Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Предна броня за Дискавъри

    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
    И проба от картонени шаблони.
    Оргиналната плоча за лебедката е от 6мм. дебелина, има ли смисъл да я правя от 8мм. ?
    Поздравления.
    Виждам, че и ти си се запалил от нашия огън и не те е стах да измислиш и сътвориш нещо сам.Нищо,че мен доста ме хокаха. Колегата е прав за височината на отвора в плочата на лебедката за въжето. Гледах три различни заводски плочи и на всичките долния край на отвора беше на равно с плочата.От снимките виждам,че доста я изнасяш напред. Предполагам за да не режеш част от декоративната решетка, но по този начин не смаляваш ли ъгълъ на атака на стръмните баирчета.
    С мерак я правиш, ще стане.
    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
    0896 846 246

    Коментар


    • #77
      До: Предна броня за Дискавъри

      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
      Сега като гледам конструкцията ще е добре да направиш два големи отвора на плочата в зоната под двигателя и редуктора на лебедката, за да се изчиства ваната по добре от кал.
      Според теб не е ли по добре да огъне задния борд на ваната надолу като твоята а не нагоре? Тогава няма да се налага да отслабва плочата с допълнителни отвори.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • #78
        До: Предна броня за Дискавъри

        Тогава гредата се явява като вертикално ребро и пак задържа калта.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #79
          До: Предна броня за Дискавъри

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Тогава гредата се явява като вертикално ребро и пак задържа калта.
          Принципно си прав, но на снимка 5 и 6 се вижда разстояние от плочата до гредата около 10см. / премерено на око /.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • #80
            До: Предна броня за Дискавъри

            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
            Принципно си прав, но на снимка 5 и 6 се вижда разстояние от плочата до гредата около 10см. / премерено на око /.
            Нали някой трябва да погледне. Аз щото ги залепям за гредата.......та така.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-02-10, 08:01.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #81
              До: Предна броня за Дискавъри

              Още един детайл готов.
              И проба.
              Прикачени файлове
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #82
                До: Предна броня за Дискавъри

                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                Още един детайл готов.
                И проба.
                Виждам, че не ти се реже предната маска, но с това изнасяне напред ще си намалиш много предния свес.
                А иначе се възхищавам на мераклийския начин на предварителна изработка.


                И още нещо относно тръбните брони и тези тип АРБ - на тръбната броня дори не е необходимо да слагаш куки - просто закачаш ухото на въжето за края тръбата - не ти трябва нито кука нито шегел, което си е удобство.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #83
                  До: Предна броня за Дискавъри

                  Пепи, Крис е прав. Я виж при мен колко малко се резна решетката, но колко добре се прибра лебедката. И друго, важно е какава лебедка ще слагаш, че има разлика във плочите на основата. И като размери,, най-вече ширина, и като дупки за свързване. Например Вромос и Т-макс са различни плочи, въпреки че и двете са китайски и Явор ги продава. Важна е тая плоча, това го знам от Фулдата, а той е наясно с тия дреболии.
                  ПП То май всички плочи са китайски.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #84
                    До: Предна броня за Дискавъри

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    Виждам, че не ти се реже предната маска, но с това изнасяне напред ще си намалиш много предния свес.
                    А иначе се възхищавам на мераклийския начин на предварителна изработка.
                    И още нещо относно тръбните брони и тези тип АРБ - на тръбната броня дори не е необходимо да слагаш куки - просто закачаш ухото на въжето за края тръбата - не ти трябва нито кука нито шегел, което си е удобство.
                    Това е най-лесно да срежа маската, но тогава идеята/модела на бронята се променя. А за намаляването на ъгъла сте прави.
                    И двамата с targa карате късата база Дефендър, за сравнения и проходимост няма място.
                    Плочата е изтеглена напред с около 7см. (с толкова мога да я вкарам навътре, до вентилаторите климатика).
                    Бронята е 14см. навън от маската, има и места за теглене с въже+шегел, за вдигане с джека на две места, с приставката и направо с човката.

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Пепи, Крис е прав. Я виж при мен колко малко се резна решетката, но колко добре се прибра лебедката. И друго, важно е какава лебедка ще слагаш, че има разлика във плочите на основата. И като размери,, най-вече ширина, и като дупки за свързване. Например Вромос и Т-макс са различни плочи, въпреки че и двете са китайски и Явор ги продава. Важна е тая плоча, това го знам от Фулдата, а той е наясно с тия дреболии.
                    ПП То май всички плочи са китайски.
                    Злати имам и готова плоча от Явор, (лебедка още НЕ) от нея си свалям размерите (перфорирана много ).
                    И на Станимир бронята е така (лебедката е изнесена)

                    .... картон и мерак има, ще го мислим още, докато го нагласим.
                    Прикачени файлове
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Предна броня за Дискавъри

                      Моите уважения за труда и макета, но аз не бих я направил по този начин. Пак така де, ама по така.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Предна броня за Дискавъри

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Моите уважения за труда и макета, но аз не бих я направил по този начин. ....................
                        Аз пък - точно така. Емоционално
                        Това е визията дето ми харесва. Вуте /Пепи/ ме изпреври с макета и хартиения носител. Технически неиздържана съвсем, но много галеща окото броня.
                        Това което ме притеснява /ше/ е конструкцията на крилата. Непрактична /непрагматична/ и лемава конструктивно. И нездрава. И безсмислено сложна.
                        Ама много готина. Страшнааааааа!!!
                        Плакнем окото .
                        Дерзай, Пепи. Газ, чорапи, наметала!
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Предна броня за Дискавъри

                          Аз пък направих тази за един приятел, и ми харесва повече. Ама дали щото мойто гардже или..........
                          Прикачени файлове
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Предна броня за Дискавъри

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Аз пък направих тази за един приятел, и ми харесва повече. Ама дали щото мойто гардже или..........
                            Харесва ти повече и защото е по-балансирана визуално, както и подсилена конструктивно /щото има място/. И на мен повече ми харесват силови бронии, изпълнени с долна част под наклон. Горната естествено хоризонтална.
                            пп Като гледам прототипа на Пепи с това изнасяне напред, на горната плоскост се събира 1 Тарга бира
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Предна броня за Дискавъри

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              .... Пак така де, ама по така.
                              А така, по-така ли е а?
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Предна броня за Дискавъри

                                По-добре е. Ако можеш някак да позаоблиш тези стърчащи ръбове и малко да прибереш още страничните части.
                                Може би нещо такова:



                                Въпреки, че тази много стърчи напред - твоята е вече по-прибрана отпред.
                                А и твоята е на клин настрани, което според мен е също по-добре.

                                Съжалявам, че в момента нямам физическа възможност да ти намеря снимка с наистина добре изглеждаща според мен броня.
                                Не бързай - пет пъти мери и чак тогава режи. Най-важното е според теб да стои естетически добре.
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X