Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Снимките не мога да видя нещо. Дали е само при мен.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Снимките не мога да видя нещо. Дали е само при мен.
      Снимките при мен се виждат, може би проблема е при теб.

      @elbgt: Относно "заигравките" - е, сам си си отговорил, струва ми се. Никой материал не е безкрайно здрав. Родопите могат да се прецапат и с лека кола (правил съм го някога), но като тръгнеш да си търсиш екстрими, хич не е като да ги няма. Според мен всичко е в реда на нещата.
      Иначе ... да бе така си е, правенето на една машина понякога носи по-гoлям кеф от експлоатацията и. При мен забелязвам една интересна тенденция обаче - колкото повече одъртявам, толкова повече ми се иска като направя нещо и то повече да не се разваля. Мечти, разбира се ...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Днес пристигнаха едни 7" LED фарчета. Уточняавам, че не са за проекта от тази тема, а за друг, който е на база същия модел, година, двигател и цвят, но дълга база. Него ще го обявя някъде през м. Юни. В него ще вложа вече натрупания опит и ще прескоча някои грешки осъзнати в процеса на изграждане на късата база. Най-вече мисля да прескоча двойните упражнения и правенето на парче. Но да се върнем на фарчетата. Признавам, че бях силно песимистично настроен за всякакви LED изпълнения с предполагаем китайски произход въпреки гордите надписи "made in EU" или "made in ISA". Модела е този. Цената е за бройка, а не за комплект. Бях абсолютно сигурен, че това ще е поредното разочарование, но днес бях изненадан. Дори думата "изненадан" е малко мека. Като гръмнат останах още когато ги разопаковах. На фактурата пишеше, че двата тежат 4 кг. И на това не вярвах докато не взех единия в ръка и не го видях с очите си как е изработен. Направи ми впечатление, че корпусът е различен от този който съм виждал до сега в разни ревюта. Тези фарове бях поръчал още през Януари и амриканците се счупиха да се извиняват, че ще ме забавят заради промяна в конструкцията и пускането на нова версия. Хич не им вярвах, но сега вече знам че не са лъгали. Корпуса на тези които получих нямат нищо общо със старата версия които съм гледал за същия модел. Другата приятна изненада, че новата версия е с цветова темпертура 4200 К, а не както беше до сега с 6500К.

        Масивен алуминиев корпус с огромна в сравнeние с това, което съм виждал до сега охладителна площ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130313_220251.jpg
Прегледи:1
Размер:276.5 КБ
ID:5461194

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130313_220353.jpg
Прегледи:1
Размер:280.9 КБ
ID:5461195

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130313_220417.jpg
Прегледи:1
Размер:241.8 КБ
ID:5461196

        Много качествено херметично изпъление и пред него 4 мм "стъкло" от поликарбонат с повишена твърдост (не знаех, че има и такъв). В описанието пише, че може да се полира с еди-каква си паста, но когато се стигне до там ще пробвам с някоя от наличните тук. Примерно на Фесто.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130313_220520.jpg
Прегледи:1
Размер:230.1 КБ
ID:5461197

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130313_220644.jpg
Прегледи:1
Размер:264.6 КБ
ID:5461198

        Консумацията при 13.5 V e 3.15 А, което по проста сметка прави консумирана мощност от 42.5 W. Вътре има два диода с кръгли лещи и още два диода с цилиндрични лещи. Цилиндричните светят и на къси и на дълги, а кръглите са поотделно за къси и дълги. При опит да захраня едновременно и късите и дългите оставаха да светят само дългите. Малко кофти номер, но има логика да е така. За съжаление ми беше трудно да направя снимки при светещо състояние на петното на отсрещния (на около 80 метра) калкан. Нямаше как да държа и кабелите и рефлектора и да снимам едновременно. Като недостатък ще спомена че класическата гадория на всички фарове със стъклени лещи бе налице и тук. Дразнещото разлагане на светлината в краищата на контура си го има както е при всеки друг фар с лещи, но това е неизбежно. Тази седмица съм доста зает и монтажа на тия фарове на дългата база ще го отложа за следващата. Тогава и ще направя детайлни снимки в работно положение на пътя.

