Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предна броня за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
    Преди два дни "тествах" бронята:

    [ATTACH=CONFIG]396396[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]396397[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]396400[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]396399[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]396402[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]396398[/ATTACH]

    Добре, че послушах Таргата за винкела зад страничните части. Ако го нямаше щетите сигурно щяха да са доста повече.
    Вместо винкел ако беше някоя дебелостена тръба ефекта щеше да е още по добър.Аз така подсилвам греблата за снега и нямат мърдане,пробвал съм със винкел,п-профил,но-най-здрав става с тръбата.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • От: Предна броня за Land Rover Discovery

      За това до сега не съм направил броня с тръби върху нея.Подсилването с дебела тръба е много по-качествено и здраво. За ефекта върху рамата ще говорим друг път.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Предна броня за Land Rover Discovery

        Молба до специалистите: дайте експертно мнение за достойнствата и недостатъците на тази броня, че мисля да я поръчам на майстор от София.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Молба до специалистите: дайте експертно мнение за достойнствата и недостатъците на тази броня, че мисля да я поръчам на майстор от София.
          Изглежда леко недодялана,приближава се най много до оригиналната,лошото е ,че ъгъла на атака е колкото на оригиналната.Помисли дали няма да ти е малък?А ако е,може да я направите малко по-тясна.Но е много по-добра от онази която беше намислил първоначално.И най-важното,на теб да ти харесва,във форума мнения много,не се влияй много защото нищо няма да направиш и ще се луташ насам натам!

          Коментар


          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
            ...приближава се най много до оригиналната..
            Това е един от критериите при избора на модела. Ходя често до "комшиите" по работа, а техните КАТ-ченгета само чакат повод да събират пари за какво ли не. В гръцко някои платиха луди кинти за стърчащ теглич... Добре, че нашите още не са се усетили да пишат глоби за "промени във фабричната конструкция, на габаритите и за какво ли още не"...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

              Здравейте колеги, реших и аз да покажа какво сътворих от няколко визии на брони, едната от които на колегата Алекс Стоилов, който за съжаление се раздели с неговото Д2. След като няколко пъти троших оригиналната броня на моето Диско 2 реших, че е време да я сменя с нещо подстригано. Та колегата Алекс ми показа неговата и аз реших да я доукрася и се получи това:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_16032011287.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5333400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_17052011380.jpg
Прегледи:2
Размер:112.6 КБ
ID:5333401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_17052011381.jpg
Прегледи:2
Размер:96.8 КБ
ID:5333402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_20052011386.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5333403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_20052011387.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5333404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_20052011388.jpg
Прегледи:2
Размер:68.4 КБ
ID:5333405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_28082011319.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5333406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New_28082011347.jpg
Прегледи:2
Размер:138.2 КБ
ID:5333407

              Направих чупки за да не режа решетката, като свалих и малко долната линия. Сложих и халогени. Бронята е от 5 мм стомана, но ми се струва, че малко прекалих. Дори от 3 мм щеше да е достатъчно. Защитата на щангите е купена готова от Англия. Халогените са за дълги а не за мъгла, просто модела с матови стъкла се беше изчерпал. Всички чертежи за бронята и за защитата съм дал на кумеца Митко от Бистрица (dignatov). Ако някой иска такава, той щеше да ги прави серийно. Нека го пита.
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                Много добре се е получила! Според мен не си сгрешил, че е от 5мм. Последните снимки от лифта над Сопот ли са?

                Коментар


                • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                  Да, последните две снимки са от лифта над Сопот. Направихме една разходка с пре(с)пиване до хижа Добрила.
                  LR Disco II 99 - TD5
                  www.lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                    Да, последните две снимки са от лифта над Сопот. Направихме една разходка с пре(с)пиване до хижа Добрила.
                    Малко встрани от темата, но как е пътя дотам и обратно? Навремето имаше някакъв критичен участък с голям и опасен наклон, но май вече е подравнен.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                      Пътят лятото е правен и е идеален - без никакви наклони. Даже така наречената "скала" преди междинна станция е загладена и се минава много спокойно.
                      Хайде - чакаме ви.
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                        Не знам как е бил пътя преди, но тази скала, точно под междинната станция си беше стръмничка. Но тъкмо пробвах ъгъла на атака на бронята. Навръщане даже си изкривих степенката отзад. Но пътя до там наистина е ОК. Друг е въпроса, че е забранен! Ето още снимки по пътя до/от там.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Радослав Стефанов; 05-01-12, 10:50.
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                          Пътят е забранен за разходки от дирекцията на парк Централен Бълкан, но има легален начин да се получи разрешение от съответния парков участък и да се пътува. Вижте в Разходки, има отделна тема как това става.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                            Организатора на Емине-Ком 2011 получи разрешение от управата в Сопот за преминаване до хижа Дерменка, но докато стигнем хижа Незабравка е "размислил" и ни върнаха! На снимките не си личат добре наклоните, но на живо си е адреналин, поне първия път!

                            Коментар


                            • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                              Добре де, идвате до тук и не се обаждате. Това в рамките на шегата.
                              Степенката може би си я закачил точно между така наречената "скала" и следващия ляв завой при изкачване. Има много дълбока канавка. Мисля, че точно на снимка #8 си в нея. Последната е направена, защото при дъждовно време цялата вода от деренцето тръгва надолу по пътя и буквално го изнася. Но повярвай ми сега пътя е направо магистрала, в сравнение с това което беше.
                              Следващият път задължително се обадете.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • От: Предна броня за Land Rover Discovery

                                Да, точно там я закачих. Цяла нощ след като се качих се чудех как ще сляза, и особено ако капне малко дъжд. Наистина първия път е много адреналина. Но се оказа, че не е чак толкова страшно.
                                Следващия път ще се обадим задължително, приемам това като покана от твоя страна!
                                Малко оспамихме темата, но дано не ни се сърдят
                                LR Disco II 99 - TD5
                                www.lre-bulgaria.org

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X