Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    С точно тази лебедка при голям зор прегрява. Следва временно ограничаване на мощността и като втора мярка евентуално временно изключване на климатика. Без лебедката никакви подобни симптоми. Според мен се дължи на формата на кутията над макарата. Направо си работи като спойлер. Колкото и да търсих из нета никъде не открих и една дума по въпроса с прегряване като моето. Няма и никакви тунингови решения за подобряване на охлаждането, което ме навежда на мисълта, че просто такъв типичен проблем не съществува. Освен това съвсем не се случва често. Симптомите са пълна боза. Примерно всичката газ по 50 градусовия пясък на дюните до Шкорпиловци, климатика на макс и двигателя излита на 110 градуса и става 60 к.с. и климатика започва да мига и спира да лади. Отварям капака и спирам перката на ръка, сиреч виското напълно отцепило. Електрическата перка на пълни обороти, но пък на нея колко и е душата. Хайде следващото виско хем мопарско от БС. Същото положение. Хайде и следващото този път нарочно менте на Four Seasons, което уж зацепвало по-рано. Нищо подобно. Ситуацията си остава същата. Свалям лебедката, всичката газ при същите условия и никакви грижи. В момента за да имам все пак лебедка съм изработил фланец, който използвам вместо виското. Карам го така от миналото лято. Мощността и разхода естествено пострадаха, но няма как. По никакъв начин не мога да отклоня стрелката от нормалното и зимно положение, без значение колко газ раздавам колко време и при каква външна температура. За моя изненада нямаше никакви проблеми с нормалното достигане на работната температура през зимата. То не че имаше зима, но все пак.

    Много умувах и моите лични предположения са следните: Понеже винаги първо пуска ел. перката и то на няколко степени, успява да охлади достатъчно зоната пред виското и то горкото си мисли, че щом на него му е хладно и надолу положението е същото. Е да ама не. Надолу положението е затапено.

