Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се чупи Wrangler

    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
    Ще стане много дълга тема.
    От завода производител излиза това което поръча дилъра на конвейра.Имаше опити да се пусне Вранглер с Дана 60 стандартно но няма интерес от самите клиенти на марката.
    И не защото е много скъп а защото има хиляди модификации на този мост.Но наистина хиляди.И всеки иска нещо различно.
    На кой патролски мост може да сложиш двойна гума или да е заден завиващ?И всичко това от завода.
    Тази ниша е заета от фирми които са на пазара от 60 години и са много напред.Няма смисъл от вътрешна конкуренция.Едните правят колата а другите афтърмаркет части за нея.
    И така всички са доволни.Говорим за необятен пазар и богати клиенти.И най важното е че тези фирми и завода производител си сътрудничат а не си пречат..
    Виждал съм предварителни подобрения от завода преди да излезе тунинга за тях.Подобренията са направени заради самия афтърмаркет.Какво да ти кажа повече.
    Именно. Затова казвам че разликата е концептуална. Едните правят "Lego" - те са го измислили това, и си го експлоатират според собствените си нужди и собствения си пазар. Nissan и да сложат по-голям мост на Patrol, това няма да им докара нищо, просто ащото патрола не е "Lego", не е мислен за това, нито има пазар за това. Няма да започне да се троши значимо по-малко, защото той и без друго в масовата си употреба не се троши, нито някой ще започне да го купува повече с цел да се състезава с него - за това пък категорично не е правен. Мислен е не за 5-та, а за 2-ра кола в гаража, която да ползваш да заведеш децата на риба, да отидеш на лов или на майната си, и просто да идеш и да се върнеш от там, при това както си го взел от магазина. И с това си предназначение явно се справя. Като изключим изцепките с някои по-нови двигатели, просто го караш и не се троши, дори да си позволяваш някои волности. Масовия Wrangler Jeep е кола хулиганка, ползвана за забавление, която и да се строши не е велика драма - в кварталната бакалия има от пиле мляко за нея, и ще спре да се троши, ако знаеш какво да си поръчаш като я купуваш или след това. Масовия стандартен Вранглер нито блести с кой-знае какви характеристики в заводския си вид, нито с кой-знае каква надеждност или комфорт. Не му и трябва. Даже Rubicon или Sahara не си купува всеки, просто защото като му съобщят допълнителните екстри все едно му говорят на марсиански. Той просто си купува автомобил за забавления.

    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
    Вранглер Рубикон излиза с два 100% блкокажа и по бавна раздатка.Прави се на същата линия на която правят и другите модели.Лично за мен това е една недомислица.
    За теб е недомислица, за друг не е. Намерили пазар - произвеждат и продават. Точно като нисана, който пак за теб е недомислица, но и той се прави от 100 години и се продава успешно. Да, не е супер автомобил, точно колкото не е и Рубикона или някой друг стандартен модел на Wrangler, или поне аз не виждам нищо чак толкова изключително в характеристиките му върху страницата

    Говорим за едно и също, но с различни думи.

    Масовия достъпен извън САЩ Jeep-ов мост до Dana 44 (212-226mm корона, 29.8 - 35.8мм полуоски според информацията, на която попадам) е по-слаб дори от малкия 233 милиметров патролски като пиньон и корона и само най-усилените са с по-дебели полуоски (33.3мм на H233). Наличния Dana 60 е сравним с патролски H260 като полуоски, а като пиньон и корона - да каже някой ако знае, щом има разни модификации. Че в магазина можеш да си купиш heavy duty пиньон и корона, коруба, касета и полуоски е ясно. Че същите неща за патролския мост ги няма и няма да ги има - също. Че от гледна точка на налични части е много по-лесно да тунинговаш Wrangler - пак е ясно. А то за американския пазар и NISSAN-ите са с Dana 44 (Titan) , който не виждам да е с двигател от миксер.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Как се чупи Wrangler

