Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверете този Jeep

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверете този Jeep

    Пиша тази тема с закъснение,но не мога да допусна и друг колега да изпита същите "приятни емоции",които се стовариха и на моята глава.Започвам хронологично:голямата мечта-Grand Cherokee 4.7.След доста търсене и четене преди около 2 месеца най-накрая го откривам.Джипът е на колега от форума,а именно на Михаил Войнов 2.С колегата се чуваме по телефона,прави ми впечатление на много отзивчив и коректен,веднага изпраща допълнително поискани снимки,гарантира за състоянието на джипа.Понеже пътя от София до Приморско не е малък,същия заявява,че ако не харесам джипа ще ми плати разходите по пътуването.И така се стига до датата 26.10.10г.,когато аз заедно с мой приятел се затъркалваме до Приморско и.......виждаме страхотен автомобил,истинско бижу.Състоянието на машината е наистина перфектно.Няма забележки нито по интриора,нито по техническата част,абе направо виждам моята кола!Колегата ми разказва същата история,която виждам и в друга тема(че е притиснат от банки и др.)Коментираме цената,прави ми отстъпка и стискаме ръцете.По обратния път карам джипа-няма такъв кеф,машината върви превъзходно,чак изключвам музиката и се кефя на звука от двигателя.(забравих да вметна ,че преди да го купя го проверих-не се издирва и няма запори)И това щастие продължи цели......2 дни.Като чели шестото чувство ме накара да извикам един експерт да го погледне,преди да отида в КАТ за смяна на номерата.Оказа се че Grand-а има Grand проблем,а именно поVIN-а,който е набит в багажника до резервната гума има интервенция,изглежда като търкан с шкурка.Направо леден душ.Предполагам се досещате,какво щеше да стане ако бях отишъл в КАТ.Оттам звънкам на колегата,той ми вади версия,че е знаел,ама мислел,че кората го е изтъркала и не било проблем.Да да,ама не.Въобще не знам как тая кола е регистрирана в КАТ Бургас,всеки да си вади сам извода.За всеки случай се консултирах с още двама специалисти,бяха единодушни-няма как да мине каналите.Оттам аз помолвам колегата да развалиме сделката,той обаче казва,че пари кеш не може да върне и в последствие ми предлага спасителен вариант-да му дам още 1000 лв.и да взема от него едно Ауди Оллроуд 2.7 би-турбо.Удавник за сламка се хваща и аз отново отивам с приятелчето до Бургас.Вали сняг,оглеждаме го пред КАТ Бургас.Колата отвътре има много забележки(счупен подлакътник,тотално съсипана кожа на предна дясна седалка и доста смачкана и протрита на шофиорската седалка,счупено копче за стрничните огледала и др.),които аз предвид създалата се ситуация съм склонен да преглътна.Изрично го питам за състоянието на прословутите възглавници-казва,че са здрави и не спадат.Диагностиката не показва сериозни проблеми(1-2 грешки,не помня дори какви)Колегата ми казва,че ми дава колата на тая цена,защото за толкова я е взел и той,и знаейки,че членувам в форума ме моли да не разгласявам случката.Съгласявам се с единствената мисъл,че можеше да си остана с горепосочения джип в който да си блъскам главата и потеглям към София благодарен за проявената човечност.Още в първите километри на магистралата ми прави впечатление,че температурата рязко падна-термостат,ама си викам...майната му.Пристигам в София благополучно.На другата сутрин колата е легнала(3 спукани възглавници-2 предни и задна дясна),ама мен повече ме вълнува да мина КАТ.За щастие тук няма проблем и ставам горд собственик на...2 тона скрап.Паркирайки пред нас след КАТ изведнъж констатирам,че задната скорост е избягала.На следващия ден тръгвам към майстора по автоматиците и стигам до бензиностанция Лукоил на Суходол,където оставам на 3-та колонка,колата не пали...следва пътна помощ и много псуване.В крайна сметка състоянието е:заминал моторен компютър(преди това отварян),ремонт на авт. скоростна кутия,3 спукани възглавници,от двигателя тече масло(беше старателно измит)и доста други проблеми,ремонта се върти около 5хиляди.И ако за всички тези неща не мога категорично да докажа,,че са били прикрити от колегата,то за липсата на десния ксенон няма друго обяснение,тъй като на снимките,които ми беше пратил десния фар светеше,а в София установих,че крушка нямаОсвен да е паднала по пътя!!??!!Да добавя,че между седалките открих и табелата от автокъщата,от която колегата беше купил Аудито(по негови думи за14 000),да ама на нея пишеше 11 990.В крайна сметка не пиша тази тема за да ви се оплаквам какво дърво гризнах,а за да предпазя други колеги от покупката на въпросната кола,която виждам,че колегата отново щедро предлага.Надявам се че съм ви бил полезен