    едит/
    май ще е добре да уточня че и всички останали елементи по охлаждането са проверени - радиатор, водна помпа, термостат и т.н. Всичко е ОК. Термостата е изключително хитро конструиран. Външен е и на практика е вечен. Радиатора е свалян и е като нов. Както външно така и отвътре. Няма никакви следи от утайки или каквото и да било. Тестван е с вода с дебит на 2-цолова тръба при 3.5 бара. Хвърля вода на 5 метра. Закачал съм тепературен датчик от мултицет. Горе при виското в края на тръбичката температурата е 70 градуса. Долу зад лебедката 105 градуса, а най-долу където минава и серпентината на маслото за скоростите 115 градуса. Няма какво да го мисля повече. Тая лебедка си заминава. Дори и в бронята съм се огледал, но за сега ще остане. При по-внимателно заглеждане в други модели брони се забелязва, че при почти всички плочата на лебедката е разположена доста по-ниско. Някои и са с по няколко челни отвора, защото най-ниската точка на радиатора всъщност е на нивото на сегашната ми броня и тя реално го засенчва. Бронята която монтирах на дългата Сахара е такава - с ниска плоча за лебедката и дори най-изтумбените модели на Warn не засенчват забележимо радиатора. Въпреки всичко за нея съм предвидил модел на Warn без нищо над макарата и с контактор изнесен в коша. Иначе Zeon моделите на Warn къртят мивки и изглеждат гъзарски, но не ги ща щото вече ме гони параноя.
    Последно редактирано от elbgt; 12-05-13, 17:17.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Аз си държа на това което ти казах вчера. На теб лебедка отпред не ти трябва при условие че си имаш задна. Какво печелиш от това го обсъдихме вече. Наистина тази с която си в момента отпред трудно ще избягаш от загряването. А има ли вариант тази кутия/спойлер да се разкара от сегашното и място?
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Принципно има вариант този "спойлер" да се отстрани. Вътре е силовия контактор и фабричния радиомодул за дистанционно управление. Съвсем спокойно мога да ги изместя зад бронята, където има достатъчно място. Вместо тенекето, което ми пречи и засенчва и отклонява въздушния поток ще трябва да се изработят 3 дистанционни шпилки, което не е никакъв проблем. От друга страна варианта само със задна лебедка не е лош, но задната лебедка като цяло е под въпрос. Начина по който е монтирана сега ме дразнинапоследък заради това, че влошава свеса и то много. Първоначално не мислех, че ще е проблем, но с годините се уверих, че пречи много. От друга страна задната лебедка е много по-полезна от предната. Поне при мен използването на задната спрямо предната е 10:1. Ще се наложи обаче да отстраня задната броня и да я заменя с компактен модел, който да не влошава така зверски свеса. В задната част на купето има един фабричен леген за инструменти, който спокойно мога да отсраня и се отваря достатъчно място за лебедка под купето и монтирана на шасито. Това обаче не може да стане преди да монтирам коиловърите, защото не се знае дали все пак няма да пречи. Освен това планирам да изместя и шумозаглушителя надлъжно на шасито в ляво. Има достатъчно място за него. Сегашната ми задна лебедка е 6500 либри, защото за толкова имаше място на бронята. Доста често не и достигаше тяга и се налагаше да ползвам полиспаст. Та в случай, че всичко е ОК с монтажа и ще трябва и нея да я сменя с някой по-як модел. Въобще дойде времето на "дреболиите" които май ще влача през цялото лято.
        Последно редактирано от elbgt; 13-05-13, 07:50.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Днес го изядох и с предния квадратен номер. Никакъв шанс да се побере никъде. Не бях се заглеждал колко огромен е всъщност европейския вариант на "квадратен номер". Има площ на тава за лютеница.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            ееее голямо гонене го гоних тоя джип тая сутрин от Дупница до Самоков.......бях се залепил през целия път отзад с една пиклива Алмерка има няма 80 коня Задния ляв стоп и габарит нещо не ти свети...и защо ми се стори леко накривен надясно..........макар че не съм фен на Американските коли това ме изкефи!Перфектна работа на окачването по дупките /а там в този участък са много/ и то със скорост от 120 до 140 км.в час.....поне аз с толкова карах отзад!А на баира на Клисура много яко изтегля...............
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Е-еее що не присветна нещо да пием по кафе при Монката. Иначе стопа не свети защото вчера свалях металните протектори за да ги пратя на прахово. И от бързане накрая забравих да му включа буксата. Утре като ги взема готови и като ги монтирам ще я включа, че като се усетих и ме домързя. А това че си забелязал 12 мм разлика във височината от ляво и дясно направо ми изби зъбите. Точно така - вдясно е по-ниско, но е заради реглажа от предните коиловъри. Принципно винаги натягам малко повече левия за да се нивелира когато седна с моите 130 кг, ама тоя път май го предобрих. Ще ги наглася когато монтирам новите биалетки, че си е връткаво и се прави заедно с биалетките заради стаб. щангата. Ей... утрепа ме с това око - рентген !!!