      За толкова години, как пък досега не видях един НАПРАВЕН Wrangler! Все са under construction. Малките жълти човечета не ги мислете - завладели са всички сегменти на автомобилните пазари и вероятно има защо. Допирът ми с американки, кой знае защо ми напомня този с руските изчадия. За английските извращения, пък съвсем не ми се говори - ако ще и тапицериите им да са тъкани с косми от гърба на Кралицата.
      Живият живот отдавна е доказал, че Made in Japan са нещата, без което не може там, където е тегаво и се очаква ламарините просто да РАБОТЯТ и на тях да може да се разчита...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: Как се чупи Wrangler

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        На 40 години съм и крака ми в морга не е стъпвал още...Близнак Ивайло..! Нямам 10000$ за мост и карам само Японски коли и джипове..и аз като тия бедните Араби, а те се не трошат.., а и да ми потребва нещо- магазини колко щеш и нови части дал Господ ! Ии..Детройт фалира..нали разбра..
        Нещо рязко обърна резбата,защо така?Сонда не ми отговори на въпроса колко струва нов Нисан Патрол?Защо ги сравнявате с Вранглер?След като тук в БГ си купуваме части за японките от Дубай защото са по евтини значи сме по големи баровци от арабите.Къде са тези магазини с новите части?Казх ти че имам японски коли.
        За 40 години колко нови моста си купи?Провери колко струва в магазина чисто нов мост за Нисан Патрол.
        Детройт фалира точно преди 10 години.Просто сега обявиха фалита.И там се напълни с бурки,чалми,чехли и шалвари...
        Точно заради авто-индустрията която реализира огромни печалби.Не ми пука за Детройт не мисля да живея там.

        Коментар


        • #49
          От: Как се чупи Wrangler

          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
          Нещо рязко обърна резбата,защо така?Сонда не ми отговори на въпроса колко струва нов Нисан Патрол?Защо ги сравнявате с Вранглер?След като тук в БГ си купуваме части за японките от Дубай защото са по евтини значи сме по големи баровци от арабите.Къде са тези магазини с новите части?Казх ти че имам японски коли.
          За 40 години колко нови моста си купи?Провери колко струва в магазина чисто нов мост за Нисан Патрол.
          Детройт фалира точно преди 10 години.Просто сега обявиха фалита.И там се напълни с бурки,чалми,чехли и шалвари...
          Точно заради авто-индустрията която реализира огромни печалби.Не ми пука за Детройт не мисля да живея там.
          Един нов Патрол струва колкото 10 от тия мостове дето си ги купуваш..! Магазините за части се намират на територията на България, в частност София! Не съм си купувал нови мостове ! Мерси за информацията, че фалита на Детройт се дължи на арабска инвазия...таман се чудих каква е причината! Мнението ми се припокрива абсолютно с казаното по-горе от Спарки! Смятам, че отговорих на въпросите ти. Аз въпроси към теб нямам..всичко ми е ясно!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #50
            От: Как се чупи Wrangler

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Един нов Патрол струва колкото 10 от тия мостове дето си ги купуваш..! Магазините за части се намират на територията на България, в частност София! Не съм си купувал нови мостове ! Мерси за информацията, че фалита на Детройт се дължи на арабска инвазия...таман се чудих каква е причината! Мнението ми се припокрива абсолютно с казаното по-горе от Спарки! Смятам, че отговорих на въпросите ти. Аз въпроси към теб нямам..всичко ми е ясно!

            Говори ми в цифри.Мостовете са с различни цени.Зависи от това което иска клиента.
            Всеки ден излиза нещо ново.А не за 20 години два моста и това е.И в София не съм виждал да се продават мостове за Нисан Патрол по магазините.
            Жестоко си заблуден ако си мислиш че е така.А сега бегом по моргите за нещо омазано с грес и масло.
            И моето мнение се припокрива с това че само си гукаш тук без да имаш реална представа за какво става въпрос.
            И колко струва еднин чисто нов Патрол?Още чакам отговор на този въпрос.

