Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

    Първоначално публикуван от totev78 Преглед на мнение
    Браво Колега станал е идеално!Дай малко информация от каде поръча палатката че и аз искам да си купя.Поздрави Тони
    Данчо от Ст. Загора продава подобна:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-06-25_211943.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5668840
    Колкото повече - толкова повече !

    Коментар


    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

      Отдавна не съм писал, но лятото по къмпингуване и сега от командировки не остава много време
      Последните дни се занимавах с изчистване на дизайна на предната защита и тя вече е реалност- изрязана, огъната и чакаща поцинковане
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151021_075834.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5687521
      В процес на изработка съм и на защита и на задната кормилна щанга.
      Имам и толкова работа по Ленди- смяна на лява сфера, смяна тампони горни на задните амове, смяна на съединител и предполагам ще отворя междинния диф да го проверя за луфтове.
      В момента доизчиствам чертежите и за задна експедиционна стълба и едни такива защито-стъпала
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bumperette_Defender_110_11.JPG
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5687523
      Скоро надявам се да има снимки от процеса
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

        Симо скоро не си рапортувал!
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-12-15, 16:45.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

          Много зает го раздава
          В Пловдив едва веднъж се видяхме, пък тримата така и не се събрахме.... аз го чакам да даде отчет за кръстачката и предния гард.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

            Здравейте,
            Ако щете вярвайте, но нямах никакво време...
            Предната защита е пробвана, но има само нужда от леко припасване в зоната на кормилния демпфер. Като го направя отива за поцинковане. Предполагам след празниците ще има новини.
            Отделно си направих и дизайна на новата предна броня с място за лебедка... и даже и я отрязох на лазер... Но за това по- нататък.
            Благодарения на Мосю Русев се сдобих с нещо което от доста време търсех и сега вече мога да пусна снимки от монтажа
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151228_152615.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5696138
            Така изглеждаше след демонтажа на седалките. Всичко беше почистено и подготвено за поставяне на бутиловата алуминиева лента или с една дума виброизолация.
            За съжаление забравих да снимам тази стъпка и ето как изглеждаше всичко след поставянето на фабричното покритие- бих казал, че е отлично- дебело гумено покритие с микропореста гума от вътре.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151228_161456.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5696139 и ето как стана след като монтирах седалките
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151228_163410.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5696140
            След празниците живот и здраве ще се позанимавам и тяхната тапицерия
            Възползвах се от момента и налепих от алуминиевата лента и по- пода. Надявам се да усетя разликата
            Това е за сега И малко за лека нощ
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Assem2.jpg
Прегледи:2
Размер:32.4 КБ
ID:5696141
            До скоро
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

              Браво Симо! Браво и на Руси, гумираното покритие под седалките е страхотно. И моят на времето беше с такова, няма по-практично и добро покритие за такъв тип автомобили.

              Коментар


              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                Искам да попитам нещо, защото не знам и то е какво има в пространството под дясната седалка на Дифендъра? Под седалката на шофера е акумулатора и крик, а от другата страна фабрично какво стои?
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                  Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  Искам да попитам нещо, защото не знам и то е какво има в пространството под дясната седалка на Дифендъра? Под седалката на шофера е акумулатора и крик, а от другата страна фабрично какво стои?
                  Бъркаш, че под шофьорската седалка е И крика. Оригиналния крик на Дифендъра е почти като хай лифт по размери и няма как да е заврян под тази седалка. Моят навремето беше под задната седалка. Под седалката на пасажера при Тд5 стои "сървъра" ;-)

                  Коментар


                  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                    На последната Пума задната седалка е като на нормалните автомобили(най-после) и крика е при акумулатора. И друго интересно-"сървъра" е на място, където не може да проникне вода. Кутията е отворена само отдолу.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                      Грешката е моя, при мен беше Тд5, където крика приличаше на старите Волгови.

                      Коментар


                      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Искам да попитам нещо, защото не знам и то е какво има в пространството под дясната седалка на Дифендъра? Под седалката на шофера е акумулатора и крик, а от другата страна фабрично какво стои?
                        При мен под дясната седалка е фабрично поставен резервоара. Аз съм с бензинов двигател с два карбуратора. Крика ми е дълъг и стои зад двете предни седалки.
                        0878 706 714

                        WWW.OFFROADMASHINI.COM

                        Коментар


                        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                          Пир мен под шофьорската седалка са крика и акумолотаора а под другата са предпазители