        Този пост е и за информация на колеги които знаеха, че съм поръчал тези фарове и бях обещал да споделя впечатлението си когато "ръка го пипне". Изчака ми се чакането, но е било за добро. Впечатленията ми надхвърлиха многократно дори и най-смелите ми и оптимистични очаквания. Малко ме дразни разлагането на светлината по контура, но няма пълно щастие. Дълго се колебаех дали този модел да поръчвам за късата база или другия на TruckLite, в който няма лещи, а насочването е изпълнено с профилиран рефлектор. Четох разни коментари на хора които са пробвали и двата модела и в тях се твърди че тези с лещите осветявали пътя много по ярко и равномерно от тези с рефлектора. След днешното разопаковане нямам никави съмнения. Вече накликах броя и за късата база.
        Последно редактирано от elbgt; 14-03-13, 02:07.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Пак извън темата, но и аз да споделя. След много търсене на качество и цена и аз се сдобих с 7' LED HEADLIGHTS. При мен проблемът е , че аз съм на 24V.
          В крайна сметка се оказа, че американската армия е поръчала преди време 600 000 чифта 24V 7" фарове с които да смени старите фарове на всичката си техника.
          От тази поръчка фарове се появиха разбира се и на пазара. Сертифицирани са за движение по нормални пътища и имат къси и дълги.
          Има от този тип и на 12V, но не са за военните и са по-скъпи. Различават се от горните фарове на колегата. Че ще светят много по-добре от халоген/ксенон аз лично не се съмнявам. Разбира се когато ги монтирам и пробвам ще докладвам.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 3.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5461204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 8.jpg
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:5461205
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            Няма никакъв проблем с 24 V. И за моите и за новия модел на Truck-Lite пише че работното им напрежение е от 10.5 до 32 V Тези които си показал на снимките са стария модел от 2009 г на Truck-Lite. То си пише дори на първата снимка. Спрени са от производство през 2011 г. Ако все още не си ги поръчвал не го прави. Новия модел на Truck-Lite, който и в предния пост съм споменал са много по-добре направени, но както съм споменал и в предния пост отзивите не са чак толкова добри и за тях. Причините: Светят доста по слабо и разсеяно от модела с лещите който съм показал и цветовата им температура е леко "илиенска" - 6500 К. Това за новия модел с рефлектора. А пък първия им модел, който си показал са съвсем назад и в технологично отношение. В последната година и половина LED технологията дръпна много рязко напред. Използваната технология за стария модел на Truck-Lite е направо архаична и е от времето когато най-мощния единичен и надежден диод бе 5W и затова са толкова много. Не ги бях виждал отзад, но от първата ти снимка се вижда, че охладителната площ е почти никаква. Липсва каквото и да било оребряване т.е. или няма какво да разсейват, или ще имат проблем със загряването и живота на диодите.

