Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как работи 4Х4 режима при FreeLander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как работи 4Х4 режима при FreeLander

    Колега, с инструмент ли мери температурата на дисковете преди и след използване на ТС. По принцип дисковете си се загряват "доста". Или поне над 40-50 градуса, които ние започваме да усещаме като доста топло. Като изпробвах дали съм си оправил абс-а исках да го накарам да изключи с боксуване /намерих голям сняг, но не успях/ ми направи впечатление, че тракшъна включва и изключва, въпреки, че боксуването продължава. Явно е работи със зададено някакво време. Може би точно заради спирачките!
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • #77
      От: Как работи 4Х4 режима при FreeLander

      Нече съм го мерил с уред но просто го отбелязвам че не е препоръчително дълго боксуване защото освен трансмисия,муфа,раздатка се натоварва и спирачната система

      Коментар


      • #78
        Питане за режима на 4x4 Freelander 1999г.

        Здравейте,да ви обясня какво се случи вчера с Freelander-а 1999,2.0 дизел 3 врати на един приятел,той не е регистриран тук и питам от негово име.Та така ,звъни ми вчера и вика идвай да ме вадиш от реката отивам и какво виждам ,килнал се в една камъниста плитка река като беше потънал повечко само в предната дясна част,предното дянсно колело може да се каже ,че почти беше до горе с вода,останалите обаче 3 бяха до долната част на джантата и стъпили върху каманаците,обаче като даде газ се върти само предното дясно колело(това потопеното и явно останало във въздуха) другите ама изобщо не завъртат.В купето няма никви бутони или лостове за разни блокажи или друго,само лоста за скорости и това е.Freelander-а го има от скоро -1 месец та още не е наясно за какво изобщо става въпрос,по мое мнение нещо не е наред с това 4x4.Въпросът е защо не се въртяха и 4-те колела или как изобщо решава кутията кое да се върти или както е там.

        Коментар


        • #79
          От: Питане за режима на 4x4 Freelander 1999г.

          Потърси потребител Тарга! Той е голям фен на модела и мисля, че ще даде най-точно инфо. А според мен, проверет първо дали има заден кардан, че видях няколко да се продават без тая част.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #80
            От: Питане за режима на 4x4 Freelander 1999г.

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Потърси потребител Тарга! Той е голям фен на модела и мисля, че ще даде най-точно инфо. А според мен, проверет първо дали има заден кардан, че видях няколко да се продават без тая част.
            Да, има кардан ,разгледах го отдолу като сменеше гумите,имаше някаво тнтм по него според мен,малко преди средата някъде под лоста за скорости има нещо като балансьор или не знам точно ама нещо не ме убеди визията му да си е оригинален ,отстрани се виждаха главите на винтчета шестограми около 4-5 мм чисто нови.Но аз пък изобщо не съм в час с тези автомобили.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X