Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    На мен задната броня ми харесва!
    Твърдението, че влошава, задния ъгъл на атака може да накара собствениците на дискавъри и рейндж класик да се огъват от смях!!!

    Ние,, патруловоди скромно ще си траеме.......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Я сега и едно допитване да спретна. Става въпрос за шнорхел. Аз лично се лашкам между три варианта:

      1. Моя фаворит е модела на AEV
      2. Популярния Safari на ARB
      3. Никакъв

      Тия дни както бяхме разцепили мостовете поогледах това онова и ми се струва, че след всяко газене на вода с дълбочина над 1 м налягането на водата ще е достатъчно за да преоодолее семерингите и да напълни мостовете до капачките. Изхождам по спомен, че налягането на водния стълб е 1 бар на всеки 3 метра, което ще рече при 1-1.5 метра ще е 300 до 500 мбара и семерингите нямат шанс. Смукателния отвор за въздух и сега е на над 1 метър височина. Вярно, по-добре да смениш едно масло отколкото да счупиш мотора, ама дали въобще да го подготвям за газене на вода или тотално да забравя този фън за над 50-60 см. От друга страна си представям какви звучи ще издава този комин при скорости над 90-100 км/час. Сега е момента да взема решение, защото скоро започваме с изработката на лайт бара и конструкцията му много зависи от това дали ще пазим място за шнорхела. Ако ще има шнорхел тръбата на лайтбара ще трябва да мине вертикално пред стъклото и да се държи само на два болта от планките. Такова закрепване е слабо и податливо на вибрации и ще се наложи допълнително закрепване и съответно дупчене на рамката над стъклото. Ако няма шнорхел нещата са много по-лесни и прости. Иначе наличието на шнорхел ще затвърди агресивния му оффроуд изглед, но само заради това май не си струва. Да беше някой заоблен лигльо щеше да е задължително да има шнорхел ама май за JK това не е необходимо. Абе знам ли...
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        ... дали въобще да го подготвям за газене на вода или тотално да забравя този фън за над 50-60 см. ...
        В същност, предназначението на шнорхела не е само да предпазва двигателя от воден удар при газене на дълбока вода. Не по-малко съществена част от него е подаването на по-малко запрашен въздух.
        А освен това, получаваш и ефекта, който някои търсят в допълнителното монтиране на т.нар. cold air intake - подаваш на двигателя по-хладен въздух.

        Не мисля, че шумът от въздушното съпротивление на шнорхела при по-висока скорост ще е проблем. Калните гуми така или иначе ще вдигат достатъчно шум, а и аеродинамиката на Wrangler-a си е подобна на тази на тухла-четворка ...

        Ако тази кола ще се кара офроуд, аз бих сложил шнорхел. Дори и да избягваш да влизаш в по-дълбока вода никой не е гарантиран от изненади. Както караш във вода до глезените, така в следващия момент можеш да я видиш да се плиска на предното стъкло като колегата ceco_lj ...

        Дали да бъде AEV или Сафари си е в голяма степен въпрос на вкус. Лично на мен вариантът на Сафари на външен вид ми допада повече.
        Хубаво е обаче да се вземат предвид и някои дребни подробности по практическата реализация на монтажа на конкретната кола.
        Примерно, решението на шнорхела на TJM за моя Патрул включва една скрита под калника част от въздуховода, която прави връзката между външната тръба и кутията на въздушния филтър. Т.е. има 1 съединение в повече от варианта на Сафари, в който шнорхелът влиза в калника директно срещу въздушния филтър.
        Това съединение не подлежи на лесна инспекция при нормалната употреба на джипа, поради което поне на 2 пъти само късметът ме е предпазил от проблем с проникването на вода през разхлабена връзка ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Точно пред тази дилема и аз среших да не слагам шнорхел понеже не ми бил нужен. На черокито след лифта и големите гуми смукатела за въздух доиде на почти метър височина .
          Това добре докато не реших да мина през едно езерце малко по бързо и си останах там при движение във вода пред джипа се образува вълна която се катери по всички железа над и под капака докато не си намери зона с по ниско налягане а това е точно смукатела .
          Това за дизела това значи неизбежна смърт при мед се изкривиха две мотовилки и една риза се разцепи да не говориме че има и по тежки случаи от моя .
          Тъпото в тази ситуация е че всеки както и аз знае какви са последствията но си казва на мен това няма да се случи аз ще внимавам .
          Слагаи които си харесаш шнорхел и не му мисли .

          Коментар


          • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

            И аз се учудвам на тая дилема пред дизеловия мотор! При наличието на две лебедки и един куп хард аксесоари!?

            Коментар


            • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Хммм, наистина не се бях сетил за cold intake ефекта и особено за по-слабо запрашения въздух. Определено везните се накланят в поска на шнорхела. Дори направо май ще го поръчвам. Лично аз предпочитам този на AEV. Недостатъка му е че при монтажа се налага да се срязва гредичката на капака. От друга страна пък AEV предлагат един много добре измислен и функционален преден капак в който отвора за шнорхела е фабрично направен и е закапачен с някаква мрежичка. Иначе поне според мен е с по надеждна и проста конструкция. Има и два варианта на смукателя. Класически или с филтър. Освен това всичко е на тепсия и лесно може да се инспектира. Другия му недостатък е че го няма тук и ще трябва да се поръчва и чака, а Safari-то го има в Гладиатор.

              P.S.