  • #2
    От: Не купувайте този Jeep

    Колега ти как прецени че джипа е пренабиван аз до колкото познавам историята на този джип колегата Михаил Войнов го закупи от София и беше с Софийски номер.След това си мина през кат Бургас без никакъв проблем аз мисля че по разумните действия от твоя страна трябваше да са, да му се обадиш и да го пратиш в кат Б-с за да ти вземе документ за екпертиза.Най-вероятно тия интервенций са правени там.Така че ти сам си си виновен за случая.Защо не отиде в кат да си го регистрираш след като е бил регистриран един път там те му имат досие.Ама то си е така СТРАХ ЛОЗЕ ПАЗИ.И ти в стремежа си да не изгориш си наби друго дърво.
    OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
    www.offroadprimorsko.com
    0899883765

    Коментар


    • #3
      Колега аз аллроуда съм го взел така както и ти само чрез диагностика на VAG и каквото ми е дал на мен като грешки това и ти видя отделно от това за теча на масло от мотора ти казах лично и отделно от това ти дойде доколкото си спомням с всепризнат майстор на ауди така че ми се струва доста НЕКОРЕКТНО от твоя страна да ме упрекваш за проблемите си с колата а и изрично те предупредих че колата не е обслужена или може би щеше да ме обвиняваш ако беше скъсал и ремък , категорично аз не съм правил никакви ремонти по колата с изключение на подмяна на блоу офф клапите и дебитомера за което също те уведомих, дори и обслужване, така че няма как да зная дали има скрити дефекти при положение че съм я взел с единствената цел да я продам не виждам какво се обиждаш за цената. Относно джипа за толкова тъп ли ме вземаш да си взема колата обратно ако е нередовна и не знам как е минала КАТ Бургас , може би там експертите не са на нивото на твоя приятел (колега) , или може би не съм такъв болестен параноик като тебе и да търся под вола теле. Между другото господин полицай когато някой продава нередовна кола никога тя не е на реална цена , за това не се ли замисли, а и доколкото си спомня експерта ти беше казал че няма следи от пренабивания и тн само дето можело да ти я вземат за експертиза, или може би лъжа и затова , както и да е поне за едно си прав джипа си е перфектен. Като се замисля май твоя приятел майстор ми каза че няма кой знае какъв проблем с джипа, когато бяхме пред кат Бургас и че ти си се заинатил да го връщаш . ПС между другото на мене много не ми и пука какво си написал и не ти прави чест в крайна сметка ти си този който си хареса ОУРОУДА и ако има въобще някой на който имаш право да се сърдиш то това е майстора който си беше взел, ако ли не ти си знаеш.....

      Между другото аз не искам просто да се отърва от колата, ако ще е за вечно нечия то по-добре да си е моя , все пак на мен тая кола ми е 17500 и то е закупена преди по - малко от година, а затова което предлагаш можеш спокойно да си вземеш читав екземпляр , но ще държиш волана от дясно
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-11, 09:16. Причина: Сливане на 2 последователни публикации
      Михаил Войнов 0988814423

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

        Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
        ... Относно джипа за толкова тъп ли ме вземаш да си взема колата обратно ако е нередовна и не знам как е минала КАТ Бургас , може би там експертите не са на нивото на твоя приятел (колега) , или може би не съм такъв болестен параноик като тебе и да търся под вола теле. Между другото господин полицай когато някой продава нередовна кола никога тя не е на реална цена , за това не се ли замисли, а и доколкото си спомня експерта ти беше казал че няма следи от пренабивания и тн само дето можело да ти я вземат за експертиза ...
        Т.е., доколкото разбирам, наистина джипът има някакъв проблем с VIN-а и ти си бил наясно с това. При това положение ми се струва, че агресивната ти реакция хич не е подходяща за случая и с нея по-скоро ще накараш хората да се замислят много сериозно дали биха искали да купят кола от тебе.