            едит/

            преди време в друга тема Ясен сподели много ценна информация обясняваща защо осветяването на пътя със светлина с цветова температура над 4200 К не дава добър резултат. Ще интерпретирам по спомен за да я има и тук. Човешкото (а и може би не само) око има два режима - дневен и нощен. "Превключването" ако може така да се нарече между двата режима става не по критерий яркост, а по цветова температура. Денем цветовата температура на слънчеавата светлина е около 5000К, а на ясното безоблачно небе около 17000К, а нощно време основния естествен източник на светлина - Луната е с цветова температура около 3000К. При дневния режим окото работи в много по-широк диапазон на яркостта отколкото в нощен. Това е и причината за драстичното влошаване н видимостта на халогенни фарове с цветова температура около 3600К в междиното време след залез. Яркостта на фаровете които осветяват пътя е ниска, а окото е все още в "дневен режим" заради преобладаващото излъчване от все още не напълно затъмненото небе с висока цветова температура. Малко объркано го обясних ама сорри Ще потърся темата с оригиналния пост на Ясен малко по-късно. Там бе наистина много по-добре обяснено.
            Последно редактирано от elbgt; 14-03-13, 10:01.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Преди десетина дена монтирах LED фаровете на дългата база, но снимките нещо не се получиха. Теста в реални условия показа прекрасни резулатати за късите и леко разочароващи за дългите светлини. Както писах в предния пост при този модел на J.W. Speaker няма начин да запалиш едновременно и късите и дългите. При опит да захраня едновременно и двата пина остават да светят само дългите. Може би това е причината да не съм впечатлен от резулата при дълги светлини. Както споменах в предния пост много се колебаех дали да не избера алтернативния модел на TruckLite който е без лещи и е с гладко стъкло и профилиран рефлектор.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TL1 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5465123

              В разни постове обаче бях чел, че модела с лещите бил светел по-ярко. Вчера обаче попаднах на статия в която се сравняват три вида рефлектори - обикновен с халогенна крушка, но с гладко стъкло и профилиран рефлектор модел на VisionX, LED модела на TruckLite и LED модела на J.W. Speaker (който вече имам и монтирах на дългата база). В тази статия обаче нещата изглеждаха иначе и на всичкото отгоре се оказа, че модела на TruckLite може да пали едновременно и късите и дългите, т.е да работят с включени едновременно къси и дълги, както е при много автомобили с отделни елементи за двете светлини. На долната снимка от ляво на дясно са сегашните рефлектори с които съм в момента, LED модела на TruckLite и LED модела на J.W. Speaker (с лещите), монтирани вече на дългата база.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3_71.jpg
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5465125

              Сегашните ми (на късата база от тази тема) обикновени VisionX рефлектори (най-в ляво) светеха много по-добре от оригиналните, но в един момент реших да им сложа ксенон и да ги ползвам само за къси. Резулататът бе отвратителен. Пътят пред мен се осветяваше на петна, като едно от тях бе насочено директно на тираджиите в лявото око и няма случай при който да се размина с автобус или камион и да не ми пуснат дългите. Джипа ми е с регулиране на фаровете по височина, но колкото и да ги смъквах продължавах да светя в огледалото за обратно виждане на движещия се пред мен автомобил и на камионджийте в очите. Отвартителна работа и в резултат на това почти не ги ползвах. Карах предимно на фарове за мъгла. Използвах ги само извън пътя където вършеха добра работа с уговорката за петната. Та след като прочетох въпросната статия не ми издържа душицата и днес поръчах модела на TruCkLite (тези по средата). Очаквам ги в четвъртък или петък. Но да се върнем на статията. На следващите снимки е показано осветяването на дълги светлини на двата коментирани тук LED модела. Горната картинка е на тия дето вече съм монтирал на дългата база на J.W.Speaker, а долу на тия дето ги чакам да пристигнат в четвъртък на TruckLite.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JWP.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5465126

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TLB.jpg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5465127

              Снимките са от статията, но и аз ще нащракам такива следващия път и няма да са с телефон, защото нещо не се получи. На горната картинка се вижда дразнещото разлагане на светлината по контура от гадните лещи. Нещо което винаги ме е дразнело при всички фарове използващи лещи. Освен това сега се сещам как от J.W. Speaker са се изтарикатили с тия 4000К дето ги пишат за новата им версия която аз имах късмета да получа. Само диода за дългите е такъв, а двете цилиндрични лещи и диода за късите са си както преди 6000К. На долната картинка се вижда колко по-гладко и ярко свети модела без лещи на TruckLite. Струва ми се, че модела на TruckLite свети по-ярко, но това ще разбера след като ги монтирам и сложа двете машини една до друга. Не на последно място трябва да се спомене, че модела с лещите на J.W.Speaker е с двойно по-висока цена ($489 за един брой) от модела на TruckLite ($499 за два броя). Аз по стар навик избирам винаги по-скъпото, но май в този случай ще се окаже грешка. Ако се окаже така ще оборудвам и дългата база с модела на TruckLite, а тия с лупите ще върна на производителя с коментар "не ме кефят нещо".
              Последно редактирано от elbgt; 25-03-13, 20:28.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Твое дясно, е мое най-долу, ако за тях говориш, светят доста по-добре от тези над тях.
                Много е равномерно разпределена светлината.