              Иначе днес утрепахме с Монката цял ден с "дреболии". Смяната на маслата в двата диференциала отне 3 часа. Капаците долу, промивки, силикони и станало обяд. След това монтаж на някои новопристигнали дреболии включително и замяна на последната стокова щанга отпред с HD хром-молибденова с 1 тон накрайници. След това двете лебедки вънка и стойката за резервната гума и тя завинаги долу. След това прегресиране с правилната грес на всичко и накрая отново реглаж на всички щанги и линкове. Кастера бе намален още малко, както и сходимостта също.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Е-еее що не присветна нещо да пием по кафе при Монката......
                С най голямо удоволствие другия път като идвам по тоя край първо ще пиша много бих искал да разгледам по обстойно твоя проект......след месец пак ще съм по София а инак отсядам в Дупница при роднини на жената.....та може да се видим някъде по трасето!Еййй ама зор видях да карам след теб....гумите имат невероятен звук със скорост над 120....
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Е са па и гумите чу Задължително пиши едно ЛС преди да идваш към София Тъкмо след месец ще е в малко по-звършен вид окачването отзад.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Е са па и гумите чу Задължително пиши едно ЛС преди да идваш към София Тъкмо след месец ще е в малко по-звършен вид окачването отзад.
                    ако пък беше и погледнал поне веднъж назад щеше да видиш че ти дишам във врата................ с 86 коня сив металик дизел куц кон та поогледах аз!първо ме издуха на правото след Лукойла на Дупница нооооо те настигнах като видях звездата на вратата!Та така докато не зави преди Самоков........там ти свирнах и продължих към Ихтиман!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Е, ако още само 300 метра ми беше дишал във врата щеше да разбереш какво страхотно кафе прави Монката и какви сутрешни локуми разтегаме
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Съвсем встрани от основната линия на тази тема-образец, бих искал да помоля автора за информация за реалната височина на новите гуми - визирам BG Goodrich-а 37х12,5х17. Също и при какво приблизително налягане са измерени.
                        Благодаря предварително!
                        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Монтирани на джанта без товар са 94 см. При налягане 1.8 Bar и 610 кг. товар на гумата височината е 92 см, т.е. разстоянието от оста на колелото до пътя е 45 см.
                          Последно редактирано от elbgt; 20-05-13, 17:19.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Най-после успях да финализирам следващата порция чаркалъци за контейнер:

                            1. Конверсия на коиловъри отзад
                            - Кит конзоли и планки
                            - 2 броя 14" коиловъри с резервоари
                            - 2 броя 12" tender пружини 225 lb/in
                            - 2 броя 16" main пружини 250 lb/in
                            - 2 броя helper пружини със слайдер
                            - 2 броя 3" бъмпстопове
                            - 2 броя монтажни конзоли за бъмпстоповете

                            Дори само с 37-ци вече се усеща чувствително влошаване на спирането. Не ми се мисли какво ще е с 40-ките. Когато става дума за Jeep Wrangler JK решението винаги е на един клик разстояние. В случая аз ще се спра на кита на Терафлекс с 13.3 инчови (340 мм) спирачни дискове. дву-бутални спирачни апарати и главен спирачен цилиндър с увеличен дебит. След този ъпгрейд ще трябва да забравя за старите джанти 16-ки заедно с Дуратраците. Няма да могат да влязат на този спирачен апарат.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142412-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5484664 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152366-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5484665

                            Джантите слава Богу са готови и пристигнаха в склада в Чикаго. Модела е Trail-Gear Creeper Locks и са с 3.75" backspace. Още преди да бъдат монтирани в БГ ще минат през елоксация и химическо оцетяване в черно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142000-1-KIT_trail-gear_toyota-beadlock-wheel.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5484666

                            Правилния капак за задния диференциал за да мога най-после да монтирам бриджа и след него CRC-линка вместо панхард.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60-1005F.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5484668 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crc-anime.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5484685

                            Още малко време имам да поумувам за гумите с размер 40", защото ще бъдат взети директно от локален склад на 300 метра.