        за толкова тъп ли ме вземаш да си взема колата обратно ако е нередовна
        Защо да не си я вземеш, след като ти си взел парите за нея и при продажбата си скрил, че има проблем? Ако купувачът ти беше платил с фалшиви пари щеше ли да си искаш колата обратно?

        ... само дето можело да ти я вземат за експертиза ...
        Това е направо нагло! Един такъв джип, дето е имал нещо не съвсем в ред по документите, престоя няколко месеца пред VІ-о районно в София и май полицаите го бяха поразчастили, докато са правили разни експертизи. През това време, естествено, собственикът й е стоял без кола и всичките ядове и разходи са си за негова сметка. Ама ти явно не виждаш нищо лошо в това някой да ти даде ХХ,ХХХ пари за да си купи едно голямо главоболие ...

        Напълно е възможно VIN-ът да е бил случайно увреден. Миналата година един приятел си купи джипка, на която едни умни глави от пернишка автокъща, за да се четял по-лесно VIN-а, го бяха "почистили" с едра шкурка така, че едва бяха останали цифрите. След огледи и чесане по главите в КАТ го пуснаха, но го предупредиха, че при една полицейска проверка по пътищата колата може да бъде задържана, защото има явни следи от манипулиране на номера ...

        Ти, след като си бил наясно с проблема, си бил длъжен да предупредиш купувача за него, а той вече да си решава иска ли да поема риска или не.

        Още по-добрият вариант би бил ти, след като си толкова уверен, че VIN-ът не е бил пренабиван, да отидеш в КАТ-Бургас и да поискаш една експертиза за твоя сметка. След това вече, със съответните документи, би могъл съвсем спокойно и с чиста съвест да предлагаш джипа и то, може би, и на по-висока цена, щом е в такова добро техническо състояние.

        Дотогава обаче ще е по-добре да се въздържаш да предлагаш тази кола за продажба във форума!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Не купувайте този Jeep

          Първоначално публикуван от gangstarr Преглед на мнение
          Като чели шестото чувство ме накара да извикам един експерт да го погледне,преди да отида в КАТ за смяна на номерата.Оказа се че Grand-а има Grand проблем,а именно поVIN-а,който е набит в багажника до резервната гума има интервенция,изглежда като търкан с шкурка.Направо леден душ.Предполагам се досещате,какво щеше да стане ако бях отишъл в КАТ.
          Мисля че е крайно време, правилата на този форум да бъдат приведени в унисон с българското законодателство и потребителите които клеветят и злепоставят, да носят отговорност за действията си!!!!

          И защо точно не трябва да го купувам този джип, колега полицай??!!
          Защото е масова практика в пунктовете на КАТ безхаберници да заливат номера на рамата с кисилина и да го трият с шкурка ли???
          Компрометират произхода на колата без да носят абсолютно никаква отговорност за това.

          Гранда на Войнов, 100% е редовен!

          http://www.carfax.eu/show-report/129...199f69?asale=1

          Даже моя съвет е да отиде в Балканстар за да му направят безплатния recall

          http://www.jeep.com/webselfservice/j...m%28%27R%27%29

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Т.е., доколкото разбирам, наистина джипът има някакъв проблем с VIN-а и ти си бил наясно с това. При това положение ми се струва, че агресивната ти реакция хич не е подходяща за случая и с нея по-скоро ще накараш хората да се замислят много сериозно дали биха искали да купят кола от тебе.

            Защо да не си я вземеш, след като ти си взел парите за нея и при продажбата си скрил, че има проблем? Ако купувачът ти беше платил с фалшиви пари щеше ли да си искаш колата обратно?

            Това е направо нагло! Един такъв джип, дето е имал нещо не съвсем в ред по документите, престоя няколко месеца пред VІ-о районно в София и май полицаите го бяха поразчастили, докато са правили разни експертизи. През това време, естествено, собственикът й е стоял без кола и всичките ядове и разходи са си за негова сметка. Ама ти явно не виждаш нищо лошо в това някой да ти даде ХХ,ХХХ пари за да си купи едно голямо главоболие ...

            Напълно е възможно VIN-ът да е бил случайно увреден. Миналата година един приятел си купи джипка, на която едни умни глави от пернишка автокъща, за да се четял по-лесно VIN-а, го бяха "почистили" с едра шкурка така, че едва бяха останали цифрите. След огледи и чесане по главите в КАТ го пуснаха, но го предупредиха, че при една полицейска проверка по пътищата колата може да бъде задържана, защото има явни следи от манипулиране на номера ...

