Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

    Цял рейс, а харчи 11-12
    Чудничко, при положение, че моят съм го юркал и до 14/100 (120 по магистралата с бавните мостове ).
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

      Ето малко снимки и на товарните греди
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150616_180219.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5666992
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150616_180224.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5666993
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150616_180234.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5666994
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150616_180336.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5666995
      Мисля, че станаха доволно здрави и защитени от корозия
      Този уикенд ще се занимавам със семеринга на задната главина, че е протекъл нещо Да стискате палци
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

        Браво , много добър е станал Дефи . Багажника е станал супер , но крепежа подмени с неръждаем .

        Коментар


        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

          Кой крепеж? Този който е на тентата и палатката е неръждаем, на товарните греди е поцинкован и болтовете са 8.8. Сякаш не ми се иска да рискувам с по-крехки болтове. Когато падне цинка им, просто ще ги сменя
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

            Щом така ти е по удобно . Поцинкованите ще ръждясат много бързо , по белия ти джип ръждата ще си личи доста . Но все пак не е болка за умиране ,нали няма да стои гаражна красавица .

            Коментар


            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

              Отлично изпълнение Симо! Да го ползвате със здраве и по честичко!

              Коментар


              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                Изглеждаше страхотно на поляната с разпънатата палатка. Първата ми работа беше да направя една снимка, тайно

                Коментар


                • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                  След събора ми се засили теча от семерингът на главината на задната лява гума. И реших да го сменя
                  Отделно исках да проверя и от къде ми идват разни луфтове в трансмисията.
                  И започнах
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150620_082417.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5667683
                  Едното тропане се оказа горния тампон на левия амортисьор- искаше една шайба подлагане и стягане. За момента ще държи още малко докато не сменя задните амове
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150620_082421.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5667684
                  Разглобих главината и изненада. Регулиращите гайки бяха хлабави, а законтрящата пластина превъртяла.
                  От друга страна главината нямаше никакви луфтове и изглеждаше както трябва. Но хубаво, че я хванах навреме.
                  Много бях омазан и затова нямам снимка. Докато разглобявах установих причината за чукането в трансмисията.. Износени шлици на полуоската и капачката на главината. На другата задна главина бях сменял капачка и там такова износване нямаше на полуоската, но на лявата- половината шлици бяха заминали. Според мен защото полуоската е мърдала навън /навътре и са се износили неравномерно. Подложих под зегерката една шайба, за да огранича малко хода на полуоската и сложиш нова капачка. Знам, че няма да удържи много време, но за сега толкова. Трябват нови полуоски, но за съжаление оригинални няма, афтърмарет има на Бритпарт- които са кашкавалени, а Ашкрофт са брутално скъпи за момента. Може и да заваря капачката за полуоската- често срещана практика. Сега с новата капачка луфта е обран и ще е по-приемливо. Проверих си тампоните- нямаше хлабини и всички бяха наред.
                  Установих и друго проблемче. След измиване на оста на главината се разбра защо е протекла семерингата.
                  Поради запушен отдушник на задния мост налягането е трябвало от някъде да излезе и си е харесало тази главина, съответно от тук е навлизал и въздух и влага навътре, поради това и наличната корозия по оста:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150620_092007.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5667685
                  За съжаление нямах нова такава ос и за това реших да я зачистя колкото мога с шкурка и да изгладя грапавините. По-малките излязоха, но пътечките по които е контактувала семерингата си останаха, за това набих новата семеринга малко повече с идеята да се премести контакта малко. Изчистих всичко с бензин, нова грес и затворих. Определено пълна с грес главината върви по- тежко и то още преди да съм обрал гайките. Старите лагери се оказаха SKF и бяха в много добро състояние- нито точка питинг, за това ги оставих същите.
                  При всички положения след време ще трябва пак да отварям главината и да подменя всичко, но мисля, че ще закрепя положението до тогава
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                    Симо завари полуоската за хъба и ще получиш чудесна усилена полуоска без луфтове в шлиците .
                    Разбира се преди това убери луфта в посока напред.
                    Пробвано многократно.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Симо завари полуоската за хъба и ще получиш чудесна усилена полуоска без луфтове в шлиците .
                      Разбира се преди това убери луфта в посока напред.
                      Пробвано многократно.
                      Ъъъ, може ли и аз?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                        Tи не пипай. Тая работа не е за всеки.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                          Знаех си че така ще кажеш. А пък как се надявах да мина тънко. Виж си Скайпа.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                            Браво Колега станал е идеално!Дай малко информация от каде поръча палатката че и аз искам да си купя.Поздрави Тони

                            Коментар


                            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                              Аз сам си я внесох от Китай, но бая време отне. Януари преведох парите получих я Май Ако искаш мога да помогна
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                                Благодаря отново,каквото си ме посъветвал винаги си бил прав.Ще пиша на лични да не товарим темите .Обади се да се повозим по нашия балкан някой път като решиш .Поздрави Тони

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X