Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Предна броня за Дискавъри

    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
    Те т`ва се получи накрая от "картонено/железния пъзел".
    Страшна е станала, сега и да почерпиш трябва
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • До: Предна броня за Дискавъри

      M-a-a-a-a-мин убавец.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • До: Предна броня за Дискавъри

        Браво. 3 в 1. А сега ще трябва да я демонтираш за лебедката. Бързаш, Петракиев, бързаш! Трябваше да ни оставиш още малко да се гърчим в неведение. Супер е станала. Много мислена и грамотно изпълнена.

        ПП ако беше звъннал, можех да ти пратя бутафорна кука с парче въже. Да я "гримираш" бронята за снимките поне.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

          Отдавна мисля да монтирам лебедка, но все си намирах причина да го отложа. Преди десетина дена най-после си поръчах. Изчетох 2 пъти темата и много ми хареса бронята на Петракиев. Направих хартиени шаблони на плочата и закрепването й. После ги изрязах от 6мм ламарина. Кольо ги завари, въпреки че не беше съгласен с това, че плочата ще е част от бронята. Реших плочата да е малко по-ниско за да режа по-малко от декоративната решетка, но пък май се влоши визията. Друг проблем, с който най-неочаквано се сблъсках е, че лебедката не можеше да се центрира в плочата. Общата дължина на лебедката е 580мм, тавата е 616мм, но мотора е доста по-дълъг от редуктора. След кратко размишление с Кольо решихме, че не е проблем да се отреже част от страничната стена на плочата, като по-късно се укрепи с планката, която ще е от другата страна на рамата.













          Мисля страничните части на бронята да се от 3мм ламарина.

          Коментар


          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
            . След кратко размишление с Кольо решихме, че не е проблем да се отреже част от страничната стена на плочата, като по-късно се укрепи с планката, която ще е от другата страна на рамата.
            При мен ключовата дума е "кратко" Стига да има шлайф и електрожен-не му мисля много много...

            А сега нека колегите да обяснят на Данчо, че не е хубаво бронята да е едно цяло с плочата за лебедката. Така при евентуално сваляне на бронята следва и сваляне на лебедката, с произтичащите от всичко това усложнения.
            Ама Данчо е дебела глава и не увира. Когато се стигне до сваляне на бронята(а все някога ще се сваля)-да не ме вика да му помагам
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

              Вкарайте управлението на лебедката под капака!Броня се пробва .....в дърво!
              Много лачена става!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                Кольо, виждал си ми Дефендера на срещата в Ст.Загора. Има го и на снимки от мероприятието. Ако има възможност, и ако разбирасе се хареса, поставете кутията (плочата) на лебедката под ъгъл, така ще се увеличи ъгъла на атака, няма да забива. Броня от 3мм си е майтап, само за красота. Ако си гледал втория ден, тряла, бутнах една дебела акация, но просторите ми не мръднаха и на шега ми обявиха джипа за джип с най здрава броня. Аз съм с П-айзен 10см - П10, бронята разбира се е подпряна в краищата и с тръби към шасито под някакъв ъгъл. На Тетевен бях с права кутия, но 3 дена след това я бях завъртял под ъгъл. Управлението на сухо - под капака, под седалка в купето или където намерите за добре и от време на време клемите се пръскат с кантактен спрей (Вюрт), иначе може и жаби да намерите в него, като мен, когато беше отвън до лебедката.
                А иначе за дебелета глава - и аз съм като Данчо и мойта е едно цяло, но ако дойде момент да я свалям, сигурно така добре ще е деформирана, че така и така ще трябва да се реже. Дотука ставаше въпрос за бронята, а не за дебелата глава.
                Успех ! В офроуда красотата по после, ако стане - по добре здраво.

                П.П Пропуснах - бих вдигнал бронята до под фара, т.е. с 4-5 пръста, пак се оправя ъгъла на атака и се вързва с поставянето на плочата под наклон.
                Последно редактирано от Tedo56; 13-02-11, 21:53.

                Коментар


                • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                  Това да го чете Данчо, аз съм просто помагач. Но той не е екстремист, и няма намерение да събаря дървета с бронята. Просто търси малко повече здравина от оригиналната пластмасова. А и ъгъла на заход не го плаши много-нямало да се завира по такива места с диското. Хм, ще видим...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Това да го чете Данчо, аз съм просто помагач. Но той не е екстремист, и няма намерение да събаря дървета с бронята. Просто търси малко повече здравина от оригиналната пластмасова. А и ъгъла на заход не го плаши много-нямало да се завира по такива места с диското. Хм, ще видим...
                    Адресирах го до теб, защото си ми виждал джипа и можеш да му го покажеш по снимките. А иначе всеки прави каквото му харесва или каквото може.
                    Разгледах снимките от пост 121, особенно 4-та, явно идеята е подобна, гледайки картонения модел. При броня от 3мм предполагам, че и при лек удар, бронята ще отиде в гумата, ако се направи красивото ъгълче - личен опит. Пластмасата се чупи, ламарината - не, а кой къде ще се завира не се знае и терена с какво ще го изненада, също.
                    Но Данчо си знае.

                    Коментар


                    • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                      Понапреднах още малко. Остават 3 тръби, 2 шини и защитата отдолу.









                      Двуумя се дали да сложа по едно винкелче отвътре на страничните части към 6мм-овата планка.



                      Бронята май ще стане по-тежка от лебедката!

                      Коментар


                      • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                        Или я направи затворен профил или слагай винкела.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                          Ами явно ще има винкел.

                          Коментар


                          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                            Добре се е получила!Усили я достатъчно че......
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                              Браво колега добре се е получила!

                              Коментар


                              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                                Таргов, боецо стар! Дали ако и шибне един винкел, някой няма да каже, че "ще изкриви рамата"?
                                Бронята е много добра! Само да питам, с тия болтове ли ще остане към рамата?
                                Даже ми се вижда от едната страна единия болт е отпаднал и остава на един?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X