Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем 5.7 хеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Rockauto. Има и кой да ти ги внесе, ако не ти се занимава сам.

    Като питаш за конкретни части ще ти се отговори за конкретни марки. За почти всичко най-добре оригинално, но цената на някои оригиналности е твърде перверзна, а пък други трудно се намират.

    Като за начало - гарнитури Mahle или Victor Reinz са ОК. Основни и биелни лагери - Mahle 3-metal, аз съм с помпа и водни съединения Gates, оригинална верига, долно зъбно колело и банан, Cloyes обтегач. Ако ще разглобяваш до там - сложи му маслена помпа от Hellcat с повишен дебит (номерът и е 68195993AD).

    Споделяй тук, ще помагам колкото мога.

    ПП: Източената боза вече е съвсем еднозначно масло в антифриза. За това че ври - ако е било без капачка е нормално. Мотора нормално работи на 105-108 градуса и ако капачката е в ред, кипва при нещшо като 125 градуса. Дано е гарнитура (по-скоро на там водят признаците), а не нещо спукано.

    ППП: Важно е маслото да отговаря на MS-6395 стандарт. Варианти има от 0W20 до 10W30. Оригинално маслото е Mopar 5W20, аз карам с AMSOIL 0W30 и според мен това е маслото. По-масово има Motul EcoLite 8100 5W30 и Bardahl XTEC RC 5W30, но са малко по-гъстички при 100 градуса спрямо AMSOIL-а. Второто съм го пробвал - според мен AMSOIL-а е по-добър.
    Последно редактирано от sparkybg; 30-07-23, 10:48.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      За Мале съм съгласен с теб,за Реинз не съм,много хора се оплакват от тия.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Говорим за конкретен двигател и гарнитури, които съм купувал.

      Освен това вече е едно и също и може да получиш Mahle, а вътре да е Victor Reinz.

      Друга част от Victor Reinz пък е спбственост на Dana - пише го на опаковката на сивия силикон например.

      С една дума - мазало.

      Лично до сега не съм имал грижи с Victor Reinz продукти, след рвмонт на 3 возила.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Като нищо може да си прав,но ревящите от Реинз поне тук и поне от това което съм чувал са повече от Мале,а че е мазало ясно,21 век,мамка им

  • #17
    Това поръчах като части
    до 10 дена трябва да са при мен

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Rockauto. Има и кой да ти ги внесе, ако не ти се занимава сам.

      Като питаш за конкретни части ще ти се отговори за конкретни марки. За почти всичко най-добре оригинално, но цената на някои оригиналности е твърде перверзна, а пък други трудно се намират.

      Като за начало - гарнитури Mahle или Victor Reinz са ОК. Основни и биелни лагери - Mahle 3-metal, аз съм с помпа и водни съединения Gates, оригинална верига, долно зъбно колело и банан, Cloyes обтегач. Ако ще разглобяваш до там - сложи му маслена помпа от Hellcat с повишен дебит (номерът и е 68195993AD).

      Споделяй тук, ще помагам колкото мога.

      ПП: Източената боза вече е съвсем еднозначно масло в антифриза. За това че ври - ако е било без капачка е нормално. Мотора нормално работи на 105-108 градуса и ако капачката е в ред, кипва при нещшо като 125 градуса. Дано е гарнитура (по-скоро на там водят признаците), а не нещо спукано.

      ППП: Важно е маслото да отговаря на MS-6395 стандарт. Варианти има от 0W20 до 10W30. Оригинално маслото е Mopar 5W20, аз карам с AMSOIL 0W30 и според мен това е маслото. По-масово има Motul EcoLite 8100 5W30 и Bardahl XTEC RC 5W30, но са малко по-гъстички при 100 градуса спрямо AMSOIL-а. Второто съм го пробвал - според мен AMSOIL-а е по-добър.
      Благодаря

      Коментар


      • #19
        Маслената помпа за 70 евра по-добре не я слагай, освен ако ще продаваш возилото. Неоригиналния термостат също.

        Не разбирам защо питаш, а после си правиш каквото си си наумил. Явно много държиш сам да откриваш топлата вода.

        Болтове на главите също бих слагал само оригинални или много проверени.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • taf
          taf коментира
          Редактиране на коментар
          ..

        • taf
          taf коментира
          Редактиране на коментар
          Извинявам се но с писане ми е много трудно може ли Тел номер да се чуем.
          Моя е 0988885271

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          0877170727 ако питаш мен

      • #20
        Ще си я карам

        Късно видях отговорати
        благодаря ти за съветите като пристигнат ще видя каквое е и какво ще слагам
        Не съм си ги поръчвал лично аз поръча ми ти човек който се занимава стова
        дано не са най голямото менте

        Коментар


        • #21
          Помпа, дето става, няма по-евтина от 130 долара. Помпа, която си сърува да сложиш вместо оригиналната, е пак оригинална, ма с номера, който ти написах, и струва 160 долара в амврика.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            В Рокауто си остава най-евтина, т.е 138 зелени.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            152 зелени:
            https://www.rockauto.com/en/moreinfo...=5564&jsn=1144

            Да разглобиш до там и да не сложиш Hellcat-ска помпа е кощунство, при 20 долара разлика.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            На мен пак ми показва $138🤣, но няма значение. Важно е колегата да я смени

        • #22
          Първоначално публикуван от taf Преглед на мнение
          Това тече от казването на рашерителя
          Това в казанчето не означава че мотора е умрял! Виж цвета на щеката за маслото и на капачката за доливане на масла
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • taf
            taf коментира
            Редактиране на коментар
            Дядо Владо Извинявай може ли телефон за контакт със теб

          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            Първото нещо над твоя коментар е телефона на дядо ти!!! 😘

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Може да не е пуснал подписите да се показват от настройките на профла си.

            0877 17 07 27 е на Дядо Владо телефона.
            Последно редактирано от sparkybg; 31-07-23, 14:19.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X