            Коментар


            • #51
              От: Как се чупи Wrangler

              http://www.carsguide.com.au/buy-a-ca...ies=4294956534

              http://www.carsguide.com.au/buy-a-ca...els=4294966998

              Темата се измести доста. Истината е, че Патролските мостове не са толкова слаби, колкото колегата с Вранглера ги представя. Това го знае и всеки имал или управлявал возило с тези мостове. Естествено и няма нищо несчупваемо. А и е некоректно да се сравняват заводски неща с тунингови! И факт е, че в момент в България има адски много Патролски мостове, за разлика от такива от някой голям Американски пикап.

              П.С. elbgt, малко е смешно да се хвалите по форума какъв карач и какъв трошач сте! Имате много добре подготвен автомобил има толкова много състезания, че спокойно може да докажете вашите умения и здравина на техниката.
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #52
                От: Как се чупи Wrangler

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Говори ми в цифри.Мостовете са с различни цени.Зависи от това което иска клиента.
                Всеки ден излиза нещо ново.А не за 20 години два моста и това е.И в София не съм виждал да се продават мостове за Нисан Патрол по магазините.
                Жестоко си заблуден ако си мислиш че е така.А сега бегом по моргите за нещо омазано с грес и масло.
                И моето мнение се припокрива с това че само си гукаш тук без да имаш реална представа за какво става въпрос.
                И колко струва еднин чисто нов Патрол?Още чакам отговор на този въпрос.
                http://suchen.mobile.de/auto-inserat...PORT&usage=NEW

                Ето ти цена на нов Патрол! Седма генерация, който беше представен преди година в Абу Даби /там бе....при ония сиромасите , с чалмите/ е между 85 и 110 к.$ в зависимост от комплектацията с мотор V8 5.6 400 к.с! Иии...мостове в магазините не съм твърдял, че се продават. Помни какво се пише! Попита ме от къде си купувам части! И си коригирай тона..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                  https://www.facebook.com/media/set/?...0842795&type=1 Ето една галерия с на Елиан вранглера. Съмнявам се някой здравомислещ човек, да се пусне на състезание с ужаски и всякаква друга тор с цел да докаже на майстора от съседното село кой е по-разбирач, като безсмислено си счупи дългогодишния труд. По състезанията които съм ходил от 20 джипки я финишират 2-3, което само доказва тезата ми за торта А тия приказките с 500те коня и т.н много често ги срещам ама в БМВ форума. ПАтрола освен за някакви мостове друго не чувам, мостовете та мостовете. Дори и оплюваната Дана 35 държи с 35ци и 5,2 двигател. ПАтрола не знам колко му е въртящия момент на дизеля ама не знам 1 да не е бил правен...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                    Айде пак ужаски намесени абе за толкова години не ви ли минаха комплексите да се заяждате
                    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                      радвай се, че не са забравили за 'мадър ръша'

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                        Ето една галерия с на Елиан вранглера. Съмнявам се някой здравомислещ човек, да се пусне на състезание с ужаски и всякаква друга тор с цел да докаже на майстора от съседното село кой е по-разбирач, като безсмислено си счупи дългогодишния труд. По състезанията които съм ходил от 20 джипки я финишират 2-3, което само доказва тезата ми за торта А тия приказките с 500те коня и т.н много често ги срещам ама в БМВ форума. ПАтрола освен за някакви мостове друго не чувам, мостовете та мостовете. Дори и оплюваната Дана 35 държи с 35ци и 5,2 двигател. ПАтрола не знам колко му е въртящия момент на дизеля ама не знам 1 да не е бил правен...



                        Вече се появиха и щатните говорители
                        Nissan Patrol 2008
                        Mercedes c220 cdi 2006
                        Mercedes cls350 cdi 2013
                        Mercedes GL 450 cdi 2012

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          Дори и оплюваната Дана 35 държи с 35ци и 5,2 двигател.
                          Държи, докато някоя от 35-ците не реши че има собствено мнение на къде да тръгне, със все 28 милиметровата полуоска.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boony-2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5503098

                          191мм корона с 28мм полуоска. Найс, а? Питай защо и тойотите трошат дифове - и там имат навика подобни размери да слагат. 200мм заден нисански мост с 31 милиметрови полуоски се случва да го строши и 2.4 бензиново терано. С трилитровия дизел даже и с 29-ки дава фира. Сам си прави сметките за здравината на въпросната Dana със сложени 35-ци върху нея.