                          Коментар


                          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                            Малко стари новини
                            Тъй като имах теч на масло от задния семеринг на коляновия вал от даоста време, реших че, за да се смени е хуваво да сменя и съединителя.
                            И така Мосю Атов и Мосю Герчев ме нападнаха и:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_121757.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5699018
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_121817.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5699019
                            Докато всичко беше свалено, аз реших да погледна какво има в раздатката.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_121750.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5699020
                            Както бях писал преди време имах луфтове в трансмисията. И започнах да проверявам едно по едно:
                            царския болт, тампоните; Открих луфтове в шлиците на задните полуоси, но остана съмнението за раздатката- междинния диф и първичния вал.
                            И така при свалена раздатка размърдах фланците- идеални хлабини хммммм, за това отворих капака на първичния вал и изненада. Оказа се че трансмисията ми е била ревизирана в миналото... първичния вал от новия модел с отворите за смазване, а вала на скоростите нов. Не мога да опиша колко съм доволен.

                            Преди да отворя раздатката се бях образовал и направил малко проучване на тема НD кръстачка от Ашкрофт.
                            Както всички знаят Ашкрофт е най -най. Сиромашкия тунинг е кръстачка от мотокар. Реших да си купя такава кръстачка и да я проуча.
                            Намерих оригинални "пръчки" от междинен диференциал, намерих Ашкрофт кръстачка, и купих от мотокар.
                            - Първа разлика - мотокарската е с по-дълги "пръчки"-около 10-15мм. Аз ги отрязах до размер диаметъра на касетата. Ашкрофт е изработил пръчките с 5мм по малки от диаметъра на касетата.
                            - Втора ОСНОВНА разлика- Основния проблем при междинния диференциал е липсата на масло при боксуване- тогава касетата се върти с висока скорост, маслото излиза от радиалните отвори и остава планетите и сателитите без масло, точно когато то най-много им трябва. Резултата е ясен. Проблема пред Ашкрофт е бил как да даде повече време живот и решението е елементарно- увеличаване на хлабините.
                            Диаметър на "пръчките" :- ЛР=15,93мм; Ашкрофт=15,83мм; Мотокар=15,90мм. Ето това обяснява защо в оригиналния си вид мотокарската заминава бързо. Направих малко проучване относно материалите които ползва другаря Аш Неговата кръстачка се изработва от стомана 16MnCr5 една качествена стомана. Разпитах завода за части за мотокари какво ползват... но не ми казаха. И тъй като към момента имах достъп до мобилен стилоскоп и излезе грубо, че стоманата на мотокарската е най-близо до 18ХГТ. Което е стомана много близка до тази на Ашкрофт. И за това решението беше лесно- шлайфане на мотокарската до размер - 15,84мм.
                            Всичко беше направено, но както написах се оказа че моята раздатка е супер. За това за сега кръстачката ми отлежава

                            Та беше качена обратно трансмисията
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151122_121802.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5699025

                            И проблем За 15 км маслото не капеше а шутреше от камбаната. Отново упражнението беше повторено и резултата не беше в полза на Английските части. Новия семеринг се оказа дефектен- след като го замерихме имаше 6 десети елипса, въпреки че купих ОЕМ. След като взех нов на Victor Reintz всичко си дойде на мястото и за сега да чукам на дърво няма проблеми.

                            Ленди беше пробван как се движи само с преден кардан и липсата на луфтове и думкане ме изнерви... и беше предприето следното варварско решение (което е честа практика на Острова). Заваряване на задните полуоски, ако не се окаже успешно ще направя оборот на Ашкрофт за нови.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160116_111359.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5699026
                            и след това
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160116_113231.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5699027
                            След много чудене- заварката беше направена с електрожен с електроди Bohler Fox cel EV50. Електрожена беше избран, защото мястото няма как да се изчисти идеално, многото каналчета на шлиците усложняват положението и не на последно място аргона е по-горещ метод от електрожена. Надявам се заварките да издържат. Разбира се преди заварката хлабината беше обрана, така че шлиците да поемат натоварването.

                            Резултата е идеален за сега Няма думкане при отнемане на газта, при потегляне също.

                            Това е за сега
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                              Създаването на фирма "Simo transmision" е въпрос на време според мен !
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                                Малко новини.
                                Направих си експедиционна стълба. Не че имам багажник, но много ще помага при сгъването на палатката, пък и на нея ще монтирам задна работна светлина
                                Заготовки:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160127_090416.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5701660
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160130_091236.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5701661
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160130_095312.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5701662
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160130_095321.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5701663

                                Ето и всички изчакващи железа до момента. Реших и в последния момент да скалъпя и една защита на задната кормилна щанга. Вижда се на по-преден план
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160130_120348.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5701665
                                И всичко горещо поцинковано
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160204_081409.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5701664
                                Стълбата днес беше и прахово боядисана в черен мат Да се надяваме следващите дни да е хубаво времето и да ги монтирам
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X