            Ти, след като си бил наясно с проблема, си бил длъжен да предупредиш купувача за него, а той вече да си решава иска ли да поема риска или не.

            Още по-добрият вариант би бил ти, след като си толкова уверен, че VIN-ът не е бил пренабиван, да отидеш в КАТ-Бургас и да поискаш една експертиза за твоя сметка. След това вече, със съответните документи, би могъл съвсем спокойно и с чиста съвест да предлагаш джипа и то, може би, и на по-висока цена, щом е в такова добро техническо състояние.

            Дотогава обаче ще е по-добре да се въздържаш да предлагаш тази кола за продажба във форума!
            Ей няма такъв клеветник като теб.
            Трепането ти е малко.

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Ей няма такъв клеветник като теб.
              Трепането ти е малко.
              Я да чуем кое точно е клевета! Продавачът потвърждава ли, че по VIN-а е имало нещо и той го е знаел? Потвърждава. Казал ли го е на купувача - не го е казал.
              Дали проблемът е бил голям или малък - един господ знае. При всички положения този, който вади парите е трябвало да бъде уведомен.
              А, ако ще си говорим за законодателство, хич няма да е зле продавачите да се научат да не премълчават съществени обстоятелства.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Не купувайте този Jeep

                Г-н Полицай джипа си е напълно редовен просто некадърноста и безхаберието на твойте колеги от КАТ са търкали номера да гледат дали не е заварян друг и са си оставили рацете номера си се чете напълно нормално. Това че ти си влезнал в някакъв филм никого не трябва да виниш и да побликуваш такива простотии във форома

                Коментар


                • #9
                  От: Не купувайте този Jeep

                  При мен в КАТ на една от колите ми търкаха с шкурка и намериха номера на двигателя,защото в талона пишеше без номер.Мисля,че колегата е можел да го регистрира все пак,но ,може би е въпрос на желание.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

                    по ВИН няма апсолютно никакъв проблем с изключение на това че боята около мястото където е набит вина е протрита, което обаче го видяха и експертите от КАТ Бургас и прецениха че това не е проблем иначе може би аз нямаше да имам джип и отделно на това колегата това нещо го видя още като купуваше джипа и аз му казах че не са ми направили проблем за това
                    Михаил Войнов 0988814423

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не купувайте този Jeep

                      Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                      Колега ти как прецени че джипа е пренабиван аз до колкото познавам историята на този джип колегата Михаил Войнов го закупи от София и беше с Софийски номер.След това си мина през кат Бургас без никакъв проблем .
                      Ако си чел внимателно,трябва да си видял,че никъде не съм правил заключение,че номера е пренабит,а че има интрвенция по него.Като е бил със Софийски номера значи няма проблем????Ако искаш на твоя кола и изтъркай номера с шкурка и пробвай да я прекараш през каналите,пък после с месеци или години ходи доказвай,че нямаш сестра.Ако някой си мисли,че може без проблем да си регистрира джипа-пожелавам му успех в начинанието!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не купувайте този Jeep

                        Автомобила си е напълно редовен минал е КАТ СОФИЯ и КАТ БУРГАС не са открили никъкви проблеми с колата изведнъж колеката "GANGSTARR" откри че колата има интервенции и неможе да мине кат за пререгистрация.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не купувайте този Jeep

                          Искам да изкажа благодарности на колегата KINEX , както и на другите колеги които ме подкрепиха
                          Михаил Войнов 0988814423

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

                            Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
                            по ВИН няма апсолютно никакъв проблем с изключение на това че боята около мястото където е набит вина е протрита, което обаче го видяха и експертите от КАТ Бургас и прецениха че това не е проблем ..
                            Не знам как е в Бургас, но в КАТ-София дори за няколко петънца ръжда в близост до VIN-а, веднага викат експертите за проверка.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee WJ: кой двигател?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Я да чуем кое точно е клевета! Продавачът потвърждава ли, че по VIN-а е имало нещо и той го е знаел? Потвърждава. Казал ли го е на купувача - не го е казал.
                              Дали проблемът е бил голям или малък - един господ знае. При всички положения този, който вади парите е трябвало да бъде уведомен.
                              А, ако ще си говорим за законодателство, хич няма да е зле продавачите да се научат да не премълчават съществени обстоятелства.
                              Като си толкова отворен освен да дойдеш да мине колата пак през кат и да видим дали има проблем джипа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X