Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Понеже темата е за раздатката на Рейнжа, да добавя - при смяната на ЛТ-230 с Борг Вуорнър си търсете и предния кардан, кутията е по къса с около 4-5 см. съответно кардана трябва да е по дълъг. Голям филм -част от ламарината която е от горе пречи на лостчето да се движи свободно - с флекса, тампона на раздатката е различен - от двата - един флекс + ЦО...
    0897/833 689 - Николай Божков

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
      Понеже темата е за раздатката на Рейнжа, да добавя - при смяната на ЛТ-230 с Борг Вуорнър си търсете и предния кардан, кутията е по къса с около 4-5 см. съответно кардана трябва да е по дълъг. Голям филм -част от ламарината която е от горе пречи на лостчето да се движи свободно - с флекса, тампона на раздатката е различен - от двата - един флекс + ЦО...
      Аз този филм го играх,обаче на обратно,съответно кардана ми дойде по-дълъг,но всичко друго си пасна без проблеми.

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Днес закачих ремаркето да си пробвам всички светлини



        Завърших и окончателно шкафовете


        Също така си монтирах и от диодната лента да свети на задните чекмеджета на джипа


        За накрая си пожелавам това на дядо Коледа.Без каквато и да е почивка бих се хвърлил в следващия проект


        това е за днес.

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Ей това последното е много хубав бензинояд Ако човек може да си го позволи е прекрасна огромна 8.3 литрова кола за двама души
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            Ей това последното е много хубав бензинояд Ако човек може да си го позволи е прекрасна огромна 8.3 литрова кола за двама души
            Сори за спама,ама такова нещо с вдигнат капак не бях виждал.Пък какъв звук вадеше не може да се опише с думи.

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Трябваше да те повозя за да видиш какво може този звук , но то не е късно де така или инак маи ще се застои при мене
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                Трябваше да те повозя за да видиш какво може този звук , но то не е късно де така или инак маи ще се застои при мене
                Това ли ще е новата бегачка?
                Георги Владимиров

                Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Не това ще тегли платформата с бегачката
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Джипа и ремаркето заминаха за Елена.Надявам се да радват новият му собственик,само положителни емоции да му нося.
                    Надявам се да продължи темата.
                    Последно редактирано от djidjo; 29-01-13, 19:31. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Да, наистина заминаха за Еленският Балкан на 01.02.2013. Просто нямам думи, за да опиша възхищението си от този прекрасен човек и неговото творение.
                      Аз съм новият собственик на БТР композицията така да кажа. Пожелавам на всички участници във този форум, независимо от темата, безаварийно браздене на родните гори, поля и Балкани.
                      Заповядайте на Еленска Ракия, Бут, Вино, Джумерки, Свинска мас, Еленско Филе, ИТН. НАЗДРАВЕ !!!!!!!

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-01-13, 20:17.

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Случи на джип. Със здраве да го караш.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Първоначално публикуван от nikito1958 Преглед на мнение
                          Да, наистина заминаха за Еленският Балкан на 01.02.2013. Просто нямам думи, за да опиша възхищението си от този прекрасен човек и неговото творение.
                          Аз съм новият собственик на БТР композицията така да кажа. Пожелавам на всички участници във този форум, независимо от темата, безаварийно браздене на родните гори, поля и Балкани.
                          Заповядайте на Еленска Ракия, Бут, Вино, Джумерки, Свинска мас, Еленско Филе, ИТН. НАЗДРАВЕ !!!!!!!
                          Честито, това е една от най-хубавите теми. Дано да я продължиш с МЕРАК (той движи света напред).