              Лошото е че като имам шнорхел няма кой да ме спре да нагазвам във водите и от сега ще трябва да мисля нещо за водата в мостовете. Някъде бях срещал една поне според мен хитра системка при която преди да газиш през отворите за вентилация се подава въздух с регулируемо според очакваната дълбочина налягане за предпазване чрез изравняване на налягането от навлизане на вода. Май имаше и версия с датчик и автоматично определяне на противоналягането. Има и някакви уж усилени тапи с двоен или троен семеринг за предните мостове, но не споменават нищо за водоеми и не знам какво налягане на водата ще задържат.
              Последно редактирано от elbgt; 14-04-10, 09:33.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                На Киров вранглера е с хубав шнорхел.Виж го.А за наляганията си в грешка-при влизане в вода въздуха в моста силно се свива от рязкото охлаждане и затова е важно отдушника да е проходим и изкаран на достатъчно на високо.Това Явление се наблюдава и при газене на 30см вода.Така , че хидростатичното налягане от водата е последна грижа.Пък и 1метър и повече вода къде ще газиш не ми е ясно...
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  По скоро трябва да се мисли как да се защити не-защитената електроника на комън-рейла!
                  Отдушниците на дифове и скорости се удължават и се изкарват възможно най високо.
                  Аз бих помислил и за изпускателната система!

                  Коментар


                  • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Вероятно е написано някъде, но съм пропуснал...
                    За какво служи тази ролка, поставена в дясната част на задната броня?


                    Предварително благодаря, и поздравления за чудесните резултати.

                    Коментар


                    • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Там като гледам ще се държи рамката за резервната гума.
                      http://www.quadratec.com/products/pr...51-add1-th.jpg

                      Коментар


                      • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        По скоро трябва да се мисли как да се защити не-защитената електроника на комън-рейла!
                        Отдушниците на дифове и скорости се удължават и се изкарват възможно най високо.
                        Аз бих помислил и за изпускателната система!
                        ECU-то е достатъчно добре позиционирано и защитено. Уплътнителите на конектора му са в прекрасно състояние, но ти вероятно визираш някой друг модул. Кой ?

                        Някъде в предните си постове май споменах бегло, че съм поръчал, а вече би трябвало и да пристигне едно доста приятно китче с нови щуцери, резбови връзки и армирани маркучи за всичко дето има нужда от компенсация (отдушници) Всички маркучи се събират на едно място и оттам право в кутията на въздушния филтър, но преди филтриращия елемент. Вероятно е така изпълнено за да може при наличие на шнорхел всичко да се събира на едно място и да се свързва с атмосферата възможно най-високо. За компресора също имам удължителен маркуч за филтъра и него ще го сложа преди филтриращия елемент в кутията на въздушния филтър. Само място да има.

                        Първоначално публикуван от bodevb Преглед на мнение
                        Там като гледам ще се държи рамката за резервната гума.
                        http://www.quadratec.com/products/pr...51-add1-th.jpg
                        Да наистина, това е пантата за конструкцията на резервното колело, която не сме започнали да изграждаме още. Профила ще е 40х60. Оста продължава до долу и е допълнително укрепена към бронята и стойката към гредата на шасито. Вътре е с два конусни лагера. Нещо ми се върти в главата, че са от предно окачване на Toyota.
                        Последно редактирано от elbgt; 14-04-10, 15:47.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Не е по темата, но си мисля, че джипа който правиш ще стане добре. Опасявам се, че благодарение на подробната дискусия може да е попаднал в полезрението на хора, които транспортират в контейнери такива машинки за бившите соц страни.
                          Как си измислил каското да ти покрие всичките инвестиции?
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Що за въпрос?Съмнявам се,някой застраховател да откаже,да го застрахова и на по висока стойност.Ако се пазят фактури от подобренията няма да е никакъв проблем.
                            Джипката е страхотна,следя темата с интерес.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Застрахован е по остатъчната му стойност или към 45 000 лв. Просто продължих каското към същата компания в която си беше, а там е още след магазина. През Юни изтича втората му година и след приспадане на 10% ще падне под реално платените суми, но вече съм се договорил за нова оценка на база вложеното в него и затова си пазя всички фактури заедно с транспорта и таксите. Дори няма да е необходимо да ги представям всичките, защото остатъчната му стойност се различава осезателно от покупната и то в моя полза.

                              P.S.

                              освен това такива екзотики не се крадат. Предпочитат се автомобили от които могат да се изкарат пари. Дори и да го разкостят няма на кой да продадат частите. Сигурен съм, че ако го пусна в мобилето дори на 30 000 лв и тук се разберм мъжки никой от този форум да не се обажда на тази обява, поне месец никой няма да прояви интерес. В цялото мобиле.бг в момента има три JK, които си отвисяват от половин година и повече и един нов дето не съм го виждал преди, който незнайно от къде го е изкопал Пилето от Софавто. Най-вероятно някакъв бартер. Единия от трите е кауза пердута с десен волан, а пък всички останали са дълга база. Добре че набарах сегашния, иначе още щях да се пуля по обявите
                              Последно редактирано от elbgt; 14-04-10, 16:26.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • До: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                ... Всички маркучи се събират на едно място и оттам право в кутията на въздушния филтър ...
                                Лично аз имам определени задръжки към вкарване на отдушниците в шнорхела.
                                Едно, че в него евентуално се добавя още един отвор, през който при неблагоприятно стечение на обстоятелствата може да проникне вода.
                                Освен това, виждал съм как при пробване на херметичността на шнорхела (с подаване на газ при затиснат отвор на въздухозаборника) двигателят така яко засмука "тапата" (полиетиленов плик), че я вкара навътре заедно с металната защитна мрежа. Предполагам, че това яко дърпане на натоварения двигател ще създава вакуум в евентуално свързани в шнорхела отдушници, което може и да не е добре.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X