Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем 5.7 хеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем 5.7 хеми

    Здравейте колеги! Днес ми пристигна джипа от Америка, за мое голямо съжаление, смеси водата с маслото. Да търся ли първо другаде проблем, или направо да отварям двигателя? Джипа е Гранд чероки 2012г., 5.7 хеми. Двигателя пали и работи добре.

  • #2
    Свали като за начало водна помпа и капак на ангренажа - там между масло и вода има едно уплътнение и общо взето освен през главите, там е мястото, където може да смеси. Топлообменник няма, така че ако отпред няма нищо, ще сваляш глави. Тия мотори рядко пукат глави/блокове, доколкото ми е известно (не съм попадал на случай дори), така че най-лошото, което може да се е случило е някоя гарнитура да е изпуснала. Макар че и те са метални, та принципно е малко вероятно.

    Обаче, по какво съдиш че е смесил вода и масло? Ако една кашичка по капачката на радиатора и нещо като дребни полу-плуващи прашинки в разширителния съд - не бързай с диагнозата.

    Снимки биха казали повече от 100 страници писане.

    Другото са стандартности - диагностика за misfire, мерене на компресия и течове от цилиндри. Ако причината е гарнитура на глава обикновено има и други признаци.
    Последно редактирано от sparkybg; 29-07-23, 11:16.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Това е положението

      Коментар


      • #4

        Коментар


        • #5
          И мирише на изгорели газове бензин

          Коментар


          • #6
            Пий си хапчетата, или си смени дилъра, (ако нямаш ще ти намеря) ! На това с капачката НЯМА проблеми!
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Пий си хапчетата, или си смени дилъра, (ако нямаш ще ти намеря) ! На това с капачката НЯМА проблеми!
              Извинявай но не те разбирам
              как няма проблем има масло в радиатора а в разшеритяля нямаше течност долях и там илязоха мазгочи

              Коментар


              • #8
                В разширителя често няма течност като внесеш кола от там. Не знам защо. 5-6 коли съм виждал така. И юоята беше така - абсолютно празно казанче.

                Източи го и промий няколко пъти като за начало. Ако продължи да вкарва ще си проличи. Достатъчно масло в антифриза изглежда като мляко/боза, а хавата не ми се вижда чак такава. Сламка е, но си струва да се пробва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Щеката не хващаше маслото долях 1литър и е под минимума
                  0W=20 на кастрол
                  Това масло 0W20 добре ли е или да слагам друго

                  Благодаря ви че се занимавате със моите проблеми

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от taf Преглед на мнение

                    Извинявай но не те разбирам
                    Провери всички течности (двигател скорости раздатка диференциали охлаждане хидравлика на волона) покарай го 5-10 минути огледай за течове, ако няма покарай още половин един час( или 50-100км) слушай и гледай колата, ако има проблеми за това време ще си ги покаже,ако не забележиш нещо смени всички консумативи и после се вкарвай в приключения със "сваляне на двигател" и т.н.................(кафе)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11

                      Коментар


                      • #12
                        Това тече от казването на рашерителя

                        Коментар


                        • #13
                          Не съм чул никой освен нас тук да сменя антифриз,най-много да долее от евтинкия след десетата година и то на трети собственик

                          Промивай и карай
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • sers
                            sers коментира
                            Редактиране на коментар
                            Неси чувал, защото там хората си ги купуват нови , а тук ги купуваме след 10г. ХАХА

                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Тъкмо напротив - сменят. Някъде бях пускал Carfax-а на моя - има си няколко прегледа на всички флуиди и поне една смяна, дококото помня. Виждал съм и на няколко други докато ровичках да си търся джипка. На собствениците в общия случай не им дреме какво точно са правили - спазват си сервизните интервали докато е в гаранция, а после в зависимост от мерака да си гледат коката и механика, при който я карат за поддръжка.

                            ...ама кво от това. Дойде с празно казанче (радиатора беше пълен по канон), доста почерняло и под нивото си масло на мотора, и тотално опечени скорости.

                            ...антифризът беше бистър де.

                        • #14
                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Провери всички течности (двигател скорости раздатка диференциали охлаждане хидравлика на волона) покарай го 5-10 минути огледай за течове, ако няма покарай още половин един час( или 50-100км) слушай и гледай колата, ако има проблеми за това време ще си ги покаже,ако не забележиш нещо смени всички консумативи и после се вкарвай в приключения със "сваляне на двигател" и т.н.................(кафе)
                          Благодаря

                          Току що го оставих да загрее на место и почна да ври изхвърли чорбите във радиатора мирише на бензин

                          Коментар


                          • #15
                            Ще се отваря няма да се размине
                            следващия въпрос ми е
                            части от къде и на коя марка
                            Благодаря Ви

                            Коментар


                            • дядо владо
                              дядо владо коментира
                              Редактиране на коментар
                              Звънкай за въпроси, така е по-лесно

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X