                          После защо нисана бил здрав - просто на фона на морето от недоразумения са сложили каквито железа трябват според предназначението му. Няма нищо изключително.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            https://www.facebook.com/media/set/?...0842795&type=1 Ето една галерия с на Елиан вранглера. Съмнявам се някой здравомислещ човек, да се пусне на състезание с ужаски и всякаква друга тор с цел да докаже на майстора от съседното село кой е по-разбирач, като безсмислено си счупи дългогодишния труд. По състезанията които съм ходил от 20 джипки я финишират 2-3, което само доказва тезата ми за торта А тия приказките с 500те коня и т.н много често ги срещам ама в БМВ форума. ПАтрола освен за някакви мостове друго не чувам, мостовете та мостовете. Дори и оплюваната Дана 35 държи с 35ци и 5,2 двигател. ПАтрола не знам колко му е въртящия момент на дизеля ама не знам 1 да не е бил правен...
                            Колега, в коя година живеете ?!?!? Така по думите ви става ясно, че на оффроуд състезания последните 5-6 години не сте ходили. Специално за вас, ще дам малко информация, все пак не е редно такъв виден офроудър като вас да е толкова назад с информацията: В България състезателния офроуд се профилира на 3 дисциплини - рали, трофи и траял. Във всяка една от дисциплините се появиха доста подготвени коли, които за разлика от джипа на Елиан не стават за пред кафетата, а и не са правени за там, но за сметка на това са доста добре подготвени за съответната дисциплина! Заводски джипове по състезания вече няма, торта отдаван остана по селските дворове, хората се развиват, а не се занимават да пишат и хвалят във форуми.
                            Ей голям трън в очите са ви тези 500коня. Завиждате ли, не вярвате ли, притесняват ли ви ?!?!? Ако имате въпроси как, защо и колко би струвало - не е срамно - питайте, пътеката е отъпкана!
                            А и темата тръгна от мостове, затова и се говори за мостове. А това колко държи Дана 35 на гуми 35", че и далеч по-малки гуми, доста хора сме видяли, събирали, дърпали и т.н.
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Държи, докато някоя от 35-ците не реши че има собствено мнение на къде да тръгне, със все 28 милиметровата полуоска.
                              [ATTACH=CONFIG]608763[/ATTACH]

                              191мм корона с 28мм полуоска. Найс, а? Питай защо и тойотите трошат дифове - и там имат навика подобни размери да слагат. 200мм заден нисански мост с 31 милиметрови полуоски се случва да го строши и 2.4 бензиново терано. С трилитровия дизел даже и с 29-ки дава фира. Сам си прави сметките за здравината на въпросната Dana със сложени 35-ци върху нея.

                              После защо нисана бил здрав - просто на фона на морето от недоразумения са сложили каквито железа трябват според предназначението му. Няма нищо изключително.
                              И аз го изпитах този момент
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дана, патрулски мостове, солети, USA vs Japan ...

                                То тоя момент е основната причина за негативния имидж на тия мостове. Читавите от същата марка са просто с друг размер, в друг магазин и върху други возила, дето тук са рядкост, за ралика от нисана. Та по тоя повод аз не вдявам защо бяха всичките спорове и мерене на пишки.

                                ПП: Впрочем, 200 милиметровия мост на нисан е с подобна конструкция на Dana-та, с махаеми ръкави и прочие истории. Ама просто е слаб за нещо повече от Витара, ако ще се ползва сериозно. А и дебелите полуоски сами по себе си не значат нищо, ако дифа на който са сложени не може да им устиска. Не можеш да сглобиш наистина здраво нещо просто избирайки най-големите железа поотделно. Трябва да са съобразени едно с друго, и бушона да е на безопасно и евтино място. Иначе със всяка следваща смяна с нещо по-здраво започва да се троши следващото слабо място по веригата, и тунинга наистина става ужас без край. Истинските неща рядко са по моргите, но пък тук болшинството с това разполагаме.
                                Последно редактирано от sparkybg; 21-07-13, 19:33.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X