                            И още десетина дреболии, които не си струва да се споменават.
                            Последно редактирано от elbgt; 21-05-13, 21:20.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              В предишния пост пропуснах една важна подробност. Джантите са с по-голямо междуболтово разстояние - 5х5.5" (5х139.7мм). Налага се да сменя междуболтовото разстояние от сегашния размер 5 х 5.0" (5х127) на 5 х 5.5 (5х139.7) по две причини. Първата е свързана с поведението по твърда настилка при скорости над 160 км/час. С 35-ците до сега пътното поведение и управляемостта бе стабилно до 185 км/час където е и прекъсвача по скорост. Сега с 37-ците нещата са по-различни. Още при 160 км/час се появяват неприятни симпоми при поддържането на правата посока. Това със сегашните джанти с 4.5" BS. За да върна стабилността се налага да увелича ширината на следата с минимум 60 мм, което може лесно да стане с употреба на джанти с 3.75 BS. Това обаче ще доведе до претоварване на лагерите на предните полуоски. За задните нямам никакво притеснение, защото са достатъчно преосигурени. Те са с огромни Set 80 лагери, използвани и при Ford F-350. Отпред обаче съм със стандартните стокови лагерчета на JK. Решението при Jeep Wrangler JK както обикновено вече съществува. Мога да използвам лагер-главина от военната версия J8, която е с достатъчно здрав лагер, но за съжаление този увеличен размер на лагера налага увеличаване и на междуболтовото разстояние, което в този вариант нараства на 5 х 5.5" или 5 х 139.7 мм. Задните полуоски са двойно разпробити за 5х5" и 5х5.5" и е достатъчно да преместя шпилките за да мина на 5х5.5". Втората причина е че при по-голямото междуболтово разстояние ще мога в бъдеще да ъпгрейдвам на full float главини (линка е към цял заден мост, но се предлагат отделно и само главини и полуоски). За съжаление обаче опитите ми да си осигуря големите военни предни главини от официалния дилър на Крайслер за модела J8 в Гибралтар останаха безуспешни. Искат ми неща дето няма как да изпълня. Решението дойде изненадващо. Докато се оплаквах на мой приятел, който е едрокалибрен израелски бизнесмен той възкликна: "Ама ние ги произвеждаме в Израел тия джипове". Ама как в Израел бе баце, нали в Египет ги правят? Е оказа се прав. Произвеждат ги не само в Египет, а и в Израел. Сайта им го знам отдавна, но винаги съм мислел, че става дума за завода в Египет. Кой да чете по разни линкове от сорта "За нас". Та така звънна пича на някой в Израел и се оказа, че не можели просто да ми ги изпратят тия главини, а можело той да ми ги докара като ходел там. Преди около две седмици замина и скоро след това ми звънна, че главините били при него. Малко соленичко излизат за разлика от стоковите, но няма друг начин. Та си ги чакам главинките да пристигнат с дипломатически статут
                              Последно редактирано от elbgt; 22-05-13, 07:51.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Продължавам с изпълнението на двете концепции "back in black" и "only LED". Днес пристигнаха предните LED мигачи. Произведени в Тайван и купени от Ebay. За моя изненада се оказа, че изработката и качеството са на високо ниво.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130528_111743.jpg
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5486422

                                С което ликвидирането на всякакви ел. крушки отпред приближава финала. Останаха само фаровете за мъгла, но те вече пътуват. В името на запазването на концепцията се отказах от модела на JW Speaker, защото на всичкото отгоре все още не са налични за купуване. Вместо тях избрах D2 LED модела на Rigid, както и кит за монтаж във фабричните гнезда в бронята на Wrangler JK.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177062-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5486423 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:176724-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5486424 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177062-add2-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5486425

                                Ето и една снимка на актуалното състояние с новите LED мигачи. Всички хромирани елементи вече са в миналото.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130528_144245.jpg
Прегледи:1
Размер:289.3 КБ
ID:5486426

                                В близките дни очаквам да пристигне и новата предна лебедка. Пак от Ebay, че в БГ положението е плачевно, а не ми се чака контейнера от USA. Поръчал съм една лебедка и от USA ама нея има кой да я лапне на мига. С новата лебедка от Ebay ще пристигне и водач за въжето с ролки от неръждавейка. Става и за синтетичното въже което вече имам. Стоманеното въже от тази лебедка и оригиналния водач с който е комплектована ще заминат за оборудване на предишната ми лебедка и ще видя какво ще я правя.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqMOKn!E3c3PuFh,BN-4VKqKT!~~_3.JPG
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5486434 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16JHJIQE9qUHrVqFBQEoZcs3Ig~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5486435
                                Последно редактирано от elbgt; 28-05-13, 18:58.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X