в условията на реален лов ще и разкажеш играта.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #77
      Аз пък мразя алуминиеви джанти. Владе, тва е селскостопанска машина, не се излагай.
      Иначе модуларите са в пъти по-здрави от оригиналните стоманени джанти. Дупки не заобикалям, а през легналите полицаи се минава на скорост...

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      Взимай едни стоманени дифендрови джанти и забравяш. ....
      или ей тези:

      http://www.paddockspares.com/pp/WHEE...er_coated.html
      Последно редактирано от Lazar; 01-12-09, 11:04. Причина: суиване

      Коментар


      • #78
        До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

        Ааа, к'ва била работата Значи си оставяш алуминиевите, щото са по-скъпи по принцип и съответно ше ги продадеш по-скъпо, за да си купиш хубави стоманени Че и некой лев ше остане за пиене и мезе.

        Коментар


        • #79
          До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

          И аз го чух Руси да казва това и доста се облещих. Пък и воистина добре я беше изкривил.

          Коментар


          • #80
            До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

            То и верижните трошат тракове, ама к'во да се прави...Владо няма да ходи на ралита, но т'ва дето Цецо писа за гумите също е важно. А оригиналните стоманени съм ги кривил в софийските дупки, няма проблеми - не си решил не си я изкривил.

            Коментар


            • #81
              Минава ми една еретична мисъл.... какво ще стане ако монтирам на обратно стандартните железни джанти на Диското...Ако офсета нормално е +35 след завъртането трябва да е -35... Май става критично...
              Единственото за което се сещам е, че ако се реши постоянно ползване може би ще трябва да се пришлайфат конуси за гайките на обратната страна на джантата.
              Иначе за пробата ще стане.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-12-09, 21:57.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #82
                До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                Няма ли да опират джантите след завъртането им в спирачните апарати?
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #83
                  До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Няма ли да опират джантите след завъртането им в спирачните апарати?
                  Няма как да опират.... все едно да опират като сложиш минусови джанти...Иначе теоретично ако стандартната джанта е с офсет +35 ако се завърти трябва да стане -35 или сумарно изнасям гумата с 70 мм. Доста е... а иначе обръщането се практикува от много хора- Самурайте, някой Патроли съм виждал.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #84
                    До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                    Не знам точно каква е конструкцията при Диско, но при витара не може просто така да се завъртят джантите, защото опират в спирачните апарата. Необходими са фланци, които да ги изнесат навън и ЕТ ставам направо огромно
                    Но не знам какво толкова го дискутираме като е работа за 10 мин.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #85
                      До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                      Защо за фланци не ви ли хареса идеята да обърнете джантите? А между другото видях в mobile.bg да се продава едно диско на което джантите поне на снимката изглеждаха просто завъртяни. Нещо не можах да му намеря снимката но ще я кача друг път, иначе беше с ЕВ регистрация. Успешна работа
                      идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                      Коментар


                      • #86
                        До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                        Със завъртането става работата, даже е много добре. Но за да стане окончателно трябва да се мести отвора за вентила. Тоест обърна ли ги, после не мога да ги ползвам нормално. Отворите на болтовете трябва да им се направи фаска от обратната страна с ъгъла на гайките- това вече е измислено и даже имам свредло с наточен връх под нужния ъгъл. Но все пак реших, че на първо време е по добре да пробвам с фланци. Защото като обърна сегашните джанти прекалено се изхвърлят гумите навън Няма лошо, но на мен ми се стори прекалено, макар, че тези обърнати джанти се равняват на модулари заедно с фланци
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #87
                          До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                          Именно спестяваш известно количество пари за други разработки. Иначе машинката става страхотна, поздравления. А за раздатката май съм пропуснал, с 1.4 от Defender ли е и понеже и аз искам от къде се сдоби с нея.
                          идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                          Коментар


                          • #88
                            До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                            Симо, да не бъркаш нещо? Тая "чиния" (фланеца) на джантата, не може да се монтира обратно!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                              Да диско 1 разбира се с луфт. Не разбрах с кой да се разбера ама вече май трябва да се мине на лични че ще ни наплюят.

                              Андро точно на обратно си седи чинията.
                              идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                              Коментар


                              • #90
                                До: Диско 1 200 Тdi - моята нова играчка

                                Първоначално публикуван от hotrod
                                ...

                                Андро точно на обратно си седи чинията.
                                Периферията на "чинията" не опира ли в барабана, или спирачните апарати, като се обърне?
                                А и това с нови конуси, обратно на старите конуси...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X