                          п.п. .... внимавай какво си пожелаваш, вино, бут, еленско филе звучи някак си "гадно".
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                            Здравейте колеги,от около седем години съм"горд собстеник"на Рейндж Ровър класик,2.5 ВМ. Е нема толкова калпав двигател,три пъти го отварях,две глави сменях,минимум по 1500лв. на отваряне ми отиваха.Така и не можах да го подкарам като хората.Сега след поредната интервенция по мотора горе долу се закрепи,но като му сложих малко по-големи гуми всичко свърши.За цяла зима 5-та съм включвал само на бавни,няма и помен от динамика,гори 17/19л. ДИЗЕЛ градско,в калта двойно.След като си направих сметка на разходите се реших и си взех V8 3.5i с автоматична СК и раздатка LT 230(мисля беше) на раздатката пише 1.222 .Двигателя ще го присаждам с АСК(не ми се кара вече ръчка),но за раздатката се чудя дали да слагам тази от Рейнджа(Боркуорнър) или ЛТ230,при втората ме блазни това,че има заключване на между осевия диф и при каране на асвалт е по-разтоварена цялата.От днес започнах да го разлабям и оголвам,ще отделя купето за по-лесна смяна на атрегатите(докато е на трупчета и голо ще го изкърпя на места).Замислям се за лек Ролкеидж за сигурност на пасажерите,и за два блокажа Детройт.Джипа го ползвам предимно да ходя за риба,да си дърпам лодката,и за умерен оффроуд.Като цяло мисля да преподреда и оптимизирам багажното отделение,направа на шкафове и нещо като легло когато легнат задните седалки.Посъветвайте ме за раздатката,моля!
                            Колега как тъка ти харчи толкова много имам същия грацко не е повече от 10/11 а ремонтите на мотора със смяна на колянов вал втора ръка не излиза повече от 500 лв грубо без масло и антифриз.
                            Гарнитурата за този мотор е 110лв от 2,5 ВМ на крайслер многослойна 50лв. са др гарнитури шлайф и напасване на главите120лв основни и биелни лагери 115лв гарнитура картер и капак 38лв силиконова ВР
                            Една глава втора ръка е около 70лв а да не говорим че има цели мотори по 800/900 лв защо излишно преувеличавате с цените джипа няма да стане по скъп.
                            Един джип е добър когато върши работа а не когато го лъскаш и чистиш.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-10-13, 13:50.

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Първоначално публикуван от ihkgorski Преглед на мнение
                              Колега как тъка ти харчи толкова много имам същия грацко не е повече от 10/11 а ремонтите на мотора със смяна на колянов вал втора ръка не излиза повече от 500 лв грубо без масло и антифриз.
                              Гарнитурата за този мотор е 110лв от 2,5 ВМ на крайслер многослойна 50лв. са др гарнитури шлайф и напасване на главите120лв основни и биелни лагери 115лв гарнитура картер и капак 38лв силиконова ВР
                              Една глава втора ръка е около 70лв а да не говорим че има цели мотори по 800/900 лв защо излишно преувеличавате с цените джипа няма да стане по скъп.
                              Един джип е добър когато върши работа а не когато го лъскаш и чистиш.
                              Силни приказки за първо мнение.Мислех да не ти отговарям,но ме досърбяха пръстите.
                              Мотора съм го отварял 3 пъти,глави съм вземал НОВИ.Всеки път съм го отварял за спукана глава,тогава бяха по 850лв. едната,оборудвана.Проблема беше,че нямах пари да ги сменя всичките на куп и всеки път закърпвах положението.Незнам ти как си ремонтираш двигателя,но при ВМ-а като вземеш нова глава трябва да шлайфаш старите глави и подложките,за да станат на една равнина.Гарнитури съм слагал цели от Скорпио,частите и ремонта е извършван в МП.Двигателя и в момента си върви в Елена и три диференциала е строшил,но това не е благодарение на частите втора употреба.Може да съм нямал достатъчно пари,но части втора употреба в толкова важни агрегати НЕ слагам.Преди да тръгнеш да ме нападаш за"скъпия джип"прочети цялата тема,не само първия пост!
                              ПП. Ако искаш нещо да ми обясни пиши на ЛС!
                              ПП 2.Сложи 32" и пиши пак как се представя!
                              Една притурка за "супер здравите" мотори http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7065
                              Последно редактирано от djidjo; 03-02-13, 09:43.

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Само да поясня , че на Джиджо Реинджа беше с Инса Турбо 285/75/16 и реално отговаряха на почти 34 инча .
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X