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Дам...от резолюцията е. Не съм съобразил просто. Сега ще едитна поста та за всички вече да е "горе" и "долу". Мерси, Кокич
                  Последно редактирано от elbgt; 25-03-13, 20:29.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Докато чакам да пристигнат основните фарове от USA реших да се опитам да реша и един друг стар проблем. Двата 180 мм фара на Hella, които са на булбара и използвам за дълги светлини влошават значително обдухването на радиатора. Установил съм го категорично. Реших, че мога да пробвам да спестя малко от засенчването като се възползвам от офертата на 2RBulgaria от тази тема. И така за булбара избрах модел, който ще се побере на мястото на двата 180 мм Hella и за отзад вместо сегашните ми два работни 100 W фара на VisionX два броя от ето този модел работни фарове. Вчера звъннах, а днес по обяд ми ги доставиха с техен микробус. Страхотно бързо, евала! Понеже тия дни съм малко айляк реших да ги поразгледам и да направя няколко прости ел. замервания.

                    Първо работните фарове, които са обявени със следните параметри:

                    1. Консумирана мощност 27 W
                    2. Ток при 12V - 2A
                    3. Диапазон на захранващото напрежение от 10V до 30V. (от тук следва, че ако захранващото напрежение е в тези граници консумираната мощност ще е константна и равна на обявената от 27W)
                    4. 2400 Lm

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ext27.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5465312

                    Лумени в домашни условия не мога да измеря прецизно, но ел. измерванията показаха следното:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v27.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5465309 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a27.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5465310

                    Токоизточника ми е 13.5V/20А импулсно захранване. При измерените RMS 13.46V и ток 1.972A консумираната мощност от 26.54W съответства на обявената - 27W.
                    Изработката е впечатляваща. Масивен и сериозно оребрен отзад алуминиев корпус и скрепителни детайли от неръждавейка. Цената от 59.40 лв. за форумни членове е направо невероятна. Светлинното петно обаче е доста концентрирано и като че ли не съответства съвсем на представите ми за работен фар. Температурния баланс бе постигнат при 59.6 градуса след около 40 мин. работа при 22 градуса стайна температура.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:temp27.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5465311

                    Изцяло съм удовлетворен от този модел.

                    Сега за този

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ext96.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5465313

                    Измерванията направих със същото захранване и измерителен прибор. Обявените параметри за този лайтбар са следните:

                    1. Консумирана мощност 96 W
                    2. Ток при 12V - 8A
                    3. Диапазон на захранващото напрежение от 9V до 42V. (от тук следва, че ако захранващото напрежение е в тези граници консумираната мощност ще е константна и равна на обявената от 96W)
                    4. 6720 Lm

                    Резулататите от измерванията са следните:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v96.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5465314 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a96.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5465315

                    Тук останах меко казано изненадан, защото несъответствието между реално измерената консумирана мощност от 81.5 W и обявената от 96W превишава 15%. Малко множко ми се види предвид очакванията ми и резултатите от предишния модел. Температурния баланс настъпи при 58.5 градуса и отново след около 40 мин. непрекъсната работа и също при 22 градуса стайна температура.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t96.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5465316

                    От този модел останах леко разочарован. Предполагам, че производителя е намалил мощността до 81W заради проблеми с охлаждането.

