Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Опасен проблем

    Аб-солютно!

    Коментар


    • #47
      До: Ширина на джантата за 235/85/R16

      Ще извинявате, че не е точно по темата, но използвам момента да питам...
      Сега съм със гуми 205/85/Р16. Допускам, че джантите са си оригиналните на Дискавъри 1 - железни. Какви други размери гуми могат да се монтират на тези джанти и съответно са подходящи за Дискавърито, без доработки?
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • #48
        До: Ширина на джантата за 235/85/R16

        225/75/16 примерно...

        Коментар


        • #49
          До: Ширина на джантата за 235/85/R16

          Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
          Ще извинявате, че не е точно по темата, но използвам момента да питам...
          Сега съм със гуми 205/85/Р16. Допускам, че джантите са си оригиналните на Дискавъри 1 - железни. Какви други размери гуми могат да се монтират на тези джанти и съответно са подходящи за Дискавърито, без доработки?
          .... ЦЪК
          ... пробвайте и с търсачката не боли, и понякога става.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #50
            До: Ширина на джантата за 235/85/R16

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            ... пробвайте и с търсачката не боли, и понякога става.
            Не е като да не съм пробвал. Ама за някои неща не се ориентирам. Например ме притеснява това, че сгашните ми гуми са с 205 и не знаех дали може на същите джанти да се сложат 225, например.
            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

            Коментар


            • #51
              До: Ширина на джантата за 235/85/R16

              Колегата с осмака , виж пост No 16 от настоящата тема.

              Коментар


              • #52
                До: Ширина на джантата за 235/85/R16

                Аз на Рейнджа с джанти 7Jx16 съм с 245/75/16 и стоят перфектно старите ми бяха 205/80/16 и стояха тясни.
                Това са 245/75/16 на 7Jx16
                Прикачени файлове
                [SIGPIC][/SIGPIC]
                RR Classic

                Коментар


                • #53
                  До: Ширина на джантата за 235/85/R16

                  Здравеите! Да попитам и аз,предлагат ми гуми BF-Goodrich AII-Terrain 235 / 85/70.
                  Въпростът мие дали стават за Диското ,без лифт! Джантите са ми от PP! гумите са на 100км и ги дава по 200лв !
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-11-09, 19:44.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ширина на джантата за 235/85/R16

                    Ще опират в предните щанги по време на пълен завой и в задните калници като разкривиш моста.

                    Коментар


                    • #55
                      Размери на джантите на Discovery 1?

                      Здравейте колеги, след доста търсене из форума и он-лайн магазини за части за Discovery, единственото което успях да разбера е, че оригиналните джанти за Диското са: 7Jx16x5 и са еднакви с тези на РР Класик. Но като си търся такива, навсякъде ме питат за диметъра на отвора и диаметъра на окръжността, на която са центровете на дупките за болтовете (P.D.C.). Тези последните два размера не успях да ги открия никъде . Ще може ли някой да сподели какви са, че да започна да си търся още един комплект джанти, защото тези по гумослагачниците са си кожодери-взеха ми 80лв. за смяната на гуми и ако го направя това 3-4 пъти на година, направо си купувам нови джанти. Колата я купих с чисто нови Кобри , но човека беше достатъчно почтен да ми звънне след няколко дни и да ми каже, че има още 4 гуми за мен-всесезонни. Знам, че и двата вида не са върха на сладоледа, но искам да им сложа джанти, та да си ги сменям когато се налага без да давам по една джанта на смяна

                      Коментар


                      • #56
                        До: Размери на джантите на Discovery 1?

                        Това са размерите:

                        LandRover/Discovery---Централен Отвор-114---PCD-5x165,1mm
                        Range Rover (-'94)---Централен Отвор-114---PCD-5x165,1mm - Класик

                        165,1мм е диаметъра на окъръжноста минаваща през центъра на отворите

                        Ето и темата с размери:

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24623
                        [SIGPIC][/SIGPIC]
                        RR Classic

                        Коментар


                        • #57
                          Гайки за джанта

                          Спешно търся 5 бр. гайки за оригинална АЛУМИНИЕВА джанта на диско 1, прикачам снимка с лошо качество от ГСМ.

                          П.П. И да не са 5 бр. пак вършат работа, в момента съм с по 4 бр на всяка джанта, но не ми се иска да карам така до събора в събота
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-06-09, 12:08.
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • #58
                            До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1?

                            Намерих гайки благодарение на Петракиев, утре ги чакам.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-11-09, 10:18.
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • #59
                              Въпрос за джанти?

                              Някой има ли идея от къде могат да се намерят нулеви или отрицателни джанти за ЛР. В Падок доколкото разбрах е с офсет 8. Има ли и други варианти?
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за джанти?

                                По-широките модулари вече са с отрицателен. Що ти са? За 35" ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X