                    Също така поразгледах по детайлно и отблизо и доколкото успях да забележа използваните диоди в двата модела са еднакви. От тук следва, че би трябвало да се очаква еднакво светопроизводство при единица електрическа мощност. Накрая пресметнах и цената на 1W консумирана мощност за двата модела:

                    1. При работния фар с реално измерена мощност 26.54W цената за 1 W е 59.40 / 26.54 = 2.23 лв./W
                    2. При лайтбара с реално измерена мощност 81.5W цената за 1 W е 680.40 / 81.5 = 8.14 лв./W

                    Цената за 1W при лайтбара е близо 4 пъти по-висока от тази при работните фарове. Както споменах петното на работния фар е почти същото като това на лайтбара. Почти сигурен съм, че 4 броя работни фара от тествания от мен модел ще светят значително по-добре от един лайтбар като този който тествах. Ако се доверя на обявените данни за светопроизводство:

                    1. 4 броя работни фара на цена 4 х 59.40 = 237.60 ще светят с 9600 Lm (40.4 лумена за 1 лв.)
                    2. един брой лайтбар от обявените като 96W (реално 81.5W) струва с отстъпката 680.40 и произвежда 6720 Lm. (9.87 лумена за 1 лв.)

                    edit/ Най-много лумени - 42.1 за един лев обаче се получават при този модел.

                    Имам познат, който разполага с оборудване за тестване на осветителни тела. Ако успея да му изровя телефона ще проверим и обявените стойности за насоченост, светопроизводство и цветова температура.
                    Последно редактирано от elbgt; 26-03-13, 17:03.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Случайно да си ги монтирал вече на паркетника, че да намина да вида в реална обстановка как светят, а ?
                      Мисля, че варианта с четирите по-малки е по-добър, защото можеш да ги разместиш и да разшириш осветеното петно, можеш да изключиш или усилиш светлинния поток.
                      Да идвам ли?

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Не са монтирани. Все пак днес пристигнаха. То па чак толкова мерак нямам Като дойдат основните от щатите ще видя какво и дали ще монтирам. Тия двата работните обаче май ще свършат работа за светлини за заден ход.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Вчера пристигнаха LED фаровете на TruckLite. Още по-тежки са от другия модел с лещите - по 2.5 кг парчето. Днес ги метнах.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:truck1.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5465650

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:truck2.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5465651

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:truck3.jpg
Прегледи:1
Размер:188.7 КБ
ID:5465652

                          Снимките са кофти ама бързах, че трябва да пътувам. Това синьото във фаровете е отражение на вратите на сервиза пред който е джипа. Иначе фронтално изглеждат черни и ме кефят много. В събота ще преправям малко стойките за лайтбара, че нещо не пасват добре. Лайтбара също леко ще "тунинговам" и през следващата седмица ще го монтирам. Контейнера също е тук и на 09.04.2013 се почва.
                          Последно редактирано от elbgt; 29-03-13, 12:30.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Супер изглежда, я направи някой снимка на тъмно да видим как е
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Вчера видях мостовете в Габрово! Току-що пристигнали от Америка. Не изглеждаха никак зле!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Там ще са до петък, че ме няма в София.

                                Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                                Супер изглежда, я направи някой снимка на тъмно да видим как е
                                Светят уникално, но в никакъв случай повече от ксенон. От друга страна е много по-добре от ксенон, защото дългите палаят веднага без досадното "загряване" като ксенона. Лайтбара ако да е 80 W направо "изтрива" и двата основни фара като се пусне. Първоначално мислех да го ползвам заедно с дългите, но е опасно за насрещмо движещите се дори само за миг да ги освети. Та ще го оставя на отделно копче само за извън пътя. Опитах да снимам, но тия дни постоянно е мокро и нищо не се разбира от снимките. Днес гледам се очертава да е сухо и ако някоя софра ме не разсея ще щракна няколко снимки. Без лайтбара, че вече е разглобен на парчета за лек тунинг. Схемното решение е с PT4115 което позволява регулиране на яркостта 1:5000 и все още тая надежди да мога да го ползвам с някои от основните светлини.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X